FCSB a mai pus ochii pe un fundaş central. Un jucător de la Panathinaikos se află pe lista roş-albaştrilor

Alex Masgras Publicat: 5 iunie 2023, 18:08

Comentarii
FCSB a mai pus ochii pe un fundaş central. Un jucător de la Panathinaikos se află pe lista roş-albaştrilor

Gigi Becali, patronul FCSB / Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

FCSB a mai pus ochii pe un fundaş central. Un jucător de la Panathinaikos se află pe lista roş-albaştrilor. După ce s-a vorbit în ultimele zile de mai mulţi apărători precum Chiricheş, Burcă, Duarte, Ivanov sau Djokovic, pe lista lui Gigi Becali a mai apărut un nume.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Potrivit Digi Sport, FCSB este interesată şi de grecul Achilleas Poungouras. În vârstă de 27 de ani, fundaşul central din Grecia mai are contract cu Panathinaikos până la finalul acestei luni şi poate veni liber de contract la echipa roş-albastră.

FCSB a mai pus ochii pe un fundaş central. Un jucător de la Panathinaikos se află pe lista roş-albaştrilor

Ajuns la Panathinaikos în vara anului 2018, Poungouras a evoluat în 97 de partide pentru echipa din Grecia, reuşind în această perioadă să înscrie un gol şi să ofere o pasă de gol.

Cu patru convocări la echipa naţională a Greciei, Poungouras nu a debutat încă la prima reprezentativă, dar are prezenţe la naţionalele de U18, U19 şi U21 a Greciei.

Pe lângă Panathinaikos, Achilleas Poungouras a mai evoluat în cariera sa la PAOK Salonic, Veria şi Arka Gdynia, în Polonia. În acest moment, Poungouras este cotat la 600.000 de euro de site-ul de specialitate transfermarkt.com.

Reclamă
Reclamă

Propunere surpriză pentru Gigi Becali. Stjepan Radeljic ar putea semna cu FCSB

Roş-albaştrii caută soluţii în centrul defensivei, după plecările lui Iulian Cristea şi Joonas Tamm. Finanţatorul vicecampioanei României încearcă să-l convingă pe Vlad Chiricheş să revină în Liga 1 şi îi oferă un salariu uriaş, de 30.000 de euro pe lună.

Potrivit fanatik.ro, pe lista de transferuri a lui FCSB a ajuns şi Stjepan Radeljic, jucător cu 12 apariţii în tricoul Bosniei U21. Acesta a jucat în Champions League cu moldovenii de la Sheriff. În acest sezon a evoluat în 16 meciuri din cupele europene şi a impresionat.

Radeljic are o cotă de piaţă de 750.000 de euro şi are calităţile fizice dorite de latifundiarul din Pipera. Totuşi, sursa citată anunţă că Gigi Becali a „strâmbat din nas” când a fost anunţat că l-ar putea aduce pe fundaşul al cărui contract cu Sheriff expiră la finalul acestui sezon!

Reclamă

La FCSB are şanse mai mari să ajungă căpitanul de 35 de ani al lui FC Voluntari. Igor Armaş este un jucător pe placul lui Gigi Becali. Are experienţă şi, cel mai important, va deveni liber de contract. Armaş a ajuns la ilfoveni în 2018 şi are şi 86 de selecţii în naţionala Moldovei.

„Cinci jucători vor veni sigur. Că e posibil să vină șase, șapte… Dar cinci jucători sigur vor veni. De ce? Pentru că trebuie să luăm banii ăia 7-8 milioane care sunt în Conference League. Nu mai iau jucători tineri, am luat, uite, am luat. Acum trebuie să iau jucători cu experiență că ați văzut ce se întâmplă. Dacă nu ai experiență, mănânci bătaie 3-2 de la 2-0”, a spus Gigi Becali.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va marca mai multe goluri pentru FCSB în acest sezon dintre Bîrligea şi Garita?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
9:00

Mihai Stoica, laude pentru marea rivală: „Niciodată n-am crezut că Dinamo poate să fie mai puternică”

9:00

Serena Williams şi Carlos Alcaraz, victorie în 58 de minute la US Open

8:41

Celtic e OUT din Champions League după ce bătuse în tur cu 3-0! Evoluţie uriaşă pentru LASK şi calificare după prelungiri

8:34

Daniel Bîrligea a plâns la aeroport la despărţirea de FCSB: „Sunt lacrimi de emoţie, e greu…”

8:26

Daniel Bîrligea dă lovitura după transferul în Italia! Ce salariu avea la FCSB şi cât primeşte de la Frosinone

23:52 25 aug.

Bodo/Glimt, calificare în faza principală a Ligii! Echipa-revelație, gata de un nou sezon magic

1 UPDATEGata, Daniel Bîrligea pleacă în Italia! Gigi Becali: „I-am dat ok-ul” Ce bani încasează patronul FCSB 2 Universitatea Craiova a făcut oferta pentru transferul anului în România: 1.5 milioane de euro 3 Primul transfer gândit de Gigi Becali după plecarea lui Bîrligea 4 S-a semnat contractul! Un nou super-stadion în România 5 Nemţii au luat decizia în privinţa transferului lui Virgil Ghiţă la Universitatea Craiova 6 A refuzat transferul la FCSB şi a plecat în vacanţă cu iubita de la America Express
Citește și