Gigi Becali a redevenit “Războinicul Luminii”. Motivul pentru care nu se teme de alianțe între rivalii săi: “Jocuri de culise?”

Iulian Focșăneanu Publicat: 16 ianuarie 2024, 20:21

Comentarii
Gigi Becali a redevenit Războinicul Luminii. Motivul pentru care nu se teme de alianțe între rivalii săi: Jocuri de culise?

Gigi Becali, în timpul unei conferinţe de presă/ Hepta

Gigi Becali a redevenit “Războinicul Luminii” și anunță că FCSB nu are cum să mai piardă titlul. Milionarul român e convins că echipa lui va câștiga titlul, după o pauză de 9 ani, și a dezvăluit de ce nu se teme că vor exista alianțe între rivalii săi.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dacă în trecut acuza jocuri de culise în play-off, acum Becali asigură că lupta se va da pe teren. FCSB este lider detașat în Liga 1, după 21 de etape. Roș-albaștrii cu 44 de puncte, cu 8 peste CFR Cluj. Universitatea Craiova are 34 de puncte, în timp ce Rapid are 33 de puncte.

Gigi Becali a redevenit “Războinicul Luminii”

Latifundiarul din Pipera nu vede posibilă o alianță între Neluțu Varga, Mihai Rotaru și Dan Șucu.

Ce pot să facă? Fiecare trage pentru el. Trage cineva pentru altul? Alianță e atunci când trage cineva pentru altul. Fiecare trage pentru el, nu se poate alianță. Fiecare vrea locul 1, 2, 3. Nu pot lua locul 1, dar trag la 2, la 3.

Până mai sunt 2-3 etape, toată lumea se luptă. Atunci depinde ce se mai întâmplă. În ultimele etape, e adevărat, sunt jocuri de făcut. Nu ține nimeni cu noi, dar nu există alianțe. E fiecare pentru el.

Reclamă
Reclamă

După ce ne distanțăm, să facă jocurile între ei. Dar nu mai există jocuri. Știi de ce? Primele echipe au toate patroni, sunt cele mai puternice. FCSB, Craiova, Farul, CFR Cluj, Sepsi, Rapid. Toți sunt patroni. Ce patron trage pentru altul? Nu există să țină unul cu altul”, a spus Becali pentru playsport.ro.

În primul meci din 2024, FCSB primește vizita celor de la UTA. Meciul va fi luni, de la ora 20.00, și va putea fi urmărit în format LIVE TEXT pe AS.ro.

Joyskim Dawa, mesaj înaintea bătăliilor decisive pentru titlu

Și Joyskim Dawa e convins că nicio rivală din Liga 1 nu poate pune probleme în partea a doua a sezonului. Nici transferurile făcute de rivale nu îl sperie pe fundaşul celor de la FCSB.

Reclamă

Ne antrenăm de 3 ori pe zi şi este greu pentru că venim după vacanţă. Am făcut un cantonament minunat. Suntem pregătiţi să începem campionatul. Jucăm foarte bine şi o să fim cu mult mai puternici în partea a 2-a a campionatului.

Alţii pot face transferuri bune, dar dacă rămânem la fel şi jucăm la fel, nimeni nu ne poate speria. Să câştigăm meciurile pas cu pas şi, dacă Dumnezeu o să vrea., o să sărbătorim la final„, a spus Joyskim Dawa într-un interviu acordat în cantonamentul din Antalya.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine poate fi eroul României în meciul de baraj cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
21:37

Nicuşor Bancu, eliminat în Dinamo – Craiova! Eroare impardonabilă a căpitanului oltenilor

21:35

LIVE SCORELyon – Celta Vigo 0-2. Ionuț Radu luptă pentru sferturile Europa League. Kovacs, la Roma – Bologna

21:26

LIVE TEXTDinamo – Universitatea Craiova 0-1. Final „încins” de primă repriză! Etim a deschis scorul și Bancu a fost eliminat

21:14

FotoColegul lui Ionuţ Radu a marcat un gol uriaş în Europa League şi a început să plângă!

21:08

FotoMircea Lucescu, prezent la Dinamo – Universitatea Craiova. Selecționerul, vigilent înaintea meciului cu Turcia

20:53

Au pierdut cu 2-7, s-au plâns de drumul de la vestiar și spun că-n Anglia nu se joacă așa: “Presezi, dar mingea dispare”

1 FotoValeriu Argăseală, apariție publică rară la alegerile FRF. Cum arată acum președintele FCSB-ului, grav bolnav 2 Venea gratis la Universitatea Craiova, dar Mihai Rotaru l-a refuzat. Acum Manchester United îl transferă! 3 Noua regulă din Champions League va fi folosită în premieră în sferturi! Barcelona e dezavantajată 4 Veste proastă pentru Zeljko Kopic înaintea derby-ului cu Craiova! Dinamo a pierdut un jucător important 5 Tragedie în familia lui Costel Gâlcă. Clubul Rapid a anunţat decesul: “Pierdere dureroasă” 6 Constantin Budescu se întoarce în fotbalul românesc. Cu ce echipă bate palma
Citește și