Închide meniul

Gigi Becali nu se dezminte! I-a făcut echipa lui Marius Şumudică: “Cum să îl ţii rezervă pe Burmaz” + Replica antrenorului

Gabriel Zamfirescu Publicat: 17 martie 2025, 12:14

Comentarii
Gigi Becali nu se dezminte! I-a făcut echipa lui Marius Şumudică: Cum să îl ţii rezervă pe Burmaz + Replica antrenorului

Colaj Gigi Becali şi Marius Şumudică / Profimedia

Gigi Becali şi Marius Şumudică au lăsat la o parte scandalul de după meciul din finalul sezonului regulat, FCSB-Rapid 0-0. După nebunia din primul meci al play-off-ului, scor 3-3, cei doi au avut un dialog incredibil în direct. Marius Şumudică spune că a glumit şi că nu va face jocurile rivalelor campioanei în lupta pentru titlu. De partea cealaltă, latifundiarul din Pipera i-a spus ce jucători nu trebuie să lipsească din primul 11 al giuleştenilor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

După FCSB-Rapid 3-3, Gigi Becali şi Marius Şumudică s-au împăcat. Patronul de la FCSB a recunoscut că a fost mulţumit cu egalul în meciul de pe Arena Naţională.

Gigi Becali, dialog încredibil cu Marius Şumudică

Gigi Becali a recunoscut că s-a rugat pentru ca FCSB să egaleze în prelungiri.

Gigi Becali: Am zis acum măcar dăm un egal. Eu mă rog continuu. Şumi tu trebuie să le suporţi. Nu mi-a părut rău că n-am bătut că am mulţumit la final. De când l-au luat le-am zis. Nu erau în play-off dacă nu era Şumi.

Marius Şumudică: Da, Gigi, ai dreptate. Cu Dinamo m-am dus şi am făcut egal. Nu pot să fac contra Rapidului şi pentru FCSB.

Reclamă
Reclamă

Gigi Becali: Locul 1 nu ai cum că sunt 3 în faţa ta.

Mai mult, Gigi Becali i-a transmis lui Marius Şumudică ce echipă să folosească în următorul meci pentru a-l învinge pe finul Mirel Rădoi.

Marius Şumudică: Mi-a spus cu cine să joc ca să îi bat pe Craiova. Exact. A ajuns cel mai bun antrenor şi are opinii.

Reclamă

Gigi Becali: Nu i-am făcut echipa. I-am spus că nu l are pe Borza şi cu cine să joace U 21.

Marius Şumudică: Cred că a zis, dar nu face. Face caterincă, spune. Recunosc că am zis că azi aţi pierdut campionatul, dar caterincă.

Gigi Becali l-a avertizat pe Marius Şumudică. Să nu îl introducă pe Crist Săpunaru în meciul cu Craiova lui Mirel Rădoi.

Gigi Becali: Singura problemă să nu joace Săpunaru. Poate zice eu nupot să le spun. Săpunaru e rapidist înrăit.

Marius Şumudică: Nimeni din cei care activează la Rapid nu vor face jocurile nimănui. Cum să te dai la o parte, e demnitatea ta ca antrenor şi jucător.

Gigi Becali spune că nu va renunţa la obiceiul de a anunţa echipa cu o săptămână înainte. “Eu voi da la toţi echipa. Vreau să le arăt că le dat secretele şi tot îi biruiesc. Să arăt că sunt cel mai mare antrenor. Rapid joacă fotbal, dar croitorul îţi face costumul, dar trebuie să aibă şi marfă. Ai grup, dar nu poţi doar cu grupul. O să poţi că ştii să joci fotbal, dar nu poţi face bici. Dacă nu ai concurenţă, dacă nu era Şumi nu aveam concurenţă cu ei. Mai glumesc, vă faceţi şi voi emisiunile. El suferă că i se urcă suporterii la cap. Vreau să fie şi din vară că vreau să-l bat pe Şumudică. Nu vreau să bat un scoţian. Eu vreau să-l bat pe Şumudică, pe Dan Petrescu, pe Lucescu”, a spus Becali, conform fanatik.ro.

Milionarul a continuat să îi dea sfaturi lui Şumudică. “Dobre nu e tehnic, dar are fizic, viteză explozivă. Puteam să-l iau gratuit, liber, dar dacă nu mă pricep. M-a sunat tatăl lui din Franţa până l-am blocat. UItă-l pe Ankeye că se încurcă în minge, eu sunt mai bun ca el. Cum să îl ţii rezervă pe Burmaz. Christensen ăla e fotbalist. Ankeye mai bine joci cu om în minus. Să joci tot cu aceiaşi undaşi centrali. Să nu joci cu Ignat şi nici pe Săpunaru. Nu se dă la o parte că vor locul 2-3. Bine, ei visează la campionat”, a mai spus Becali.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Va mai prinde Louis Munteanu echipa naţională după transferul la DC United
Loading ... Loading ...
Citește și:
11:10
Care este în prezent starea fotbalistului rănit grav în incendiul din Crans-Montana, după ce şi-a salvat iubita
10:42
Răspunsul lui Pep Guardiola atunci când a fost întrebat dacă îl aduce de la Inter pe titularul lui Cristi Chivu!
10:10
“Am avut un sentiment foarte ciudat” Reacţia lui Răzvan Lucescu după calificarea dramatică în sferturile Cupei
10:10
Eliza Samara – Kuai Man (16:30) şi Bernadette Szocs – Sabine Winter (17:40), la WTT Champions Doha, în AntenaPLAY
9:54
George Puşcaş, aproape să dea o lovitură uriaşă
9:35
Neymar a semnat! Anunţul momentului despre starul brazilian
1 Gigi Becali s-a întâlnit în trafic cu un fost fotbalist al FCSB şi a răbufnit: “Am pierdut 20 de milioane de euro din cauza ta!” 2 Românul care a jucat în Liga Campionilor a ajuns şofer de Bolt. Câţi bani ia pe o cursă 3 Gigi Becali vrea să-l transfere pe “noul Bourceanu” la FCSB 4 Oțelul și-a vândut golgheterul. Suma incredibilă obținută de gălățeni în schimbul transferului 5 E gata! Cu ce club din Liga 1 semnează Andrei Coubiș 6 Oţelul Galaţi şi-a vândut atacantul în Polonia. Suma de transfer
Citește și