“Hai să ne omorâm aici, dacă vrei!” Dorinel Munteanu, scandal uriaş după remiza cu Botoşani! Scene ireale la Galaţi

Publicat: 8 noiembrie 2024, 22:28

Comentarii
Hai să ne omorâm aici, dacă vrei! Dorinel Munteanu, scandal uriaş după remiza cu Botoşani! Scene ireale la Galaţi

Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Dorinel Munteanu a fost în mijlocul unui scandal uriaş după remiza cu Botoşani. Oţelul Galaţi a ajuns la 9 meciuri consecutive în toate competiţie fără victorie.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

La finalul partidei, Dorinel Munteanu ar fi fost la un pas de un conflict dur cu suporterii. Antrenorul Oţelului s-a dus spre fanii care i-au cerut socoteală pentru rezultatele modeste din ultima perioadă.

Dorinel Munteanu, scandal uriaş cu fanii la finalul meciului cu Botoşani

La un moment dat, conform celor de la orangesport.ro, un fan i-ar fi adresat un mesaj dur antrenorului. “Hai să ne omorâm aici, dacă vrei!”, i-ar fi strigat fanul. În discursul după meci, Dorinel Munteanu a spus că a intrat prea mult în polemică cu fanii şi a avut un mesaj dur şi pentru David Maftei, jucătorul pe care l-a luat de guler.

“Nu sunt mulţumit nici de punct, nici de joc. Ne-am propus altceva, am crezut că reacţia echipei va fi alta. Probabil că este un mic blocaj psihic la echipă, dar îl vom trece. Azi s-au întâlnit două echipe care au făcut antijoc. Nu ne-a ieşit absolut nimic. Un rezultat echitabil.

Trebuia să-l schimb şi mai repede (n.r. pe Duric). Aştept foarte mult de la jucătorii pe care i-am adus şi nu s-a ridicat la cerinţele mele absolut deloc. A jucat foarte slab. Trebuia să-l schimb mai înainte. Maftei e un jucător acum protejat de toată România. Nu ştiu unde va ajunge Maftei, dar sub nicio formă nu este atent la ceea ce se cere în fotbalul modern: disciplina tactică. Este în lumea lui. Am discutat cu el în meciurile trecute, dar sunt obligat să-l bag (n.r. pentru regula U21), dar sper să fie mai multă răbdare cu el.

Reclamă
Reclamă

Am intrat foarte mult în polemica acestor suporteri ai echipei, nu mă aşteptam la mai multă lume. Este şi frig, iar suporterii noştri sunt mai comozi, sunt nemulţumiţi de rezultate. Cu ceea ce avem, noi încercăm să-i readucem la stadion. 

Când am promovat din Liga 3 în Liga 2, am reuşit să facem să fie stadionul plin, iar de atunci sunt tot mai puţini. Dacă vor să mai vină la stadion, bine, dacă nu, noi tot ne facem treaba“, a spus Dorinel Munteanu după Oţelul Galaţi – FC Botoşani 0-0.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va marca mai multe goluri în Norvegia - Franţa, Erling Haaland sau Kylian Mbappe?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
18:15

OFICIAL | Arsenal a bifat primul transfer după câştigarea Premier League

18:07

Gabriela Ruse, în semifinale la Bad Homburg! Victorie superbă în faţa fostului număr 8 WTA

17:35

Jucătorii care sunt aproape de transferul la Rapid: “Discuţii avansate!”

17:26

Ţara de de la Cupa Mondială care a plătit fani să susţină naţionala la turneul final

17:25

O tribună s-a prăbuşit în cantonamentul Suediei! Moment incredibil la Campionatul Mondial

17:12

Suma uriaşă cerută de Florin Tănase lui Gigi Becali pentru a rămâne la FCSB

1 Cum arată în timp real şaisprezecimile Campionatului Mondial 2026. Update după fiecare meci 2 Istvan Kovacs, delegat din nou la Cupa Mondială! Meci uriaș pentru arbitrul român 3 Cel mai important fotbalist semnează chiar de ziua lui Gigi Becali! Lovitura dată de FCSB 4 FotoCum arată Corina Caciuc acum. A strălucit la botezul fiului ei și al lui Laurențiu Reghecampf. Cât au costat cele două rochii 5 Elias Charalambous, prezentat oficial la noua echipă! Unde va antrena fostul tehnician al FCSB-ului 6 Au 3 puncte, dar nu mai speră la 16-imile Campionatului Mondial: “Vom pleca acasă! Băieţii sunt distruşi”
Citește și