Închide meniul

Gigi Becali a dezvăluit tactica înainte de FCSB-Dinamo: „Avem cea mai mare problemă”

Alex Ioniță Publicat: 22 iulie 2023, 9:34

Comentarii
Gigi Becali a dezvăluit tactica înainte de FCSB-Dinamo: Avem cea mai mare problemă”

Gigi Becali, patronul FCSB / ProfiMedia

Gigi Becali a dezvăluit tactica, înainte de FCSB-Dinamo. Patronul vicecampioanei a vorbit despre jucătorii care vor intra în teren, la meciul din etapa a 2-a a Ligii 1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FCSB va juca derby-ul cu Dinamo pe stadionul „Arcul de Triumf”, după ce varianta Ghencea a picat. Patrida va avea loc pe 22 iulie, de la ora 21:30 și va putea fi urmărită în format live text pe As.ro.

Gigi Becali a dezvăluit tactica, înainte de FCSB-Dinamo. Ce soluții are vicecampioana pentru „Derby de România”

Patronul celor de la FCSB a vorbit despre echipa care va fi folosită în partida cu Dinamo. Acesta a declarat că echipa sa are prea mulți jucători „valoroși” și că nu știe exact ce fotbaliști vor fi folosiți în „primul 11”. De asemenea, latifundiarul a menționat că nu ia în calcul alte transferuri pentru că lotul echipei sale este deja unul puternic.

„Nu mai ai unde să-i bagi să joace. Avem cea mai mare problemă. Cea mai mare problemă a noastră e să facem echipa. Cu cine joci? Nu știi cu cine. Nu știu ce să facem. Nu știm să facem echipa. Nu mă face să vorbesc acum. Avem jucători mari. Sunt prea mulți valoroși acolo.

Ia-i să vezi că acolo, în față, trebuie să joace șase și noi avem zece. Și ceilalți patru, toți sunt valoroși. Când vine Tavi Popescu ce facem? Ce faci cu Tavi Popescu? Ce faci cu Edjouma, ce faci cu Compagno, cu Miculescu?

Reclamă
Reclamă

O să avem o bancă de rezerve mega-tare. Hai să facem mega tare și apărerea. Și gata. Stai să-l văd pe Ngezana. Ce are? Nu poate Ovidiu Popescu (n.r. fundaș central)? Nu poți să iei numai fundași valoroși. Fundașii centrali trebuie să joace doi, ăia valoroși, și ceilalți așa”, a spus patronul echipei „roș-albastre”, pentru fanatik.ro.

Basarab Panduru nu le dă şanse celor de la Dinamo în derby-ul cu FCSB

Basarab Panduru nu le dă şanse celor de la Dinamo în derby-ul cu FCSB. Fostul internaţional român a spus că Dinamo a avut o prestaţie slabă cu Universitatea Craiova, meci pe care l-a pierdut cu scorul de 0-2.

Ovidiu Burcă nu a fost de acord ca derby-ul cu FCSB să se amâne, aşa cum a cerut Gigi Becali. Antrenorul dinamoviştilor crede că cei de la FCSB se vor gândi mai mult la partida din turul al doilea preliminar din Conference League, cu CSKA 1948 Sofia.

Reclamă

”Adică Dinamo e în mare formă acum? Eu îţi spun că am văzut. Craiova foarte slabă în prima repriză. Doar Mitriţă a jucat bine. Cât de bine poţi să joci dacă Universitatea Craiova te bate într-un singur jucător. Mi-e greu să cred că pot face ceva cu FCSB-ul. Urmează meci de Conference League (n.r. cu CSKA 1948 Sofia). Poate nu o să bage echipa bună.

(n.r. De ce nu şi a dorit Burcă să se amâne meciul.) Coman şi Olaru accidentaţi, urmează meci de Conference League şi s-ar putea să nu-i mai prindă aşa niciodată. El n-a avut neapărat treabă cu echipa lui. Probabil că la asta s-a gândit Burcă, dar dacă FCSB vine cu echipa bună şi vrea să joace, nu cred că are cum să nu fie victoria FCSB-ului”, a spus Basarab Panduru la orangesport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine crezi că ar trebui să fie portarul României în meciul cu Austria?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:25
VideoJurnal Antena Sport | La 36 de ani, “Miss Baschet” vrea titlul cu Rapid
0:11
VideoJurnal Antena Sport | Chiar dacă nu joacă, Drăguşin e trup şi suflet pentru naţională la meciul cu Austria
0:06
“Te dai şmecher” Victor Angelescu i-a răspuns dur lui Andrei Nicolescu! S-a reaprins conflictul dintre cei doi
23:33 7 oct.
Alex Pop, dezvăluiri despre interacțiunea pe care a avut-o cu Gică Hagi: „Tăceam, ascultam și dădeam din cap”
23:22 7 oct.
Reacţia lui Victor Angelescu după ce căpitanul Rapidului, Alex Dobre, a înjurat-o pe Dinamo
22:39 7 oct.
VideoJurnal Antena Sport | Cea mai mare surpriză din naţionala lui Lucescu este Lisav Eissat
1 EXCLUSIVImaginile dezastrului pe Arena Națională. Acoperişul a cedat, iar gazonul riscă să fie inundat! 2 Cristi Chivu pregăteşte un transfer uriaş pentru România. Fundaşul naţionalei care ar semna cu Inter din ianuarie 3 Presa din Turcia anunţă: Gică Hagi, aproape de o revenire de senzaţie. Clubul cu care se află în negocieri 4 Gică Hagi, acuzat de rasism! Fostul jucătorul care a dezvăluit că l-a bătut la vestiare pe “Rege” 5 Dan Petrescu a primit o nouă ofertă! Care a fost răspunsul tehnicianului român 6 CFR Cluj, apel disperat după ce un junior a suferit un accident rutier grav! “În lupta sa pentru viață”
Citește și