“L-ai vrea pe Mitriţă coechipier?” Darius Olaru a oferit un răspuns clar. Ce a spus despre rivalul de la Universitatea Craiova

Publicat: 15 iunie 2025, 13:39

Comentarii
L-ai vrea pe Mitriţă coechipier? Darius Olaru a oferit un răspuns clar. Ce a spus despre rivalul de la Universitatea Craiova

Darius Olaru şi Alexandru Mitriţă/ Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Darius Olaru a fost întrebat dacă l-ar vrea coechipier la FCSB pe Alexandru Mitriţă şi a oferit un răspuns clar. Căpitanul campioanei a avut doar cuvinte de laudă la adresa rivalului de la Universitatea Craiova.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali şi-a exprimat şi el de mai multe ori admiraţia faţă de Alexandru Mitriţă. Patronul campioanei şi-a luat însă gândul de la un transfer, fiind convins că Mihai Rotaru nu-şi va ceda vedeta la rivala din Liga 1.

“L-ai vrea pe Mitriţă coechipier?” Darius Olaru a oferit un răspuns clar

Darius Olaru a recunoscut însă că ar vrea să fie coechipier cu Alexandru Mitriţă la FCSB. Căpitanul roş-albaştrilor a transmis că l-a cunoscut deja pe mijlocaşul Universităţii Craiova la lotul naţional.

Olaru a declarat, totodată, că Mitriţă ar accepta cu greu un transfer la rivala Universităţii Craiova, astfel că nu consideră că ar putea juca împreună la FCSB.

“Deja l-am avut coechipier de câteva ori la echipa naţională. Este un jucător extraordinar, orice jucător care aduce plus valoare l-am dori lângă noi. Nu ştiu dacă el ar fi dispus să vină la noi, dacă l-aş dori eu, da, mi l-aş dori”, a declarat Darius Olaru, conform orangesport.ro.

Reclamă
Reclamă

Sorin Cârţu, anunţ despre viitorul lui Alexandru Mitriţă la Universitatea Craiova

Sorin Cârţu a oferit declaraţii despre viitorul lui Alexandru Mitriţă la Universitatea Craiova. Preşedintele oltenilor a transmis că sunt şanse ca mijlocaşul de 30 de ani să se despartă de echipă, în această vară.

“Prea devreme acum. Nu știu. El e cel mai în temă să vă spună. Nu știi ce se poate întâmpla. Face vreo partidă deosebită, sare oferta și mai tare, cine știe. E normal să fie interes pentru el.

Depinde cât e și el interesat de interesul celorlalți. E greu să-l înlocuiești. Trebuie să aibă Mirel și planul B. E clar că are un plan de rezervă.

Reclamă

La noi a fost cel mai mare ajutor. Are multe procente în jocul echipei. Jucătorul simte. Dacă nu mai e, știi cum e. Nu a mai fost Oblemenco, Balaci…

Echipa a mers înainte, și-a schimbat stilul. Craiova a avut mereu jucători care să scoată ceva din duelul unu la unu, să dribleze”, a declarat Sorin Cârţu, conform digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Se va califica Universitatea Craiova într-o grupă europeană după ce a luat eventul?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:57 17 mai

Ce l-a iritat pe Alex Chipciu la final: “Să nu mă mai chemaţi!”

23:44 17 mai

Valentin Mihăilă a apărut alături de Mihai Rotaru după ce Craiova a luat eventul! Mesaj tranşant despre revenire

23:21 17 mai

FotoUniversitatea Craiova, noua campioană a României! Imagini fantastice de la sărbătoarea de titlu a oltenilor

23:20 17 mai

Coelho le-a mulţumit jucătorilor pentru event: “Felicitări lor pentru ce au făcut”

23:08 17 mai

Reacţia scurtă a lui Mihai Rotaru. A întrerupt imediat interviul: “Lăsaţi”

23:07 17 mai

Adrian Rus, anunţ despre viitorul lui după ce a cucerit eventul cu Universitatea Craiova!

1 Surpriza pregătită de Filipe Coelho pentru primul 11 al Universităţii Craiova, la meciul de titlu cu U Cluj 2 UPDATEXabi Alonso a semnat şi a fost prezentat oficial la Chelsea. Când va prelua echipa 3 Mirel Rădoi, făcut praf în Turcia după ce a pierdut toate meciurile: “Rămas bun într-un mod trist” 4 Gigi Becali a luat decizia la FCSB, înaintea ultimei etape de play-out. Lucian Filip a confirmat: “Patronul vrea să-i vadă” 5 Jackpot pentru Universitatea Craiova după ce a câştigat titlul! Câţi bani intră în conturile lui Mihai Rotaru 6 FotoFanii olteni, banner xenofob la “finala” de titlu cu U Cluj! Nu i-au iertat nici pe Atanas Trică şi Ţicleanu
Citește și