Închide meniul

Florin Tănase, pe bancă în FCSB – Poli Iaşi! Surpriza din primul 11 al campioanei! Chiricheş, în continuare rezervă

Viviana Moraru Publicat: 17 august 2024, 20:41

Comentarii
Florin Tănase, pe bancă în FCSB – Poli Iaşi! Surpriza din primul 11 al campioanei! Chiricheş, în continuare rezervă

Jucătorii FCSB-ului, la finalul unui meci/ Profimedia

Florin Tănase se va afla pe bancă, în duelul dintre FCSB şi Poli Iaşi, din etapa a şasea a Ligii 1. Atacantul, revenit recent în lotul roş-albaştrilor, va avea şansa să prindă primele sale minute din acest sezon în duelul cu moldovenii.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Partida dintre FCSB şi Poli Iaşi se va disputa în această seară, de la ora 22:00. Duelul din Ghencea va fi în format live text, pe AS.ro.

Florin Tănase, pe bancă în FCSB – Poli Iaşi

Florin Tănase a prins foaia, pentru meciul cu Poli Iaşi. Atacantul va sta pe bancă alături de Vlad Chiricheş, cel care din nou nu a fost titularizat de staff-ul campioanei.

Pentru a fi îndeplinită regula U21, la FCSB a apărut un titular surpriză. Concret, Alexandru Pantea a revenit în primul 11 al campioanei. Fundaşul stânga s-a refăcut, după accidentarea foarte gravă suferită în februarie. De atunci, Pantea nu a mai prins niciun minut la FCSB.

Pe partea dreaptă a apărării a fost titularizat Ionuţ Panţîru, Risto Radunovic fiind menajat pentru duelul din play-off-ul Europa League, cu LASK Linz. Panţîru bifează pentru a doua oară echipa de start a campioanei, în acest sezon, după ce a fost titular şi în meciul cu Farul, din etapa precedentă.

Reclamă
Reclamă

Mihai Lixandru, Adrian Şut şi Darius Olaru au fost titularizaţi în linia de mijloc a FCSB-ului, pentru duelul cu Poli Iaşi. În atac, Marius Ştefănescu şi Alexandru Băluţă evoluează în benzi, în timp ce pe postul de atacant a fost titularizat Daniel Popa.

Echipele de start la FCSB – Poli Iaşi:

FCSB: Târnovanu – Pantea, Dawa, Ngezana, Panțîru – Lixandru, Ad. Șut – Ștefănescu, Olaru, Al. Băluță – D. Popa
Rezerve: A. Vlad – V. Crețu, Fl. Tănase, Miculescu, Kiki, Edjouma, Chiricheș, Pandele, Baeten, Radunovic, Alhassan
Antrenor: Elias Charalambous

Reclamă

Poli Iași: J. Fernandez – Guilherme, Samayoa, Claudio Silva, Atanaskoski – A. Roman, Bordeianu, Gouet, V. Gheorghe – A. Gheorghiță, Kamberi
Rezerve: Ailenei – Todoroski, R. Ispas, Fl. Ilie, Stefanovici, Miskovic, Goncalo Teixeira, A. Popa, L. Mihai, Tailson, Harrison, Itu
Antrenor: Anthony Da Silva

Elias Charalambous, mesaj tranşant despre Gigi Becali după ce patronul FCSB-ului a transmis că Miculescu nu poate fi atacant!

Elias Charalambous a avut un mesaj tranşant despre Gigi Becali după ce patronul FCSB-ului a transmis că Miculescu nu poate fi atacant!

Antrenorul cipriot al FCSB-ului a spus că Gigi Becali este patronul şi poate afirma ce vrea el. În ceea ce îl priveşte pe Charalambous, el a susţinut că David Miculescu poate juca în orice poziţie în atacul campioanei României.

„Nu sunt aici să judec patronul sau să spun dacă patronul a făcut bine sau rău când a spus astfel de lucruri (n.r: că David Miculescu nu e atacant). El este patronul, el este boss-ul, are libertatea de a spune ce vrea și orice simte.

În ceea ce mă priveşte, avem mulţi jucători în faţă care pot juca pe mai multe poziţii. Miculescu poate juca pe oricare dintre cele trei poziţii în atac, Băluţă la fel. Olaru, Ştefănescu, Popa, la fel.

Nu îmi place să spun că un jucător este atacant și aia e poziția lui. Jucătorii pe care îi avem pot juca în orice poziție din atac”, a spus Elias Charalambous la conferinţa de presă de dinainte de meciul cu Poli Iaşi.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ar fi bine pentru Radu Drăguşin să plece de la Tottenham?
Loading ... Loading ...
Citește și:
12:29
Revenire importantă la FCSB, pentru meciul cu Dinamo Zagreb. Surprize în lotul care a plecat în Croaţia
12:25
Naomi Osaka, pusă la zid de Boris Becker înaintea meciului cu Sorana Cîrstea: “Nimeni nu a îndrăznit”
12:00
Răsturnare de situaţie! Cine va fi noul şef al Agenţiei Naţionale pentru Sport
11:53
Cătălin Cîrjan, gata să semneze un nou contract cu Dinamo, după oferta refuzată. Conducerea “câinilor” a făcut anunţul
11:33
Gabriela Ruse şi-a aflat adversara din turul 3 de la Australian Open 2026! Meci de foc împotriva numărului 7 WTA
11:24
Lovitura dată de Oţelul, în lupta pentru play-off. Gălăţenii, acord cu jucătorul cu două titluri în Liga 1
1 Gata, Nicolae Stanciu a semnat. Clubul cu care a bătut palma 2 Transferul pentru care Gigi Becali luptă cu echipe din Olanda, Belgia, Spania şi Italia 3 FotoImagini rare cu părţinţii si sora lui Radu Drăguşin. Ce mesaj au avut la cununia civilă: “Să aibă o familie frumoasă” 4 Compania din România care plăteşte impozit 41 de milioane de euro pe an! E deţinută de un patron din Liga 1 5 Ce se întâmplă cu jucătorul care a semnat din greșeală în Liga 1? Răsturnare de situație 6 Patronul unui club de tradiţie din România anunţă falimentul: “Nu am bani! Se va închide”
Citește și