Gigi Becali a făcut o achiziţie spectaculoasă pentru noul sezon la FCSB. Mihai Stoica a dezvăluit că roş-albaştrii vor avea un nou autocar, în următoarea stagiune.
Preşedintele Consiliului de Administraţie de la FCSB a dezvăluit că noul autocar al campionilor l-a costat pe Gigi Becali suma de nu mai puţin de 600.000 de euro.
Gigi Becali, achiziţie spectactaculoasă pentru noul sezon la FCSB
Mihai Stoica a mai declarat că noul autocar a fost deja comandat, însă va putea fi utilizat de roş-albaştri abia din luna martie, a anului viitor.
“În martie, FCSB va avea regele autocarelor. Comanda e făcută, ieri ne jucam cu tapiţeria, cum o inscripţionăm. Autocar nou, 600.000 de euro.
Tapiţeria va fi gri şi vedem dacă nişte detalii vor fi nişte dungi roşii şi logo-ul plin albastru, sau invers, ce dă mai bine”, a declarat Mihai Stoica, conform primasport.ro.
Campioana a optat pentru un autocar al unei companii germane, Setra. Preţul său de pornire este de 440.000 de euro, însă poate creşte în funcţie de dotările sale. Încălzirea în scaune şi monitoarele de înaltă rezoluţie sunt doar două dintre dotările noului autocar al roş-albaştrilor.
Mihai Stoica, reacţie dură la adresa lui Alexandru Musi
Mihai Stoica, preşedintele Consiliului de Administraţie de la FCSB, i-a dat replica lui Alexandru Musi. Fostul jucător al roş-albaştrilor a ajuns vara aceasta la rivala Dinamo, iar printre primele lucruri remarcate ale jucătorului de 20 de ani a fost modul în care se antrenează.
“E bine. Foarte frumos. Eu nu știu ce antrenamente face noul preparator al lui Dinamo, nici nu știu cine este. Nu mă interesează cine este noul preparator și vechiul. Nu mă interesează niciun nou și niciun vechi preparator fizic nicăieri din țara asta.
