Gigi Becali, anunţ de ultimă oră: “Direct pe Ghencea o să jucăm! Ce, e stadionul lor?! Facem plângeri peste tot!”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 19 aprilie 2022, 12:03

Comentarii
Gigi Becali, anunţ de ultimă oră: Direct pe Ghencea o să jucăm! Ce, e stadionul lor?! Facem plângeri peste tot!

Gigi Becali este patronul lui FCSB / Mediafax Foto / Andreea Alexandru via Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Gigi Becali a anunţat că va face cerere pentru ca marele meci cu CFR Cluj, din ultima etapă a playoff-ului, să se joace pe Ghencea. FCSB – CFR Cluj, din ultima etapă a campionatului, ar putea să se joace cu titlul pe masă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FCSB poate deveni campioană pe Ghencea. Gigi Becali s-a decis şi a anunţat că va face cerere pentru a juca pe Ghencea.

Gigi Becali: “Direct pe Ghencea o să jucăm!”

“Direct pe Ghencea o să jucăm (n.r. meciul decisiv cu CFR). Ce, e stadionul lor? Crezi că fac ei ce vor (n.r. CSA Steaua)? Facem plângeri peste tot: DNA, procuratură, mergem peste tot unde e nevoie, chiar și la președinte, pentru a juca acolo, dacă nu ne dau voie. Arcul de Triumf nu este deocamdată o soluție pentru noi, are prea puține locuri.”, a declarat Gigi Becali pentru digisport.ro.

FCSB, alungată de pe Arena Națională

Gigi Becali vrea în Ghencea. Echipa lui nu va putea juca, în ultima etapă, pe cel mai mare stadion al țării din cauza unui festival de muzică. Organizatorii au închiriat terenul în perioada 16 mai – 11 iunie. După ce a învins la Cluj, scor 0-1, FCSB ar putea evolua în ultima etapă, tot cu CFR, cu titlul pe masă.

Cum Arena Națională este indisponibilă, Mihai Stoica susține că echipa pregătită de Toni Petrea ar putea juca la Buzău.

Reclamă
Reclamă

Nu este pentru prima dată când FCSB se duce la Buzău. „Este un oraș care fierbe pentru echipa noastră„, susține MM Stoica. Managerul general de la FCSB nu a scăpat ocazia să-i ironizeze pe cei de la CSA.

Arena Națională e indisponibilă. Stadionul Arcul de Triumf se prezentă în condiții excelente, am văzut niște fete care se jucau de-a rugby-ul.

Dincolo, formidabila echipă a Armatei a umplut stadionul până la refuz în derby-ul cu Hermannstadt. Acolo are dreptul să joace doar cine are voie.

Reclamă

Probabil că vom merge la Buzău, acolo vom juca, e un oraș care fierbe pentru echipa noastră. Am demonstrat că suntem din nou Steaua, vă promit că n-o să mai spun niciodată FCSB! Am umplut stadionul, în timp ce ceilalți (n.r – CSA Steaua) au jucat cu curent prin tribune„, a spus MM Stoica la orangesport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Se va califica FCSB în grupa de Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:00

“Ați accepta o ofertă de la FCSB?”. Răzvan Lucescu a dat răspunsul: “Singurul lucru pe care îl pot spune”

22:28

Istorie în sfertul Soranei Cîrstea de la Roland Garros! De 35 de ani nu s-a mai întâmplat așa ceva

22:04

Sute de mii de oameni la parada de titlu a lui Arsenal. Fanii “tunarilor” au uitat de finala UCL

21:56

O nouă plecare de la Dinamo. Fotbalistul luat de la Farul e aproape de transfer

21:55

Capul Verde, rezultat uimitor înaintea startului Cupei Mondiale! Cu Joao Paulo în teren, a umilit Serbia!

21:24

VideoJurnal Antena Sport | Să vină România!

1 „L-aș vrea din toată inima! I-am spus că-l fac atacant!” Mutarea de vis anunțată de Becali după victoria cu Dinamo 2 Becali n-a mai avut răbdare și face primul transfer: „Am primit oferta de la FCSB!” 3 „A semnat deja”. Kennedy Boateng și-a găsit echipă, după plecarea de la Dinamo. Și Gigi Becali l-a ofertat 4 „Cea mai mare greșeală din istorie”. Scandal imens după faza încinsă din finala PSG – Arsenal 5 Primul jucător care pleacă de la Barcelona după transferul lui Anthony Gordon! Câți bani primesc catalanii 6 „El va fi noul antrenor!” Liverpool s-a mișcat rapid după demiterea lui Slot, anunțul e iminent!
Citește și