Închide meniul

Gigi Becali s-a convins de Mihai Popescu, după primul meci al fundaşului la FCSB! Ce a spus după remiza cu CFR Cluj

Viviana Moraru Publicat: 16 septembrie 2024, 11:03

Comentarii
Gigi Becali s-a convins de Mihai Popescu, după primul meci al fundaşului la FCSB! Ce a spus după remiza cu CFR Cluj

Gigi Becali şi Mihai Popescu/ Colaj Profimedia

Gigi Becali s-a convins de Mihai Popescu, după primul meci al fundaşului la FCSB. Latifundiarul din Pipera l-a lăudat pe jucătorul său, după remiza cu CFR Cluj.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mihai Popescu a debutat la FCSB în derby-ul cu CFR Cluj. Fundaşul a fost integralist, în lipsa lui Siyabonga Ngezana.

Gigi Becali s-a convins de Mihai Popescu, după primul meci al fundaşului la FCSB

Gigi Becali s-a declarat încântat de Mihai Popescu. Patronul de la FCSB a remarcat curajul din jocul fundaşului transferat recent de la Farul.

“Mihai Popescu m-a surprins plăcut. M-a impresionat. A urcat cu mingea la picior, cu curaj, mi-a plăcut de el”, a declarat Gigi Becali.

Mihai Popescu a fost titularizat în centrul defensivei alături de Joyskim Dawa. Siyabonga Ngezana a absentat de la FCSB, după ce s-a întors cu probleme de la echipa sa naţională.

Reclamă
Reclamă

FCSB a reuşit să întoarcă scorul cu CFR Cluj, după ce clujenii au condus cu 2-0 până în minutul 60. Alexandru Băluţă şi Joyskim Dawa au punctat pentru campioană, care a plecat cu un punct din Ardeal.

De cealaltă parte, pentru CFR Cluj, Louis Munteanu a marcat “dublă”, ajungând la patru goluri marcate în tricoul clujenilor, după transferul din vară.

Gigi Becali a dezvăluit suma fabuloasă pe care o va încasa în Europa League

Gigi Becali a dezvăluit suma fabuloasă pe care o va încasa în Europa League. Patronul de la FCSB a transmis câţi bani va câştiga, de pe urma vânzării pachetelor de bilete la meciurile europene de acasă ale campioanei.

Reclamă

Totodată, Gigi Becali a transmis că FCSB se va califica în „primăvara europeană”. În acest context, latifundiarul din Pipera a transmis că va mai încasa încă un milion de euro, de pe urma biletelor pe care le va vinde campioana la meciul din fazele eliminatorii.

Dacă se vând toate pachetele, facem 4,3 milioane din toate meciurile. După, dacă mai avem un meci, facem 5 milioane din bilete. Eu sunt convins că ne calificăm mai departe. Eu așa zic”, a declarat Gigi Becali, conform digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Este Denis Drăguş o pierdere mare pentru România pentru meciul cu Turcia?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:09
FotoImaginea deznădejdii. Dan Șucu, dărâmat după Rapid – “U” Cluj. Cum a fost surprins patronul giuleștenilor
23:06
Alex Dobre, fără cuvinte după Rapid – ‘U’ Cluj: „Suntem cu toții dezamăgiți”
22:47
Costel Gâlcă, descumpănit după Rapid – “U” Cluj 0-2: “Nu mă așteptam să pierdem”
22:37
Cristiano Bergodi, mesaj pentru conducerea Rapidului după succesul din Giulești: „Mi s-a dat o sentință”
22:32
LIVE VIDEOAlverca – Estrela Amadora 0-0, în Liga Portugal. Ianis Stoica e titular
22:29
Marian Aioani a răbufnit după faza penalty-ului din Rapid – “U” Cluj: “Ce să văd, cum sare în piscină?”
1 Transferul se face astăzi! Mutarea a fost anunţată de Gigi Becali: “Ne-am înțeles” 2 Charalambous a aflat după FCSB – Fenerbahce decizia luată de Gigi Becali. A fost luat prin surprindere: “Nu am fost informat” 3 Gică Hagi l-a pus pe liber. I-a reziliat contractul 4 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Timo Werner va fi adversarul lui Louis Munteanu 5 Ce lovitură dă Gigi Becali pe piaţa transferurilor! Jucătorul calificat la World Cup 2026 vine la FCSB 6 Inter şi Cristi Chivu şi-au aflat adversara din play-off-ul pentru optimile Champions League. Meci tare pentru Real Madrid
Citește și