Gigi Becali a anunţat despărţirea de încă un jucător de la FCSB: “La revedere”

Publicat: 22 ianuarie 2025, 16:16

Comentarii
Gigi Becali a anunţat despărţirea de încă un jucător de la FCSB: La revedere

Gigi Becali, în timpul unei conferinţe de presă - Profimedia Images

Gigi Becali continuă curăţenia de la FCSB. După Andrei Vlad şi Luis Phelipe, a venit rândul lui Ionuţ Panţiru să fie dat afară de la campioană. William Baeten va rămâne până la vară, dar nu va mai prinde primul 11.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cazul lui Baeten este diferit de cele ale lui Panţiru şi Phelipe, la care a renunţat fără pretenţii financiare. Belgianul va pleca de la FCSB doar dacă cineva va oferi 100.000 de euro.

Ionuţ Panţiru pleacă de la FCSB

”Panțîru și Baeten, la revedere! Panțîru pleacă, iar Baeten stă pe bancă până la vară dacă nu pleacă și el”, a spus Becali, citat de stiripesurse.ro.

Situaţia este una diferită în cazul lui Daniel Popa. Atacantul a semnat un nou contract. Chiar dacă a fost scos de Gigi Becali de pe lista de Liga 1, Popa va putea evolua din nou în meciurile de campionat. Totul după ce patronul campioanei României a găsit o „portiţă” în regulamentul LPF.

Daniel Popa a semnat un nou contract

„Pariul” lui Gigi Becali şi-a reziliat contractul parafat la începutul sezonului şi a semnat imediat o nouă înţelegere, cu aceleaşi condiţii. Popa este timp de un an şi jumătate jucătorul roş-albaştrilor şi primeşte un salariu lunar de 16.000 de euro.

Reclamă
Reclamă

Gigi Becali a încercat să îl trimită pe Daniel Popa la FC Botoşani, dar mutarea a picat. După despărţirea de Luis Phelipe, latifundiarul din Pipera a decis să îi ofere o nouă şansă atacantului adus de la U Cluj cu 300.000 de euro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Care e cel mai mare jucător "şlefuit" de Mircea Lucescu?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
17:57

VideoAntenaSport Update. Cele mai importante ştiri ale zilei de 8 aprilie

17:54

Ultimul interviu acordat de Lucescu: „Am încercat mereu să fiu cu un pas înaintea tuturor. Acum n-am putut…”

17:50

Marele regret al lui Mircea Lucescu: „Îl ia cu el în mormânt”

17:42

Daniil Medvedev, umilinţa supremă în tenis, 0-6, 0-6 cu Matteo Berrettini. Şi-a făcut racheta praf

17:33

FotoRămas-bun, Mircea Lucescu! Sicriul fostului selecţioner al României a fost depus la Arena Naţională

17:32

Mesajul familiei lui Mircea Lucescu după decesul fostului selecţioner: “Un moment de adâncă durere şi tristeţe”

1 UPDATEMircea Lucescu a murit! Spitalul Universitar a confirmat decesul fostului selecționer 2 FotoCum a fost surprins Răzvan Lucescu la Spitalul Universitar, după moartea tatălui Mircea Lucescu 3 Averea colosală pe care Mircea Lucescu o lasă în urmă. „Il Luce” a murit la 80 de ani 4 BREAKING NEWSMircea Lucescu a murit la 80 de ani! Doliu în fotbalul românesc și mondial 5 Dramă în fotbalul românesc. S-a stins unul dintre acționarii din Liga 1 6 „E o lecție pentru toată lumea ce s-a întâmplat”. Gigi Becali, prima reacție după decesul lui Mircea Lucescu
Citește și