Ioan Ovidiu Sabău a decis să renunţe la două nume grele în vară

Publicat: 3 aprilie 2025, 18:11

Comentarii
Ioan Ovidiu Sabău a decis să renunţe la două nume grele în vară

Neluţu Sabău, în timpul unui meci - Profimedia Images

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Ioan Ovidiu Sabău face curăţenie la vară la Universitatea Cluj. Doi dintre jucătorii pe care nu se va baza sunt Răzvan Oaidă şi Ovidiu Popescu.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Conform digisport.ro, Ioan Ovidiu Sabău a luat decizia ca foştii jucători de la FCSB să plece de la Universitatea Cluj la vară.

Ioan Ovidiu Sabău vrea să renunţe la Răzvan Oaidă şi la Ovidiu Popescu

Deşi mai au contract până în 2026 cu Universitatea Cluj, clubul din Ardeal e dispus să îi lase să plece liber de contract pe cei doi. Oaidă şi Ovidiu Popescu au fost, la un moment, doi jucători pe care Gigi Becali îi aprecia. Oaidă a fost cumpărat de Becali în 2019, dar a ajuns să plece liber de contract în 2024. Până să ajungă la U Cluj, Oiadă a mai jucat câteva luni la Rapid.

Pe Ovidiu Popescu, Becali l-a adus în 2016 la FCSB, pentru suma de 200.000 de euro. Mai mult, Becali l-a supranumit “Lampard de România”.

Ovidiu Popescu a dat cărţile pe faţă despre comportamentul lui Gigi Becali faţă de jucători

Ovidiu Popescu a vorbit despre tratamentul special la care sunt supuşi jucătorii de la FCSB de către Gigi Becali. Patronul campioanei nu ezită să îi critice în spaţiul public pe toţi fotbaliştii săi. „Lampard” a evoluat opt ani la FCSB, echipă pentru care a adunat 248 de meciuri şi 6 goluri. Mijlocaşul şi-a trecut în cont şi două trofee, titlul de anul trecut şi Cupa României (2020).

Reclamă
Reclamă

„Nu l-am văzut de atât de multe ori pe dânsul, dar este un om deosebit. Nu este chiar cum zice lumea. Te mai critică, te laudă, te critică iar, dar trebuie să fii puternic.

Pe mine nu mă afectau atât de mult criticile. Nu te critică fără un motiv”, a spus Ovidiu Popescu, pentru Antena Sport.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Reușește Cristiano Ronaldo să marcheze la acest Campionat Mondial?
Loading ... Loading ...
Citește și:
13:43

Suma la care trebuie să renunțe Denis Drăguș, pentru a semna cu FCSB. Gigi Becali a dat toate detaliile

13:35

Programul Marelui Premiu al Austriei. Cursa e duminică, în direct pe Antena 1 și AntenaPLAY (15:45)

13:06

Noul șef al fotbalului italian a ales selecționerul! Numele uriaș dorit pe banca Squadrei Azzurra

13:01

Transferul de 50 de milioane € dorit de Chivu la Inter intră în linie dreaptă. Toate detaliile mutării

12:36

Mihai Stoica a numit echipa de start a FCSB-ului, pentru sezonul viitor. Cine îl va înlocui pe Darius Olaru

12:23

Ferrari și Red Bull pregătesc upgrade-uri importante în Austria

1 Transfer pregătit de Universitatea Craiova. O nouă mutare de Liga Campionilor 2 Denis Drăguş, liber spre FCSB. Anunţul din Turcia care îi dă speranţe lui Gigi Becali 3 Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic 4 Cum arată în timp real şaisprezecimile Campionatului Mondial 2026. Update după fiecare meci 5 Fostul fotbalist de la FCSB a recunoscut un adevăr dureros: „Din cauza drogurilor mi-am pierdut cariera” 6 Mesajul lăsat de iranieni în vestiar pentru Donald Trump şi americani
Citește și