Hakim Abdallah, călcâi de senzaţie în Dinamo – Rapid! Atacantul “câinilor” a restabilit egalitatea pe Arena Naţională

Alex Masgras Publicat: 27 ianuarie 2024, 21:09

Comentarii
Hakim Abdallah, călcâi de senzaţie în Dinamo – Rapid! Atacantul câinilor a restabilit egalitatea pe Arena Naţională

Hakim Abdallah, în timpul unui meci / Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Hakim Abdallah a înscris cu un călcâi de senzaţie în Dinamo – Rapid! Atacantul de 26 de ani din Madagascar a restabilit egalitatea la ultima fază a primei reprize din derby-ul de pe Arena Naţională.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

La doar două minute după ce Jayson Papeau a deschis scorul, Dinamo a răspuns excelent. Abdallah a marcat al treilea gol al său în tricoul “câinilor”. Derby-ul dintre Dinamo şi Rapid poate fi urmărit în format LIVE TEXT pe AS.ro.

Hakim Abdallah, călcâi de senzaţie în Dinamo – Rapid!

Hakim Abdallah a stabilit scorul primei reprize a derby-ului de pe Arena Naţională dintre Dinamo şi Rapid. Jayson Papeau a deschis scorul în minutul 44, dar nu a fost suficient pentru ca oamenii lui Cristiano Bergodi să intre în avantaj la pauză.

În prelungirile primei reprize, Hakim Abdallah a reuşit să devieze şutul lui Ilic din afara careului. Atacantul din Madagascar a marcat cu o execuţie de senzaţie, şutul lui Ilic fiind deviat cu călcâiul în poarta lui Aioani. Acesta a fost primul gol primit de noul portar al giuleştenilor, care s-a transferat în această săptămână de la campioana Farul Constanţa.

Abdullah a marcat al treilea gol în tricoul “câinilor”. Până acum, el a mai marcat în remiza cu CFR Cluj de pe Arena Naţională, scor 1-1, dar şi în victoria de pe terenul lui FC Botoşani din luna decembrie, scor 0-2.

Reclamă
Reclamă

VEZI AICI GOLUL MARCAT DE HAKIM ABDULLAH ÎN MECIUL CU RAPID

Echipele de start în Dinamo – Rapid

Dinamo: Golubovic – Lucas, Velkovski, Homawoo – De Moura, Ilic, Pavicic, Amzăr – Abdallah, Gregorio, Politic
Rezerve: Railean, D. Iglesias, M. Irimia, P. Neagu, A. Bani, R. Grigore, Dr. Irimia, Milanov, Cr. Costin, Ghezali, Patriche
Antrenor: Zeljko Kopic

Reclamă

Rapid: Aioani – Onea, Săpunaru, P. Iacob, Braun – Hasani, Al. Albu, Djokovic – Papeau, Rrahmani, El Sawy
Rezerve: Drăgia – Dr. Grigore, I. Cristea, Borza, Bădescu, Oaidă, Bamgboye, Al. Ioniță II, Cîrjan, Burmaz, Soni
Antrenor: Cristiano Bergodi

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga finala Ligii Campionilor în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:06 9 mai

Daniel Pancu a făcut anunțul despre viitorul său la CFR: “2 milioane % am zis că rămân, dar în alte condiţii”

23:50

Dezvăluirea lui Mureșan despre viitorul lui Pancu la CFR Cluj: „Are clauză, se activează automat”

23:50

Jaqueline Cristian, eliminată în turul al doilea la Roma! Învinsă de fosta lideră WTA după un meci de peste 3 ore

23:43

“Vrăjeală de offside”. Fază controversată la CFR – Universitatea Craiova. Momentul s-a analizat 5 minute la VAR

23:37

Matei Ilie, dezamăgit după 0-0 cu Universitatea Craiova: „E greu”

23:30

Filipe Coelho simte titlul după remiza cu CFR Cluj: „Este un punct în plus”

1 VideoAu sărbătorit pe masă! Bucuria uriaşă a naţionalei României după succesul istoric de la Londra 2 FRF a amânat startul viitorului sezon de Liga 1! Decizia de urgenţă luată de forul condus de Răzvan Burleanu 3 Dramatism total! Andrei Raţiu şi Rayo au “salvat” Spania în minutul 90+4. Performanţa are impact asupra Champions League 4 “Cutremur” la Liga a 2-a! O echipă de play-off n-a primit dreptul să promoveze. Cine jubilează după anunț 5 FotoBruneta celebră şi-a făcut iubit, după ce soţul milionar, cu care are 3 copii, a înşelat-o! A luat şi o decizie radicală 6 Mihai Stoica a găsit antrenorul FCSB-ului: „Nu poate să mă refuze”
Citește și