Foto

Horațiu Moldovan a comis-o grav la golul Petrolului! Portarul de națională al Rapidului a scăpat mingea printre degete

Avatar photo

De Cosmin Cioboată
Publicat: 13 august 2022, 23:10

Horațiu Moldovan a comis-o grav la golul Petrolului. Portarul Rapidului a scăpat mingea printre degete, la șutul nu foarte puternic expediat de Gicu Grozav în prima repriză a derby-ului de la Ploiești. “Lupii galbeni” au intrat cu 1-0 la vestiare după gafa colosală a lui Moldovan.

gafa moldovan

Horațiu Moldovan a comis-o grav la golul Petrolului!

După o mulțime de meciuri în care a apărat impecabil și a fost eroul Rapidului, Horațiu Moldovan a greșit decisiv. Portarul giuleștenilor și-a “îngropat” echipa în minutul 23 al duelului “de foc” de pe Ilie Oană.

Gicu Grozav a finalizat acțiunea respectivă cu un șut la firul ierbii, de la marginea careului, pe care Moldovan părea că îl va reține fără emoții.

Totuși, goalkeeper-ul de națională al Rapidului a avut mari probleme. Moldovan a scăpat mingea printre mănuși, în plasă, iar stadionul “Ilie Oană” s-a transformat într-un vulcan.

Horațiu Moldovan a comis-o la golul Petrolului / Captură Digisport
Horațiu Moldovan a comis-o grav la golul Petrolului! / Captură Digisport

A fost cel de-al 3-lea gol încasat de Moldovan în acest sezon din Liga 1.

Derby-ul Petrolul – Rapid a fost întrerupt minute bune din cauza torțelor și fumigenelor

Fanii petroliști și rapidiști au promis să facă show la “Primvs Derby”, iar cei care au “lovit” primii au fost “lupii galbeni”. Aceștia au afișat o coregrafie superbă, pe tot stadionul, apoi au declanșat “revelionul”.

Partida a fost întreruptă 8 minute din cauza fumului dens din stadion.

Fanii Petrolului au realizat o coregrafie minunată
Derby-ul Petrolul - Rapid a fost întrerupt minute bune din cauza torțelor și fumigenelor
Petrolul – Rapid, în etapa a 5-a din Liga 1

Ulterior, mai multe bannere publicitare au luat foc în fața galeriei Petrolului din cauza materialelor pirotehnice.

După intervenția pompierilor, incendiul a fost stins, iar arbitrul central Cătălin Popa a fluierat reluarea meciului din minutul 5.

Entuziasmul celor două galerii rivale a fost extrem de mare încă de dinaintea partidei. Ultrașii celor două echipe s-au întâlnit pe străzile din Ploiești, însă Jandarmeria a intervenit în forță și a oprit o eventuală bătaie generală.

1.000 de suporteri giuleșteni au făcut deplasarea la Ploiești pentru “Primvs Derby”.

sept.
23:36
România a retrogradat în Liga C din Nations League. O nouă ruşine naţională! Ne vom încerca forţele cu Gibraltar şi Insulele Feroe
26
sept.
23:35
România – Bosnia 4-1. „Tricolorii” au retrogradat în Liga C, după cel mai bun meci din mandatul lui Edi Iordănescu! George Puşcaş, „dublă” de senzaţie
26
sept.
23:35
LIVE BLOG | Ungaria – Italia 0-2. „Squadra Azzurra” a câştigat „grupa morţii”! Anglia – Germania 3-3, meci nebun pe Wembley. Rezultatele serii sunt AICI
26
sept.
22:44
Dennis Man a deschis scorul în România – Bosnia! Golul a fost validat cu ajutorul VAR. Man, cifre impresionante la naţionala României
26
sept.
22:00
VideoBătaie între fani şi jandarmi la România – Bosnia! Ultraşii protestează împotriva FRF! Meciul a fost oprit în primul minut + Comunicatul emis de Jandarmerie
Dan Petrescu, tot mai aproape de o despărţire de la CFR Cluj
Liga 1 • 26 sept., 19:59
Dan Petrescu se teme de duelul cu Gabi Tamaş: „Nu îmi place asta, e foarte greu!”. Ce îl nemulţumeşte pe antrenorul lui CFR Cluj
Jucătoarele de la Rapid, în timpul unui meci
Handbal • 25 sept., 17:00
Rapid a învins-o pe Kastamonu, în Liga Campionilor la handbal feminin. Campioana României a egalat liderul grupei