Închide meniul
EXCLUSIV

Gigi Becali, mesaj pentru Mihai Stoica: “Tănase e prietenul meu!” Reacția patronului de la FCSB, după atacul lui MM: “E cel mai bun din echipă!”

Antena Sport Publicat: 21 iulie 2022, 10:52

Comentarii
Gigi Becali, mesaj pentru Mihai Stoica: Tănase e prietenul meu! Reacția patronului de la FCSB, după atacul lui MM: E cel mai bun din echipă!

Gigi Becali şi Mihai Stoica, în tribunele Arenei Naţionale / Hepta

Gigi Becali, mesaj pentru Mihai Stoica după ce managerul general de la FCSB l-a criticat dur pe căpitanul echipei! “Tănase e prietenul meu. Nu comandă nimeni pe banii mei!”, a spus Becali la Antena Sport. Patronul roș-albaștrilor a pus mâna pe telefon și l-a sunat pe Florin Tănase.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Becali a dezvăluit ce a discutat cu favoritul său de la FCSB și a anunțat faptul că acesta este aproape plecat în China. “3 milioane de euro oferă. Transferul e 90% realizat”, susține Becali.

Gigi Becali, mesaj pentru Mihai Stoica și Toni Petrea

“Întrebați-l pe MM Stoica, dacă el e supărat! Eu nu mă supăr pe el! Tănase e prietenul meu. Tănase e cel mai bun băiat din toată echipa. Cum să mă supăr pe el?

Am vorbit cu el și ieri, și alalteieri. I-am zis: “Ce faci, mă, ești profesor? Dai lecții de lot!?” Râdea! Eu nu am cum să mă supăr pe el, pentru că este prietenul meu!”, a dezvăluit Gigi Becali la Antena Sport.

Ulterior, Gigi Becali “l-a înțepat” pe Mihai Stoica. De gura patronului de la FCSB nu a scăpat nici Toni Petrea.

Reclamă
Reclamă

“Cine crede că la fotbal nu ai voie să te bagi, e treaba lor. Să bage ei banii lor şi să lase antrenorul. La mine nu e aşa. La mine toţi banii mei îi cheltui numai eu, cum vreau eu şi comand numai eu milimetric 100%.

Niciun antrenor, niciun manager, niciun preşedinte. Pe banii mei, totul eu comand. Ăsta e principiul meu. Cine vrea alt principiu, să se ducă în altă parte. Pe mine mă interesează banii mei”, a mai spus Becali la Antena Sport.

Mihai Stoica l-a atacat pe Florin Tănase

Mihai Stoica a dat de pământ cu Florin Tănase. Analiza dură făcută de căpitanul roş-albaştrilor după remiza cu „U” Cluj l-a scos din minţi pe managerul general al vicecampioanei.

Reclamă

“Cum ai alergat, Tase, 9 km și jumătate, iar Dawa a alergat 10,8 km? Explică-mi asta! Niciodată, dar niciodată, fundașii centrali nu au cum să alerge mai mult decât un mijlocaș. Nu ai voie așa ceva. Nu e normal. El are o problemă cu recunoașterea culpabilității. El niciodată nu greșește… Asta e foarte grav!

Acum a greșit că nu a alegat, apoi că a vorbit. Nu l-am auzit niciodată să spună că a făcut ceva greșit. Un jucător care câștigă 1.000 de euro pe zi vorbește despre politica unui club? Nu are voie să vorbească și să atace politica clubului! Nu era o șezătoare despre problemele pe care le are Steaua la finalul meciului.

El are 30.000 de euro salariu ca să dea goluri și să alerge. A inventat o polemică. El ar trebui să aibă mai mult discernământ. A vorbit la nervi acum. Dacă iau tot culoarul birourilor și strâng salariile nu ajung la salariul lui. De unde să inventezi asta? Toate-s invenții! Nimeni nu a spus asta. A spus-o el!”, a răbufnit Mihai Stoica la orangesport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Se va califica Inter în optimile Ligii Campionilor, după 1-3 în tur cu Bodo/Glimt?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:59 19 feb.
Julia Sauter a intrat în istoria României la Jocurile Olimpice. Cea mai bună clasare la patinaj artistic feminin
23:55 19 feb.
PAOK – Celta Vigo 1-2. Ionuț Radu a câștigat duelul românilor contra lui Răzvan Lucescu. Vezi toate rezultatele
23:45 19 feb.
Cum a ajuns Gigi Becali să-l transfere pe jucătorul care e gata să debuteze: “Băi, nene, am și eu o rugăminte”
23:26 19 feb.
VideoCătălin Ghigea și Antal Putinică au prefațat sezonul 2026 din Formula 1 pentru Red Bull: “Revine numărul 3”
23:10 19 feb.
FotoCele mai tari imagini cu programul Juliei Sauter de la Jocurile Olimpice. Așa a intrat în istoria României
23:04 19 feb.
Julia Sauter, prima reacţie după ce a făcut istorie pentru România: “Wow, sinceră să fiu, nu m-am gândit niciodată la așa ceva”
1 Florin Bratu, antrenor în Liga 1! Cu ce echipă este în negocieri avansate 2 Ce i s-a transmis în cască lui Radu Petrescu, înainte de gafa din Petrolul – FC Argeş 2-1 3 Motivul real pentru care Mirel Rădoi s-a despărţit de Universitatea Craiova. S-a aflat abia acum 4 Reacţia lui Meme Stoica după ce Florin Prunea l-a făcut “agarici” 5 I-au intrat banii în cont lui Gigi Becali. Lovitură de 11.989.000 de euro dată cu FCSB 6 Un fost jucător al Universităţii Craiova a refuzat FCSB, dar s-ar fi transferat la Dinamo: “Mi-ar fi plăcut”
Citește și