Închide meniul

Gigi Becali face anunţul momentului! Ce spune de revenirea lui Laurenţiu Reghecampf la FCSB

Dan Roșu Publicat: 14 iunie 2022, 12:13

Comentarii
Gigi Becali face anunţul momentului! Ce spune de revenirea lui Laurenţiu Reghecampf la FCSB

Gigi Becali rupe un contract în faţa FRF / Hepta

Gigi Becali face anunţul momentului după despărţirea lui Laurenţiu Reghecampf de Universitatea Craiova. După ce au apărut informaţii că l-ar dori pe Reghe la FCSB, patronul a infirmat zvonul şi a anunţat că Toni Petrea rămâne antrenorul principal al vicecampioanei.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Era de aşteptat că Petrea nu ar accepta varianta de redeveni secundul lui Reghecampf. El a fost de acord cu varianta unui salariu de 8.000 de euro pe lună pentru a rămâne în postul de principal al roş-albaştrilor.

Gigi Becali face anunţul momentului! Ce spune de revenirea lui Laurenţiu Reghecampf la FCSB

“E treaba lui Reghe ce i s-a întâmplat la Craiova. Noi avem drumul nostru, iar el are drumul lui. Mustață este un tip mai sentimental și vă dați seama că el ține la Reghe, dar una e una și alta e alta, tată! Vreau să îl întrebați voi pe Toni Petrea dacă acceptă așa ceva? Păi, cât credeți că el o să mai stea antrenor la clasa V-a? După ce faci facultatea, te mai întorci la casa V-a? Credeți că o să stea secund toată viața lui? Nu, tată!

Omul e antrenor principal și a plecat pe drumul lui. Ce să fac eu cu doi antreori principali la echipă? Și, oricum am semnat contractul cu Toni Petre, la revedere! Nu are rost să vorbim de Reghecampf, că îl vrea Mustață sau nu mai știu eu cine…

Dar, noi îl avem și pe Pintilii în echipa noastră de antrenori, iar eu zic că Toni Petrea principal și cu Mihai Pintilii secund este cel mai bun cuplu al meu posibil. Nu am ce să îi fac eu acum lui Reghe”, a spus Gigi Becali, citat de prosport.ro.

Reclamă
Reclamă

Suma pe care a primit-o Laurențiu Reghecampf după despărțirea de Universitatea Craiova

Antrenorul avea o clauză de reziliere de 300.000 de euro, dar cele două părți au ajuns la o înțelegere. Mihai Rotaru un a avut de gând să plătească clauza pentru a schimba antrenorul, dar, conform prosport.ro, a scos din conturi 180.000 de euro pentru a-l convinge pe Reghecampf să plece de la Universitatea Craiova.

După rezultatele din sezonul precedent, era de așteptat ca despărțirea să vină, singura necunoscută era suma pentru care antrenorul renunța la contract. După mai multe serii de negocieri, Rotaru l-a convins cu 180.000 de euro.

Laurențiu Reghecampf a ratat toate obiectivele la Univeristatea Craiova în sezonul 2021-2022: oltenii nu au contat în lupta la titlu cu CFR Cluj și FCSB și au fost eliminați în semifinale din Cupa României. În preliminariile Conference League, Craiova a fost eliminată de Laci, din Albania.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cina va câştiga titlul mondial în Formula 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
17:47
Presa din Hexagon a făcut anunțul în cazul lui Louis Munteanu: „Sosirea lui se apropie”
17:22
Barcelona, decizie categorică înaintea meciului cu Eintracht Frankfurt! Cum vor opri catalanii „invazia” nemților
17:21
„Cum ai ajuns la FCSB?” Florin Cernat a dat cărțile pe față după ce a semnat cu campioana
17:01
Daniel Oprița, dorit pe banca unei echipe din Liga 1. Poate pleca de la CSA Steaua după șase ani
16:43
VideoAntenaSport Update. Cele mai tari știri ale zilei de 4 decembrie
16:43
Lionel Messi a numit cel mai bun antrenor din cariera sa: „Este unic”
1 FotoAroganţa celui mai bogat român. Şi-a luat avion privat ca să aterizeze cu el în propria curte 2 FotoDan Şucu, investiţie de 180 de milioane de euro în afacerea în care l-a implicat şi pe fiul său! 3 Gigi Becali l-a distrus după UTA – FCSB 3-0: „S-a cerut afară, a alergat mult săracu’”. Pe cine a remarcat 4 Plecare importantă din staff-ul Universităţii Craiova. A semnat în prima Ligă din Porugalia 5 FCSB pregăteşte al doilea transfer al iernii. Fotbalist crescut de Arsenal, negocieri avansate cu Gigi Becali 6 Nicolae Stanciu, dat ca şi transferat la FCSB. Cine face anunţul: “Nu vine la Rapid”
Citește și