Închide meniul

Gabi Tamaș l-a șocat pe Nicolae Constantin la Petrolul: “Se mișcă mai bine decât la 20 de ani!”

Alexandru Ivan Publicat: 20 iunie 2022, 17:34

Comentarii
Gabi Tamaș l-a șocat pe Nicolae Constantin la Petrolul: Se mișcă mai bine decât la 20 de ani!

Gabi Tamaș, la un interviu / as.ro

Gabi Tamaș l-a impresionat pe Nicolae Constantin, antrenorul de la Petrolul, prin forma fizică pe care o arată la 38 de ani. Tehnicianul “lupilor” crede că veteranul va ajuta enorm echipa ploieșteană.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“Tamaş se descurcă bine, pe teren dă sută la sută. Este foarte bine din toare punctele de vedere.

Gabi Tamaș l-a șocat pe Nicolae Constantin la Petrolul

Vine cu experienţă mare, linia noastră de fund era compusă din jucători fără experienţă, jucători destul de tineri şi experienţa lui ne va aduce un mare plus. Eu îl cunosc de pe la vreo 16 ani (n.r. pe Gabi Tamaş), cred că se mişcă mai bine decât la 20 de ani”, a spus Nicolae Constantin.

Tamaș a bifat 39 de meciuri pentru FC Voluntari în precedentul sezon al Ligii 1 și a înscris un gol. Ilfovenii au jucat în play-off și au terminat pe locul 4, cea mai bună clasare din istoria clubului.

De-a lungul carierei, Tamaș a mai evoluat în România pentru Dinamo, FCSB, Astra și U Cluj. În străinătate a jucat la echipe precum Galatasaray, West Brom sau Spartak Moscova.

Reclamă
Reclamă

67 de selecții are Tamaș la naționala României, pentru care a debutat în 2003.

Gabi Tamaș a glumit la prezentarea la Petrolul

Gabi Tamaș a avut o reacție savuroasă după ce a semnat cu Petrolul. Fundașul venit de la FC Voluntari a glumit cu jurnaliștii, la prezentarea oficială. „Veteranul” de 38 de ani a avut o replică amuzantă când a văzut numărul mare de ziariști veniți la prezentarea oficială:

„Trebuia să-mi spuneţi, că-mi luam ghete noi.”, a spus Gabi Tamaș.

Reclamă

Tamaș a promis că îl va lua după el la Petrolul și pe prietenul Constantin Budescu:

„(N.r. – Îl aduci și pe Budescu după tine aici?) Bineînțeles! Budescu rebuie să vină. Mi-a zis că o să vină și el.”.

Budescu a spus în repetate rânduri că își dorește să revină la clubul din Ploiești, unde și-a început cariera.

EXCLUSIV | Budescu așteaptă oferta de la Petrolul

Constantin Budescu are vești excelente de la recuperare și îi surprinde pe medici. „Budi” așteaptă oferta de la Petrolul, odată cu promovarea „lupilor galbeni” în Liga 1.

Lui Budescu îi e dor de fotbal! Vrea să joace cu Petrolul în prima ligă, aşa că stă cu orele la recuperare ca să revină cât mai repede. Budescu s-a rupt la început de aprilie şi medicii i-au dat 6 luni ca să revină. Dar el vrea mai repede, aşa ca e cel mai silitor elev la recuperare.

„Este foarte bine, acum că deja sunt în adidași este excepțional. Sunt și înainte un pic, și cred eu că o să revin mai repede”, a spus Budescu, în exclusivitate pentru Antena Sport.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va reuşi FCSB să prindă play-off-ul în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
11:38
Lionel Messi a ajuns la 20 de goluri în acest sezon! Gol şi pasă de gol în revanşa luată de Inter Miami
11:00
O nouă lovitură pentru FCSB! Un titular s-a accidentat la antrenament
10:34
Dorinel Munteanu a dat cărţile pe faţă! Ce a spus de eventuala revenire în Liga 1
10:27
Aryna Sabalenka s-a retras de la China Open
9:50
România – Qatar 1-3. Tricolorii au încheiat Mondialul fără victorie
9:49
S-au certat pe teren în Juventus – Dortmund 4-4! Nu a vrut să îşi lase colegul să bată un penalty şi a intervenit antrenorul
1 Gică Hagi a jucat în Legends Charity Game. “Regele” s-a remarcat imediat în meciul în care au evoluat nume uriaşe 2 VIDEOGabi Tamaş şi Dan Alexa, luaţi cu maşina de poliţie în Asia Express. Ce li s-a putut întâmpla celor doi pe “Drumul Eroilor” 3 Jose Mourinho revine! Îi ia locul antrenorului demis după umilinţa din Champions League 4 Marius Şumudică a bătut palma cu noua echipă, după ce a refuzat să revină în Liga 1: “M-am înţeles” 5 “Vor fi scoşi de pe listă”. Mihai Stoica, anunţ despre schimbările de lot pregătite de Gigi Becali la FCSB 6 Viitorul lui Cristi Chivu pe banca lui Inter, decis. Anunţul lui Fabrizio Romano înaintea meciului cu Ajax
Citește și