Închide meniul

Ianis Stoica a vorbit despre duelul cu fosta lui echipă, FCSB! Mesaj tranşant despre transfer

Bogdan Stănescu Publicat: 14 ianuarie 2025, 16:40

Reclamă
Ianis Stoica a vorbit despre duelul cu fosta lui echipă, FCSB! Mesaj tranşant despre transfer

Ianis Stoica / AntenaSport

Hermannstadt va juca în prima etapă de la reluarea campionatului chiar cu FCSB. Ianis Stoica a vorbit despre duelul cu fosta lui echipă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali a decis să îl lase pe Ianis Stoica să se transfere fără niciun ban la Hermannstadt, după ce atacantul fusese împrumutat la U Cluj.

Ianis Stoica, despre meciul lui Hermannstadt cu FCSB: „Foarte greu, sperăm să obţinem ceva”

„(n.r: Începeţi anul în forţă cu FCSB, cum va fi?) Un meci foarte greu, dar sperăm să obţinem ceva de la acel meci.

(n.r: I-aţi văzut pe acolo, v-aţi întâlnit?) Nu, stăteau departe de noi.

(n.r: Continuaţi forma bună de la finalul lui 2024?) Sperăm, am avut câteva rezultate bune acum, în amicale şi ne putem lega de asta.

Reclamă
Reclamă

(n.r: despre un transfer) O să vedem, deocamdată sunt aici şi e bine aici. (n.r: Cum te simţi? Eşti cel mai curtat jucător de la Sibiu) Mă simt bine, dar nu vreau să mă gândesc la plecare. Prioritatea ar fi să stau până în vară, să prind Europeanul (n.r: Campionatul European U21).

(n.r: La EURO putem face o figură frumoasă?) Da, de ce nu? De asta şi vreau (n.r.: să rămână la Hermannstadt), să fiu cât mai pregătit”, a declarat Ianis Stoica la întoarcerea în ţară din cantonamentul din Antalya.

Meciul FCSB – Hermannstadt se va disputa vineri, de la ora 20:00. Partida va fi în format LIVE TEXT pe AS.ro. Înaintea acestui meci, FCSB este pe locul 2 în Liga 1, cu 37 de puncte. Campioana României are acelaşi număr de puncte ca şi liderul campionatului, U Cluj. În ceea ce o priveşte pe Hermannstadt, aceasta se află pe locul 9, cu 26 de puncte.

Reclamă

Ianis Stoica are contract cu Hermannstadt până în vara lui 2027. Atacantul a fost curtat în această iarnă de mai multe echipe, printre care şi Dinamo. Suma mare pe care sibienii au cerut-o pentru transfer, 1.5 milioane de euro, i-a făcut pe cei de la Dinamo să se retragă din cursa pentru atacant. Universitatea Craiova, Dinamo Kiev şi Qarabag ar fi echipele interesate de vârful lui Hermannstadt.

Ianis Stoica este cotat la 1.6 milioane de euro de către site-ul de specialitate transfermarkt.com. În cele 20 de meciuri disputate pentru echipa sibiană în acest sezon de Liga 1, atacantul a marcat 4 goluri şi a reuşit 2 assist-uri.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va termina sezonul regulat pe primul loc?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:33

Acord între FCSB și PAOK, înainte de „dubla” din Europa League! Grecii au făcut anunțul

23:29

Mihai Stoica, anunţ despre transferurile pregătite de Gigi Becali la FCSB: „Are mai multe poziţii pe care vrea să le întărească”

23:04

Leo Grozavu a răbufnit, după remiza cu Dinamo: „La Botoşani suntem fraierii de serviciu”. Ce l-a deranjat

23:01

VideoSamu Omorodion, aproape de un gol de la mijlocul terenului în FC Porto – Sporting! A surprins portarul cu un șut fabulos

22:29

Zeljko Kopic, reacţie fermă după ce a dus-o pe Dinamo din nou pe primul loc: „Toată lumea are aşteptări de la noi. Nu e uşor pentru jucători!”

22:16

Cătălin Cîrjan, gafă la interviu după FC Botoșani – Dinamo 1-1! Ce a putut spune jucătorul lui Zeljko Kopic

1 Cristi Săpunaru l-a făcut praf pe Alex Chipciu, după discursul manifest: „Mai avea să fie critic culinar şi le avea pe toate” 2 Gigi Becali forţează transferul de la Farul! L-a sunat pe Gică Hagi chiar de ziua lui. Ce jucător vrea la FCSB încă din această iarnă 3 Ionuţ Nedelcearu a refuzat-o pe Dinamo şi a semnat în Rusia! Surpriză de proporţii pe piaţa transferurilor 4 „Doar atunci beau un whisky mic!” Sorin Cârţu s-a năpustit asupra lui Chipciu şi Nistor: „Frustraţi! O daţi în porumb!” 5 Gigi Becali a anunţat o mutare de ultimă oră la FCSB: „A făcut actele să îl luăm” 6 „L-am aşteptat pe arbitru” Sorin Cârţu a venit cu replica, după atacurile clujenilor! Discurs furibund: „Ce să-mi facă mie?”
Citește și