Închide meniul

Gigi Becali a stabilit clasamentul pentru sezonul viitor! Detaliul care poate răsturna toate calculele

Viviana Moraru Publicat: 13 iunie 2024, 13:54

Comentarii
Gigi Becali a stabilit clasamentul pentru sezonul viitor! Detaliul care poate răsturna toate calculele

Gigi Becali / Profimedia Images

Gigi Becali a stabilit clasamentul pentru sezonul viitor. Patronul de la FCSB s-a declarat convins de faptul că echipa sa va triumfa din nou în Liga 1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali a oferit şi o reacţie despre noul antrenor de la Rapid, Neil Lennon. Acesta a subliniat că nord-irlandezul poate răsturna toate calcuele în lupta pentru podium.

Gigi Becali a stabilit clasamentul pentru sezonul viitor

Latifundiarul din Pipera a declarat că CFR Cluj va încheia pe locul secund campionatul viitor, iar pentru ultimul loc de podium se vor lupta Rapid şi Universitatea Craiova.

Gigi Becali a transmis că urmează să se convingă de Neil Lennon, mărturisind că loturile celor două rivale sunt asemănătoare din punct de vedere valoric.

“Vă spun ordinea: FCSB, CFR… Rapid și Craiova nu știu în ce ordine să le pun. E obiectiv la ei locul trei. Asta e părerea mea la ora asta.

Reclamă
Reclamă

E posibil să-mi schimb părerea. E posibil să-l văd pe Lennon că e mare antrenor și să-mi schimb părerea. Dar la ora asta sunt aceleași loturi”, a declarat Gigi Becali.

Reacţia lui Gigi Becali după ce Mititelu i-a trimis la CFR Cluj pe Baeten şi Bauza

Reacţia lui Gigi Becali după ce Adrian Mititelu i-a trimis la CFR Cluj pe William Baeten şi Juan Bauza a venit. Patronul de la FCSB nu-l regretă decât pe Baeten, jucător pentru care a şi făcut o ofertă de 200.000 de euro.

Becali susţine că talentul lui Bauza nu l-ar fi putut ajuta să se impună în primul 11 al lui Elias Charalambous. Asta chiar dacă sud-americanul cotat la 850.000 de euro a marcat 8 goluri în stagiunea precedentă.

Reclamă

„Am spus eu vreodată că-l vreau pe Bauza? Ce mă interesează pe mine că e talentat. A fost vorba doar de Baeten, am făcut ofertă de 200.000 de euro. Niciodată nu m-a interesat Bauza.

Nu e de ajuns să fie talentat. Nici gratuit nu m-a interesat. Ce să mai cumpăr de la Mititelu? Ce să aibă Mititelu ca să iau de la el? S-a întărit cu Baeten, că e jucător, dar poate Bauza e veriga slabă. Cred că joacă la Petrescu”, a spus Becali.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:55 10 dec.
Real Madrid – Manchester City 1-2, în meciul serii din UCL. Viitorul lui Xabi Alonso, în pericol. Rezultatele și clasamentul
23:52 10 dec.
Cum se poate califica FCSB în „primăvara europeană”. Calculele făcute de Mihai Stoica înaintea meciului cu Feyenoord
23:49 10 dec.
Antoine Baroan, OUT din iarnă de la Rapid? “Dacă nu realizează unde este…”
23:46 10 dec.
Franța și Olanda s-au calificat în semifinalele Campionatului Mondial. Cum arată „careul de ași”
23:14 10 dec.
Au greșit competiția! Meciul din Champions League la care s-a auzit imnul Europa League înainte de start
23:14 10 dec.
Erling Haaland, record uriaș după ce a marcat în Real Madrid – Manchester City. Cifre fabuloase pentru starul lui Guardiola
1 Gigi Becali vrea un alt fundaș din Liga 1, după ce transferul lui Kevin Ciubotaru a intrat în impas. Noua țintă de la FCSB 2 Arne Slot a recunoscut că nu a fost penalty în Inter – Liverpool 0-1! Reacţia genială a olandezului 3 Nota primită de Cristi Chivu după ce Inter a pierdut cu Liverpool. Verdictul dat de italieni 4 Cristi Chivu, reacție dură după penalty-ul controversat primit de Liverpool în victoria cu Inter: „Să înțeleagă!” 5 Lovitură pentru Universitatea Craiova! Un jucător de bază, direct pe masa de operaţie! Nu va mai juca în 2025 6 Super-transferul anunţat de Gigi Becali la FCSB nu e făcut! Agentul a rupt tăcerea: “Asta e prioritatea”
Citește și