Închide meniul

Ilie Dumitrescu, îngrijorat după declarația lui Gigi Becali! A analizat situația unei vedete de la FCSB și a venit cu un sfat important

Alex Ioniță Publicat: 28 februarie 2025, 20:49

Comentarii
Ilie Dumitrescu, îngrijorat după declarația lui Gigi Becali! A analizat situația unei vedete de la FCSB și a venit cu un sfat important

Ilie Dumitrescu, dialog tare cu Gigi Becali / Colaj: Hepta

Ilie Dumitrescu a auzit o declarație a lui Gigi Becali și a venit cu un sfat important pentru cei de la FCSB! Fostul internațional s-a declarat îngrijorat, atunci când a vorbit despre situația unei vedete de la FCSB.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali a făcut recent o dezvăluire legată de Florin Tănase, jucător care s-a accidentat în returul cu PAOK. Acesta a ratat derby-ul cu Dinamo, însă, potrivit patronului, vrea să fie pe teren la duelul cu Rapid.

Ilie Dumitrescu s-a declarat îngrijorat, după ce a auzit declarația lui Gigi Becali

„Tănase astăzi vine (n.r. – luni, 24 februarie), mâine (n.r. – marți, 25 februaie) se antrenează cu echipa. A zis că nu concepe să nu joace cu Rapid”, a spus Becali.

Acum, Ilie Dumitrescu a vorbit despre situația lui Florin Tănase și i-a sfătuit pe cei de la FCSB să nu îl forțeze pe jucător.

În opinia fostului internațional, riscul de recidivare este foarte mare, în cazul lui Florin Tănase, astfel că jucătorul ar trebui menajat pentru derby-ul cu Rapid, având în vedere că FCSB va avea mare nevoie de el la „dubla” cu Olympique Lyon, din optimile Europa League.

Reclamă
Reclamă

„Nu știu dacă Tănase va juca, nu știu dacă se riscă cu el, pentru că în momentul în care ai mers să te tratezi, chiar dacă ai avut ceva superficial, nu ruptură, ceva solicitant pentru jucător, riscul să recidiveze e foarte mare.

El a arătat foarte bine. Îmi doresc din tot sufletul să nu recidiveze. Va juca și cu Rapid și cu Lyon cu aceeași formulă? Eu vorbeam în speță doar de Tănase pentru că a simțit ceva”, a spus Ilie Dumitrescu, la digisport.ro.

Andrei Cristea i-a lăudat pe Florin Tănase şi pe Daniel Bîrligea

FCSB are un parcurs fenomenal în acest sezon al cupelor europene. Campioana României a ajuns până în optimile de finală din Europa League, acolo unde se va lupta cu Lyon pentru un loc în sferturile de finală ale competiţiei.

Reclamă

Andrei Cristea e de părere că mare parte din parcursul fantastic al campioanei României din Europa League li se datorează lui Florin Tănase şi Daniel Bîrligea.

Mai mult, Cristea spune că evoluţia lui Tănase este o surpriză pentru el, mai ales în meciurile din Europa League, acolo unde are o atitudine de lider adevărat. Fostul atacant al roş-albaştrilor a spus că şi Daniel Bîrligea dă randament mai bun în cupele europene pentru că are mai multe spaţii la dispoziţie.

„Florin Tănase este o surpriză foarte plăcută pentru mine. După ce a revenit, arată o altă atitudine, un alt Tănase. E mult mai implicat în meciurile europene, ca lider. Nu mă așteptam, să fiu sincer.

(n.r. – despre Bîrligea) Se potrivește stilului de joc al FCSB-ului, mai ales în cupele europene. În Europa dacă nu te bați, dacă nu te lupți, dacă nu dai tonul la agresivitate, ca atacant, echipa are de suferit și cred că i se potrivește mult mai bine în Europa decât în campionatul nostru. În România, echipele se apără cu FCSB-ul, atunci e nevoie de un atac pozițional unde el trebuie să intre în combinații. În Europa echipele ies la joc, iar el are spațiu să-și impună forța și plecările în profunzime”, a spus Andrei Cristea în exclusivitate la AntenaSport.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce va face FCSB cu Bologna după umilinţa din campionat cu Metaloglobus?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
11:50
Încă un critic pentru Mircea Lucescu! Giovanni Becali: “Târnovanu e bun, dar e bun la FCSB, nu e bun la națională!”
11:49
Elena Rybakina s-a calificat la Turneul Campioanelor! Lista completă a jucătoarelor de la Riad
11:48
Nicolae Dică sare în apărarea lui Denis Alibec: “Asta e clar”. Antrenorul a dat uitării scandalul cu atacantul
11:42
Mirel Rădoi, vehement după ce l-a scos din lot pe Baiaram: “Cei care nu au jucat ar fi trebuit să mă ia la bătaie?”
11:11
Scandal rarisim la meciul lui Răzvan Lucescu. Președintele lui Lille a coborât pe tunel și a confruntat arbitrul
10:59
Specialiștii au dat verdictul! Ce șanse de calificare mai au FCSB și Universitatea Craiova în fazele eliminatorii
1 Mutu refuză să fie comparat cu Chivu: “Când duceam Rapid în play-off, nu întrebaţi de ce eu sunt acolo și el la Inter Unde16?” 2 UEFA a explicat în premieră de ce a șters Cupa Campionilor din dreptul lui FCSB. Cum a revenit la Steaua trofeul 3 Rupt de beat, un căpitan de la o echipă din România a făcut accident la ora 4.16 dimineaţa. Cum l-au găsit poliţiştii 4 Jucătorii făcuţi praf de Gigi Becali după înfrângerea cu Bologna! Cine e principalul vinovat: “A pierdut meciul” 5 L-au scos de pe lista UEFA, chiar înaintea meciului cu Bologna! Decizia luată de FCSB 6 FCSB – Bologna 1-2. Campioana României pierde al doilea meci la rând în Europa League
Citește și