Închide meniul

FCSB forţează un nou transfer! Anunţul lui Mihai Stoica: “Încă se discută, nu e abandonată pista”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 10 februarie 2025, 20:39

Comentarii
FCSB forţează un nou transfer! Anunţul lui Mihai Stoica: Încă se discută, nu e abandonată pista

Mihai Stoica este președintele consiliului de administrație de la FCSB / Profimedia.

FCSB forţează un nou transfer în ultimele ore de mercato.Mihai Stoica a anunţat că nu este abandonată pista cu Jordan Gele, atacantul celor de la Unirea Slobozia.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Deşi Gigi Becali l-a anunţat pe atacant ca şi transferat la FCSB, mutarea a intrat în impas. Totuşi, Becali speră ca transferzul să fie rezolvat în ultimele ore de mercato.

Anunţul lui Mihai Stoica despre transferul lui Gele

“Uite, Gele, nu cred că altcineva ar fi riscat o sumă atât de mare pentru un jucător care poate e sau poate nu e. S-ar putea să se ia. Da, şi mai e o chestie, gândeşte-te că Perianu joacă şi joacă bine fiind împrumutat de noi. Vlăsceanu care a făcut nişte jocuri bune, este împrumutat de noi. Am făcut nişte gesturi pentru Unirea Slobozia.

Ştiu că se discuta. Dacă se înţelegeau, era jucătorul la noi.Încă se discută, încă nu e abandonată pista. Nu ştiu ce să zic, Gigi a zis clar a explicat de ce vrea. Vrea pentru că e convins că merge mai departe în cupele europene şi a zis că este un eşec managerial să stai cu un loc liber pe listă şi vrea să aibă lista completă“, a spus Mihai Stoica la primasport.ro.

Latifundiarul din Pipera era dispus să trimită un jucător la schimb. Este vorba despre William Baeten, cel pentru care a plătit 300.000 de euro în vară. Belgianul de 28 de ani a intrat în dizgraţia lui Becali şi tocmai a fost scos de pe lista UEFA.

Reclamă
Reclamă

Nu ştiu, să vedem, nu mai răspunde la telefon Lemnaru. Nu mai răspunde. Trebuie să luăm un jucător că avem un loc liber. Cercel nu e pe listă, e pe lista B.

Actele le-am făcut, să văd dacă găsesc. Unul trebuie să găsim. Patru luni plus un an pentru Gele. Ce îţi convine, patru luni la FCSB sau la Slobozia? Azi l-am eliberat pe Baeten. Acum să vedem ce zic.

Să vedem, dacă nu vine Gele luăm un atacant. Sau asta e, nu mai luăm. Am văzut echipa, poate să joace şi Gheorghiţă„, a declarat Gigi Becali la Palat.

Reclamă

Jordan Gele a ajuns în România în vara anului 2023, la CSC Şelimbăr. După ce a mai evoluat un an la FC Will 1900, în Elveţia, el a semnat cu Unirea Slobozia, după promovarea echipei lui Adrian Mihalcea în Liga 1.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va fi titular de drept Ianis Hagi la Alanyaspor?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:38 5 sept.
EXCLUSIVRăzvan Marin, semnal de alarmă după România – Canada 0-3: “Trebuie să ne revenim!”
23:31 5 sept.
EXCLUSIVMircea Lucescu, reacţie surprinzătoare după România – Canada 0-3: “Nu sunt nemulţumit de joc”
23:25 5 sept.
EXCLUSIV“E rușinos!” Nicolae Stanciu, la pământ după România – Canada 0-3: “Sunt primul care își asumă!”
23:15 5 sept.
EXCLUSIVGică Popescu, deznădăjduit după România – Canada 0-3: „Lecția pe care ne-au predat-o astăzi este greu de uitat”
23:07 5 sept.
EXCLUSIVDennis Man, prima reacție după România – Canada 0-3: “Nu avem ce să facem! Capul în pământ!”
22:56 5 sept.
VIDEORomânia – Canada 0-3. Tricolorii au suferit o înfrângere ruşinoasă în amicalul de lux de pe Arena Națională
1 Salariul uriaş pe care Kurt Zouma îl are la CFR Cluj: “S-a enervat Neluțu” 2 Primul 11 ales de Mircea Lucescu pentru amicalul cu Canada! Marea surpriză pregătită de selecționer 3 VIDEOLionel Messi, cu lacrimi în ochi la ultimul lui meci disputat în Argentina! Dublă spectaculoasă 4 Dinamo a făcut un nou transfer! Un fost jucător de la Steaua a semnat cu “câinii” 5 VIDEONorris, cel mai rapid în FP2 din MP al Italiei! Cursa de la Monza e duminică (15:45, Antena 1 şi AntenaPLAY) 6 Ce se întâmplă cu Vladislav Blănuță, după scandalul uriaș din Ucraina! Patronul lui Dinamo Kiev a făcut anunțul
Citește și