Închide meniul

Gigi Becali a anunţat că Andrea Compagno rămâne la FCSB: “A fost o negociere, dar nu au dat cât trebuie”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 10 iunie 2023, 10:23

Gigi Becali a anunţat că Andrea Compagno rămâne la FCSB: A fost o negociere, dar nu au dat cât trebuie

Gigi Becali, într-o conferinţă de presă / Hepta

Gigi Becali a anunţat că Andrea Compagno rămâne la FCSB. Patronul roş-albaştrilor a spus că a fost o negociere pentru vânzarea atacantului italian, însă totul a picat pentru că nu a obţinut suma dorită.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Chiar dacă va rămâne Andrea Compagno, Gigi Becali tot vrea să mai aducă un atacant la echipă pentru a avea o soluţie de rezervă în sezonul viitor.

Gigi Becali a anunţat că Andrea Compagno rămâne la FCSB

„Îl avem pe Compagno, dar să avem și dublură. (n.r. Compagno rămâne?) Păi, da! A fost o treabă, o negociere, dar nu (n.r. a ieșit transferul). (n.r. Nu au dat cât trebuie?) Da, nu au dat”, a spus Gigi Becali la digisport.ro.

Gigi Becali s-a enervat la negocierile cu Arnold Garita

Gigi Becali s-a enervat la negocierile cu Arnold Garita. Patronul de la FCSB voia să-l transfere pe atacant la formaţia roş-albastră, însă pretenţiile financiare ale acestuia au fost mult prea mari. Latifundiarul din Pipera a dezvăluit că transferul acestuia a picat, însă a pus ochii pe un alt vârf din Liga 1.

Gigi Becali s-a reorientat, după ce a ratat transferul lui Arnold Garita. Patronul de la FCSB a confirmat interesul pentru Mamadou Thiam, atacantul celor de la U Cluj.

Reclamă
Reclamă

Latifundiarul din Pipera a dezvăluit că are o altă ţintă în prezent, după ce şi-a luat gândul de la Garita. Mamadou Thiam, de la U Cluj, este atacantul dorit de Becali la FCSB, şi negociază deja cu „şepcile roşii”, fie pentru un transfer definitiv, fie pentru un împrumut al senegalezului.

Pe de altă parte, Becali a dat de înţeles că Andrea Compagno va rămâne la trupa roş-albastră, după ce se zvonise că este de vânzare în această perioadă de mercato.

„Garita, am discutat cu el prin impresar, a făcut figuri, a cerut mulți bani. La revedere, nu mă mai interesează. Am încheiat. Ne interesează un alt jucător din România acum, de la o echipă mai de jos în clasament, a declarat Gigi Becali, pentru digisport.ro.

Reclamă

Mamadou Thiam evoluează la U Cluj din septembrie 2022, fiind transferat din Belgia, de la Oostende, liber de contract. Vârful senegalez de 28 de ani a bifat 33 de meciuri pentru „şepcile roşii”, în sezonul trecut, reuşind să marcheze 11 goluri, şi să ofere o pasă decisivă.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Este Istvan Kovacs cel mai bun arbitru român din istorie?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
22:26

VideoJurnal Antena Sport | Românii din Austria s-au “încâlzit” la amicalul tinerutului cu Georgia

22:18

Gigi Becali a schimbat oferta pentru transferul lui Dennis Politic: “Undeva la un milion de euro. Suntem aproape”

22:03

Alexander Zverev i-a dat racheta lui Ion Ţiriac, în meciul cu Novak Djokovic. Imagini unice la Roland Garros

22:00

LIVE SCOREGermania – Portugalia 0-0. Cristiano Ronaldo, titular în semifinala de Nations League

21:30

VideoJurnal Antena Sport | CS Dinamo a promovat în Liga a 2-a. Echipa lui Florin Bratu a câştigat barajul

21:26

VideoJurnal Antena Sport | Mircea Lucescu şi fotbaliştii României au chemat frizerul în cantonament

1 Dinamo forţează transferul unui jucător din Liga 1. Noua ţintă a lui Zeljko Kopic a fost şi pe lista FCSB-ului 2 UPDATEOFICIAL Liviu Ciobotariu e noul antrenor al Petrolului 3 Dinamo i-a găsit înlocuitor lui Dennis Politic. Jucătorul cotat la 2,8 milioane de euro e dorit de Zeljko Kopic 4 Gigi Becali, ultimele detalii despre transferul lui Dennis Politic la FCSB: “Asta e oferta finală” 5 Gigi Becali s-a înţeles cu Hermannstadt pentru jucătorul de la FCSB: “Ajunge mare fotbalist” 6 Gigi Becali a reacționat după ce a auzit că Dan Șucu ar vrea un jucător de la FCSB
Citește și