Închide meniul

Gică Popescu a dezvăluit motivul pentru care Ianis Hagi nu va ajunge la Farul: „Nu ni-l permitem. Va juca la cel mai înalt nivel”

Alex Ioniță Publicat: 27 august 2023, 12:06

Reclamă
Gică Popescu a dezvăluit motivul pentru care Ianis Hagi nu va ajunge la Farul: Nu ni-l permitem. Va juca la cel mai înalt nivel”

Gică Popescu, în timpul unui interviu/ Hepta

Gică Popescu a dezvăluit motivul pentru care Ianis Hagi nu va ajunge la Farul. Președintele campioanei României a pus capăt zvonurilor legate de o posibilă revenire a fiului lui Gică Hagi în România.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ianis Hagi este aproape de plecarea de la Rangers. Mijlocașul este nemulțumit de faptul că nu intră în planurile tehnicianului Michael Beale. Acesta nu l-a inclus pe român pe lista UEFA pentru „dubla” cu PSV Eindhoven, din play-off-ul UEFA Champions League.

Gică Popescu a dezvăluit motivul pentru care Ianis Hagi nu va ajunge la Farul. „Marinarii” nu și-l permit pe fiul regelui

Gică Popescu a dezvăluit că actuala campioană a României nu își permite transferul lui Ianis Hagi. Acesta a menționat că principalul motiv ar fi salariu acestuia, care este unul forate mare pentru nivelul sumelor plătite în Liga 1.

De asemenea, un alt factor care stă în fața acestei mutări este faptul că românul are multe oferte din campionatele mari ale Europei. Astfel, „Baciul” a anunțat că fiul lui Gică Hagi va continua să joace la cel mai înalt nivel și că nu va reveni în țara noastră.

„Cu ce să-l plătim pe Ianis? Are atâtea oferte încât, cu siguranţă, nu se va pune niciodată problema să se întoarcă la Farul. Vă spun eu că are multe oferte şi când are atâtea oferte, nu este uşor să alegi.

Reclamă
Reclamă

Ianis Hagi vrea să joace la cel mai înalt nivel în Europa, a avut acest ghinion uriaş. Dar are un psihic foarte puternic şi este convins că va face alegerea cea mai bună, pentru a reveni într-un termen scurt la nivelul la care era.

Nu ni-l permitem. Ianis Hagi a renovat contractul în vara anului trecut. Şi ştiţi ce se întâmplă când îţi reînnoieşti contractul? Îţi creşte salariul. Deja era mare, iar când a semnat prelungirea, a avut un contract şi mai mare.

Ianis Hagi va juca la un club din străinătate. Ştiu despre ofertele pe care le are, dar nu am acceptul lui. La un moment dat era Celta Vigo pe listă, nu ştiu dacă mai este”, a spus Gică Popescu, potrivit fanatik.ro.

Reclamă

Ianis Hagi, în La Liga

Ianis Hagi este la un pas de La Liga. Spaniolii de la relevo.com susţin că Alaves este echipa care se va întări cu serviciile mijlocaşului de 24 de ani, care mai este dorit şi de alte cluburi cunoscute din Europa.

Spaniolii doresc să îl împrumute pe fiul „Regelui”. Rangers a acceptat varianta împrumutului, mai ales că pentru Ianis Hagi un transfer în La Liga este cea mai bună variantă a acestui moment. Asta chiar dacă echipe precum Maccabi Tel-Aviv sau Trabzonspor erau dispuse să plătească pentru un eventual transfer.

În această vară, Ianis Hagi a mai fost pe „radarul” unor echipe precum Trabzonspor, Celta Vigo sau Galatasaray. În cele din urmă, internaţionalul român este foarte aproape să ajungă la o înţelegere cu Maccabi Tel Aviv, şi drept urmare, ar putea evolua în grupele Conference League.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Mai poate pierde FCSB titlul din Liga 1 după victoria cu CFR Cluj?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:52

Obiectivul neaşteptat anunţat de Mirel Rădoi! Dezvăluirea făcută după meciul cu Dinamo: „Ne uităm în spate”

23:45

Mihai Rotaru a anunţat ce trebuie să facă Universitatea Craiova pentru a câştiga titlul

23:36

„E o presiune imensă!” De ce nu vorbeşte Alexandru Mitriţă despre titlu. A spus-o după meciul cu Dinamo

23:23

Ionuţ Negoiţă, după ce a fost surprins alături de acţionarii lui Dinamo: „La anul, cu achiziţii, vom putea mai mult”

23:21

Ştefan Baiaram s-a dezlănţuit după victoria cu Dinamo: „Nu le-a dat nicio şansă” + Ce spune despre lupta la titlu

22:39

Atac neaşteptat la adresa lui Adrian Mutu! S-a dezlănţuit după ultima victorie: „Petrolul are lot de play-off”

1 FotoUltimul român celebru văzut alături de Papa Francisc. Suveranul Pontif a murit la 88 de ani, în a doua zi de Paşte 2 FotoAroganţă pe mulţi bani a lui Gigi Becali! Ce a făcut după victoria cu CFR Cluj: „Am luat-o albastră” 3 Gigi Becali, primul transfer pentru sezonul viitor la FCSB: „Am dat deja comisionul” 4 Câte etape va fi suspendat Mihai Popescu după „parada” din FCSB – CFR Cluj 3-2! Ce scrie în Regulament 5 Gigi Becali pregăteşte lovitura verii! Atacantul de Champions League vizat de FCSB: „Mâine îi dă banii” 6 „Ofensă la adresa fotbalului!” Cristi Balaj a răbufnit după FCSB – CFR Cluj 3-2: „Așa să îi ajute Dumnezeu”
Citește și