Fotbalistul care l-a cucerit pe Dorinel Munteanu, după FCSB – Dinamo 2-1: “Rar am mai văzut aşa ceva”

Publicat: 24 februarie 2025, 8:22

Comentarii
Fotbalistul care l-a cucerit pe Dorinel Munteanu, după FCSB – Dinamo 2-1: Rar am mai văzut aşa ceva

Dorinel Munteanu, în timpul unui meci - Profimedia Images

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Dorinel Munteanu continuă să-l laude pe Juri Cisotti, jucătorul pe care l-a avut sub comandă la Oţelul Galaţi şi care acum îl înlocuieşte cu brio pe Darius Olaru, în primul 11 al campioanei FCSB.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

După ce a marcat în duelul cu PAOK din play-off-ul Europa League, italianul de 31 de ani a reuşit un assist de clasă la reuşita lui Jordan Gele, care a decis soarta derby-ului FCSB – Dinamo 2-1.

Juri Cisotti, lăudat de Dorinel Munteanu: “Rar am mai văzut”

”FCSB a făcut o partidă solidă, constantă, la un nivel ridicat, cu un travaliu foarte mare. Calitățile lui Cisotti sunt de la mijloc în sus. Ca mijlocaș defensiv nu prea a dat randament mare, dar mijlocaș ofensiv, adică în partea a doua a terenului, e un jucător foarte periculos, inteligent.

E un jucător care face diferența și sunt convins că are resurse foarte mari pentru că e foarte bine pregătit, se pregătește la fiecare antrenament. Este un profesionist cum rar am mai văzut în campionatele interne.

Eu cred că Cisotti poate rămâne în primul 11 și când vor reveni Olaru și Lixandru. Important e ca Cisotti împreună cu Olaru și Lixandru vor face FCSB-ul și mai puternică. FCSB are nevoie de jucători care să ducă lupta pe două fronturi, în campionat și în cupele europene.

Reclamă
Reclamă

FCSB a crescut din toate punctele de vedere. Lumea așteaptă foarte mult de la jucători și s-a format un grup puternic cu jucători cu experiență, dar și cu tineri dornici de afirmare. Avem o echipă foarte bună care ne reprezintă în Europa și joacă un fotbal foarte frumos în campionatul intern”, a spus Dorinel Munteanu, potrivit gsp.ro.

Juri Cisotti este cotat de către site-ul de specialitate transfermarkt.com la 750.000 de euro. În acest sezon, înainte de transferul la FCSB pentru 200.000 de euro, el a marcat 3 goluri şi a dat 2 assist-uri în cele 17 meciuri jucate pentru Oţelul în Liga 1.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Reușește Cristi Chivu să facă dubla campionat - Cupa Italiei cu Inter?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:02

Marquinhos, record impresionant în UEFA Champions League! A depășit o legendă a fotbalului la meciul cu Bayern

22:59

FotoFază scandaloasă în Bayern Munchen – PSG! Centralul nu a dictat penalty pentru un henţ clar în careu!

22:49

LIVE TEXTBayern – PSG 0-1. Repriză „încinsă” la Munchen! Bavarezii au cerut penalty și eliminare

22:43

Khvicha Kvaratskhelia, performanță uriașă în Bayern – PSG! Singurul care a reușit asta în Champions League

22:36

VideoRezumatul meciului “nebun” dintre Andreea Dragoman şi Meshref, care a dus România în sferturile Mondialului!

22:24

VideoPunctul cu care Andreea Dragoman a dus România în sferturi la Mondial, după un meci “nebun”!

1 Gigi Becali n-a stat pe gânduri: pe cine vrea premier al României, după căderea Guvernului lui Ilie Bolojan 2 UPDATECum a votat Gigi Becali la moțiunea de cenzură împotriva Guvernului. Apariție rară în Parlamentul României 3 Transferul oficial anunțat cu câteva ore înainte de Arsenal – Atletico! Clauză: 70 de milioane de euro 4 Șoc la CFR Cluj! Plecare din conducerea clubului: “Demisia am depus-o de ieri. Nu vreau să mă asociez cu ei” 5 Adrian Mutu, şocat de ce a putut spune Giovanni Becali: “Nu cred! Înseamnă că a îmbătrânit şi el” 6 Gigi Becali s-a răzgândit! Jucătorul rămâne la FCSB, după ce a fost dat ca și plecat: “Nu se pune problema”
Citește și