Francisco Junior, gol superb în Dinamo – Sepsi! Jucătorul lui Cristiano Bergodi a „catapultat” poarta dinamoviștilor

Alexandru Ivan Publicat: 8 noiembrie 2022, 21:41

Francisco Junior, gol superb în Dinamo – Sepsi! Jucătorul lui Cristiano Bergodi a „catapultat poarta dinamoviștilor

Francisco Junior, gol superb în Dinamo - Sepsi

Golul lui Francisco Junior din Dinamo - Sepsi / Captură Orange Sport

Francisco Junior a reușit un gol superb în confruntarea Dinamo – Sepsi, meci din etapa a doua din grupele Cupei României.

Junior a înscris în minutul 16, cu un șut de la distanță care l-a luat prin surprindere pe portarul dinamovist Filip Dujmovic.

Francisco Junior, gol superb în Dinamo – Sepsi

Jucătorul din Guinea-Bissau a avut un voleu de la 25 de metri, la firul ierbii, care s-a oprit în plasa laterală.

Francisco Junior
Francisco Junior a deschis scorul în Dinamo – Sepsi

Pentru Francisco Junior a fost prima reușită în tricoul celor de la Sepsi. El a venit la formația din Sfântu Gheorghe în iulie 2022, de la Gaz Metan. Junior a mai apărut în alte șase partide pentru Sepsi în acest sezon, în toate competițiile.

Meciul Dinamo – Sepsi se joacă pe stadionul „Arcul de Triumf” din Capitală.

3. FC Argeș
4. Minaur Baia Mare
5. Chindia
6. FC Hermannstadt

Primele două echipe din fiecare grupă se califică în sferturile de finală ale Cupei României. Formațiile care vor câștiga cele 4 grupe vor juca meciurile din sferturi pe teren propriu.

• Francisco Junior, gol superb în Dinamo – Sepsi
  • Jucătorul lui Cristiano Bergodi a „catapultat” poarta dinamoviștilor

0:08
„100% viciere de rezultat, ne-au scos mingea din poartă!” Victor Angelescu a dat de pământ cu arbitrajul de la FCSB – Rapid 2-2
23:51 Gigi Becali, replică imediată după atacurile lui Dan Şucu: „Cum să câştige dacă nu a ajuns la poarta noastră?” 23:42 Daniel Niculae nu s-a putut abţine după FCSB – Rapid 2-2. Reacţie din şase cuvinte a preşedintelui din Giuleşti 23:31 Dan Şucu, reacţie explozivă după FCSB – Rapid 2-2: „Singuri împotriva tuturor! Arbitraj ostil!” Critici pentru fanii FCSB-ului 23:20 „Doar opinia lui contează!” Florinel Coman a dezvăluit cum se sfătuiește cu Gică Hagi, după FCSB – Rapid 2-2 23:13 Elias Charalambous, anunţ teribil despre Vlad Chiricheş: „Din primele informaţii e asta! Sper să nu fie adevărat!” 23:10 Vlad Chiricheş a primit veşti teribile de la medici! Darius Olaru confirmă: „Ne pare rău, suntem alături de el!” 23:00 „VAR-ul în România e penibil! Mai bine fără!” Cristi Săpunaru a pus tunurile pe arbitraj după FCSB – Rapid 2-2! 22:53 Gigi Becali a anunţat primul jucător care semnează cu FCSB: „N-ai văzut că i-a rupt chiloţii?” 22:49 „Am arătat ca o campioană!” Alex Băluță, verdict despre lupta la titlu după FCSB – Rapid 2-2! Vezi toate știrile