Gigi Becali a pus ochii pe un fost portar de la Real Madrid! A câștigat Liga Campionilor, iar acum e așteptat la FCSB

Alex Ioniță Publicat: 13 iunie 2024, 19:16

Comentarii
Gigi Becali a pus ochii pe un fost portar de la Real Madrid! A câștigat Liga Campionilor, iar acum e așteptat la FCSB

Gigi Becali/ Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Gigi Becali a pus ochii pe un fost portar de la Real Madrid! Patronul de la FCSB dorește să îl înlocuiască pe Andrei Vlad în această perioadă de mercato și încearcă un transfer surprinzător.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali i-ar fi permis lui Vlad să plece de la FCSB în această vară, chiar dacă înțelegerea acestuia expira în luna decembrie.

Gigi Becali a pus ochii pe un fost portar de la Real Madrid!

Acum, potrivit informațiilor oferite de fanatik.ro, Gigi Becali dorește să îl înlocuiască pe Andrei Vlad cu Jesus Fernandez, care tocmai ce a retrogradat în Liga a 2-a cu FC Voluntari.

Spaniolul, în vârstă de 36 de ani, a fost legitimat la Real Madrid în sezonul 2013-2014. În acest timp, a prins 2 meciuri în poarta echipei din capitala Spaniei.

Chiar dacă a fost rezerva lui Iker Casillias, Fernandez are în palmares un trofeu UEFA Champions League, câștigat de „galactici” în anul 2014.

Reclamă
Reclamă

Jesus Fernandez a adunat totuși multe partide la echipa a 2-a a lui Real Madrid. În 61 de meciuri a fost pe teren, în care a încasat 67 de goluri.

În momentul de față, goalkeeper-ul spaniol este cotat la suma de 200.000 de euro, potrivit site-ului de specialitate Transfermarkt.

Atacantul care i-a fost propus în direct lui Gigi Becali a recunoscut totul

Atacantul care i-a fost propus în direct lui Gigi Becali a recunoscut totul! Arnold Garita, în prezent liber de contract după plecarea din Arabia Saudită, a vorbit despre dorința de a juca pentru FCSB.

Reclamă

În urmă cu puțin timp, Garita discuta cu fanii săi pe rețelele de socializare și era întrebat dacă vrea să meargă la FCSB. „Spune-i domnului Becali să mă sune!”, i-a spus atunci atacantul unui fan.

Gigi Becali a aflat de dorința jucătorului în direct și a dezvăluit că dorește să îl contacteze pe Garita.

Acum, după declarația lui Gigi Becali, Arnold Garita a dezvăluit că și-ar dori să îmbrace tricoul actualei campioane a României.

„Declarațiile domnului Becali mă bucură știind că FCSB este un club pe care îl iubesc foarte mult, suporterii îmi trimit zilnic mesaje și îmi arată multă dragoste, și asta mă bucură, arată că am lăsat o imagine bună în România și sunt mândru de asta.

Sunt liber de contract și încă nu am luat o decizie cu privire la viitorul meu. Dacă domnul Becali a făcut această declarație. o să aștept să mă sune înainte de a lua o decizie pentru viitorul meu”, a declarat Arnold potrivit gsp.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va marca mai multe goluri în Norvegia - Franţa, Erling Haaland sau Kylian Mbappe?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
14:13

Cristi Chivu vrea să aducă un campion mondial la Inter. Italienii se reorientează după ce l-au pierdut pe Palestra

13:59

Mihai Stoica, detalii despre situația lui Florin Tănase de la FCSB. Jucătorul a fost lăsat „acasă”

13:38

Româncele și-au aflat primele adversare de la Wimbledon. Sorana Cîrstea a fost cap de serie la tragerea la sorți

13:35

Uruguay – Spania 03:00 (LIVE VIDEO, Antena 1 și AntenaPLAY). Ibericii, obligați să câștige ca să evite Argentina

13:10

Probleme pentru Daniel Pancu la Rapid. Jucătorul s-a accidentat înaintea plecării în cantonament

12:21

Dinamo a mai rezolvat o mutare în mercato-ul de vară. “Câinii” aduc un jucător de la o echipă de top

1 Cum arată în timp real 16-imile Campionatului Mondial 2026? S-au stabilit patru meciuri 2 VideoDramatism incredibil în SUA – Turcia! Faza care a decis totul, în minutul 90+8 3 Au 3 puncte, dar nu mai speră la 16-imile Campionatului Mondial: “Vom pleca acasă! Băieţii sunt distruşi” 4 VideoGreşeală uriaşă de arbitraj în Ecuador – Germania. Gol marcat după ce Pavlovic i-a dat un picior în faţă unui adversar 5 „Blat la Mondial”. Meciul care a ridicat suspiciuni uriașe: „Au semnat Pactul și sunt fericite” 6 UPDATERăsturnare de situaţie! Gigi Becali a făcut anunţul despre Florin Tănase: “E rezolvată”. A anunţat şi un transfer
Citește și