Gigi Becali a anunțat transferul lui Dennis Politic la FCSB: „Azi semnăm”. Suma plătită către Dinamo

Publicat: 5 iunie 2025, 12:02

Comentarii
Gigi Becali a anunțat transferul lui Dennis Politic la FCSB: Azi semnăm”. Suma plătită către Dinamo

Gigi Becali / Antena Sport

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Gigi Becali a anunțat transferul lui Dennis Politic la FCSB. Patronul campioanei a confirmat faptul că a ajuns la o înțelegere cu rivalii din Ștefan cel Mare pentru a-și asigura semnătura mijlocașului de 25 de ani.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali a dezvăluit că va plăti aproape un milion de euro pentru Dennis Politic. Dinamo îl va primi la schimb și pe Alexandru Musi.

Gigi Becali a anunțat transferul lui Dennis Politic la FCSB

Inițial, Gigi Becali era dispus să ofere suma de 700.000 de euro în schimbul lui Dennis Politic. Patronul campioanei a mărit oferta, iar transferul se va realiza în cele din urmă.

„S-a rezolvat cu Politic. Azi vom semna actele. M-a costat aproape un milion de euro plus Musi”, a declarat Gigi Becali, conform fanatik.ro.

Conform informațiilor apărute în spațiul public, Dennis Politic va avea un salariu de 20.000 de euro la FCSB. Campioana va realiza astfel al treilea transfer al verii, după ce Daniel Graovac și Denis Alibec au fost prezentați oficial.

Reclamă
Reclamă

Dennis Politic, cotat la suma de 1,2 milioane de euro, se va despărți de Dinamo după două sezoane. În sezonul trecut, căpitanul „câinilor” a fost măcinat de accidentări și a bifat 27 de meciuri, în toate competițiile, reușind să marcheze șase goluri.

Alexandru Musi, de cealaltă parte, este cotat la suma de 800.000 de euro. Mijlocașul se va despărți de FCSB, echipă la care a fost crescut. În sezonul trecut, Musi a bifat 31 de meciuri la formația campioană, în toate competițiile, reușind să marcheze trei goluri.

Ce spunea Mihai Stoica despre transferul lui Dennis Politic la FCSB

Mihai Stoica este de părere că din această “afacere” vor avea de câştigat ambele cluburi. MM susţine că Dinamo va avea în lot “unul dintre cei mai buni jucători sub vârstă”, pe Alexandru Musi.

Reclamă

“Eu zic că se face! Da, cu Musi și bani. Gigi vorbește. Eu am spus doar ce cred eu. Oferta pe care o face Gigi este foarte generoasă. Este cumva win-win.

Dinamo își ia unul dintre cei mai buni jucători sub vârstă din România. În opinia mea, Musi este de departe cel mai bun al generației sale. Eu unul regret că pleacă Musi, dar nu mă pot opune.

Da, și Musi vrea să plece. Eu cred în continuare că e un jucător de mare perspectivă, dar și Politic e un jucător bun”, a declarat Mihai Stoica, conform primasport.ro.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Reușește Cristi Chivu să facă dubla campionat - Cupa Italiei cu Inter?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:59 6 mai

Bayern – PSG 1-1. Parizienii se califică în finală pentru al doilea sezon consecutiv

23:59 6 mai

PSG – Arsenal, marea finală a Ligii Campionilor din acest sezon! Când va avea loc duelul “de foc”

23:23 6 mai

Foto“Au fost jefuiţi” Nemţii au izbucnit după ce Bayern nu a primit penalty! Ce spune, de fapt, regulamentul

23:02 6 mai

Marquinhos, record impresionant în UEFA Champions League! A depășit o legendă a fotbalului la meciul cu Bayern

22:59 6 mai

FotoFază scandaloasă în Bayern Munchen – PSG! Centralul nu a dictat penalty pentru un henţ clar în careu!

22:43 6 mai

Khvicha Kvaratskhelia, performanță uriașă în Bayern – PSG! Singurul care a reușit asta în Champions League

1 Gigi Becali n-a stat pe gânduri: pe cine vrea premier al României, după căderea Guvernului lui Ilie Bolojan 2 Adrian Mutu, şocat de ce a putut spune Giovanni Becali: “Nu cred! Înseamnă că a îmbătrânit şi el” 3 Gigi Becali s-a răzgândit! Jucătorul rămâne la FCSB, după ce a fost dat ca și plecat: “Nu se pune problema” 4 Gigi Becali, victorie în procesul cu Steaua şi Florin Talpan. Suma uriaşă pe care nu o va mai plăti: “S-a terminat” 5 “Plec cu el să căutăm jucători” Anunţul lui Mihai Stoica despre antrenorul care a luat două titluri la rând cu FCSB! 6 Mihai Stoica a găsit atacant pentru FCSB: “Dacă nu dă două goluri în primul meci, mă nenoroceşte Gigi”
Citește și