Închide meniul

Gigi Becali, prima reacţie după ce Mititelu i-a pus lui Juan Bauza o clauză de 8 milioane de euro: “Nici picat cu ceară!”

Iulian Focșăneanu Publicat: 15 septembrie 2022, 14:03 / Actualizat: 16 septembrie 2022, 14:24

Comentarii
Gigi Becali, prima reacţie după ce Mititelu i-a pus lui Juan Bauza o clauză de 8 milioane de euro: Nici picat cu ceară!

Gigi Becali, într-o conferinţă de presă / Hepta

Gigi Becali a avut prima reacţie după ce a aflat că Adrian Mititelu i-a prelungit contractul lui Juan Bauza şi i-a fixat o clauză de 8 milioane de euro. Patronul lui FCSB şi-a luat deja gândul de la mijlocaşul argentinian.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Becali l-a felicitat pe finanţatorul lui FC U Craiova 1948 şi anunţă că îi e frică să se mai aşeze cu el la masa negocierilor. Se teme că Mititelu îi va cere cel puţin plata a jumătate din clauza de reziliere pentru a-l lăsa pe Bauza la FCSB.

Gigi Becali, prima reacţie după ce Mititelu i-a pus lui Juan Bauza o clauză de 8 milioane de euro

Latifundiarul din Pipera a ratat şansa de a-l transfera pe mijlocaşul ofensiv al oltenilor în schimbul a 1.25 de milioane de euro, cât era vechea clauză. Becali a achitat 1.5 milioane de euro pentru golgheterul lui Mititelu, Andrea Compagno.

“Adrian Mititelu s-a mișcat bine și foarte repede. Și eu aș fi procedat la fel în locul lui, deoarece este normal să îți protejezi marfa. Iar Bauza e o marfă foarte bună. E un fotbalist foarte bun. E clar că acum am șanse mici să îl mai aduc la FCSB pe o sumă mai mică față de cât dădusem pe Compagno.

Prima clauză o puteam plăti fără discuții, dar clauza asta de opt milioane nu o achit nici picat cu ceară. Nu dau opt miliaone pe Bauza că nu sunt nebun, iar Bauza nu e Maradona. Că aș încerca să îi fac o întrebare de preț lui Mititelu pentru Bauza e o altă poveste, dar parcă îl aud că îmi cere de la patru milioane de euro în sus, iar eu nu dau banii ăștia pentru un jucător din Liga 1″, a spus Gigi Becali pentru prosport.ro.

Reclamă
Reclamă

Juan Bauza a semnat un nou contract cu FC U Craiova

Juan Bauza nu se grăbeşte să plece din Bănie şi a semnat o nouă înţelegere cu echipa lui Adrian Mititelu. Noul contract semnat de Bauza va expira peste trei ani. „Clubul nostru este încântat să anunțe faptul că Pepe Bauza și-a prelungit contractul până în anul 2025”, a anunţat FC U Craiova 1948.

Interesant este că Adrian Mititelu i-a pus o clauză de reziliere uriaşă lui Bauza: 8 milioane de euro. Mijlocaşul ofensiv este unul dintre jucătorii începutului de sezon din Liga 1. S-a accidentat chiar în meciul cu FCSB, dar a revenit pe teren în această etapă, în victoria cu Rapid.

Patronul lui FCSB joacă totul pe cartea atacului şi nu a vrut să se oprească nici după transferul lui Billel Omrani. Latifundiarul din Pipera a recunoscut că îl dorea şi pe Juan Bauza (26 de ani) de la FC U Craiova 1948.

Reclamă

Marius Croitoru, răspuns savuros când a fost întrebat dacă Juan Bauza pleacă la FCSB

Cu puţin înainte ca Juan Bauza să semneze un nou contract cu FC U Craiova 1948, Marius Croitoru nu îşi explica cum ar putea patronul lui FCSB să îl convingă pe Bauza cu un salariu anual de 250.000 de euro. Antrenorul oltenilor e sigur că fotbalistul sud-american nu ar renunţa la FC U Craiova 1948 pentru o diferenţă de 50.000 de euro.

„La noi are 200.000 pe an, de ce ar pleca pe 250.000 la FCSB? Bauza e clar cel mai bun număr 10 din România, de departe. E și normal să fie dorit, să aibă oferte, dar mi-e greu să cred că Bauza va face pasul la altă echipă din România”, a declarat Marius Croitoru la conferinţa de presă.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
1:02 10 dec.
Cristi Chivu, reacție dură după penalty-ul controversat primit de Liverpool în victoria cu Inter: „Să înțeleagă!”
0:52 10 dec.
“Un penalty scandalos, o ruşine” Cea mai dură reacţie după Inter – Liverpool 0-1, meci decis după un final încins
0:29 10 dec.
Nota primită de Cristi Chivu după ce Inter a pierdut cu Liverpool. Verdictul dat de italieni
0:23 10 dec.
„Senzațional”. Italienii au „luat foc” după penalty-ul primit de Liverpool în meciul cu Interul lui Cristi Chivu
0:10 10 dec.
VIDEOSuporterii lui Eintracht Frankfurt au făcut prăpăd pe Camp Nou! Cum s-au comportat nemții în Champions League
0:00 10 dec.
Inter – Liverpool 0-1. Eșec dramatic pentru Cristi Chivu, după ce englezii au marcat dintr-un penalty controversat
1 Dorinel Munteanu a revenit în Liga 1! „Neamțul” a semnat pe un an și jumătate 2 Universitatea Craiova, ofertă de “multe, multe milioane de euro” pentru un jucător. Rotaru a dat răspunsul pe loc 3 Gigi Becali a confirmat transferul lui Kevin Ciubotaru la FCSB. Suma plătită pentru jucătorul dorit și de Rapid 4 Scandal în fotbalul românesc. FRF investighează un meci suspect de blat cu scenariul “2 pauză / 1 final” 5 Dezastru la un club de tradiție din România! Jucătorii refuză să facă deplasarea 6 Ce a putut spune Alexandru Musi de faţă cu Gigi Becali, Mihai Stoica, Florin Tănase sau Daniel Bîrligea
Citește și