FC Botoșani – FCU Craiova 1948 2-1. Victorie uriașă pentru echipa lui Marius Croitoru! Moldovenii visează la barajul de Conference League

Antena Sport Publicat: 25 aprilie 2022, 17:20

FC Botoşani are nevoie de victorie în partida cu FC U Craiova 1948

Hepta

Formaţia FC Botoşani a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-0), echipa FC U Craiova 1948, în ultimul meci al etapei a VI-a din play-out-ul Ligii 1 Casa Pariurilor.

FC Botoşani a evoluat cu un jucător mai puţin din minutul 71, după eliminarea lui Jaja. Şi craiovenii au avut un eliminat, dar în minutul 90+5. Pentru FC Botoşani au marcat Dican (39) şi Dawa (66), iar pentru U Craiova 1948 a înscris Compagno, din penalti, în minutul 55.

FC Botoşani – FC U Craiova 1948 2-1

Min 90: Final de meci! FC Botoșani s-a impus cu 2-1.

Min 65: GOOOL FC Botoșani! Dawa a readus echipa lui Marius Croitoru în avantaj.

Min 55. GOL FC U Craiova! Andrea Compagno a fost faultat în careu de Denis Haruț, după ce portarul lui FC Botoșani a scăpat mingea în față. Arbitrul a dictat penalty, iar același Compagno și-a asumat responsabilitatea și a transformat.

Min 39. GOL FC Botoșani! Moldovenii au deschis scorul, prin Victor Dican.

Min. 1: A început partida.

FC Botoșani – FCU Craiova 1948 este primul meci al zilei în Liga 1. Echipa lui Marius Croitoru este condamnată să câştige pentru a păstra şanse la barajul pentru Europa League. De cealaltă parte, echipa lui Nicolo Napoli vrea să scape de orice emoţie în privinţa barajului pentru evitarea retrogradării.

LIVE SCORE FC Botoșani – FCU Craiova 1948 – echipele de start

FC Botoşani: Pap – Braun, Dawa, Șeroni, Țigănașu – Haruț, Dican, Papa – Tîrcoveanu, M. Roman II, Souza Silva

Rezerve: M. Contra, Patache, Dragu, E. Florescu,Petkovski,D. Croitoru, Mailat, Santos, Lupeta

Antrenor: Marius Croitoru

FC U Craiova 1948: R. Popa – Negru, Kovacic, Diallo, Huyghebaert – Asamoah, Achim – Van Durmen, Bauza, Ondaan – Compagno

Rezerve: Mogoșanu, Paramatti, Bușu, V. Pop, Marquet, Sidibe, C. Albu, Dr. Albu, Cl. Bălan

Antrenor: Nicolo Napoli

3
0:00
AS Roma – Bayer Leverkusen 0-2 şi Marseille – Atalanta 1-1! Meciuri nebune în semifinalele Europa League şi Conference League
23:54 EXCLUSIVVictor Piţurcă, discurs neaşteptat despre Elias Charalambous după ce FCSB a devenit campioană: „Nu ştiu cine e, nu-l cunosc!” 23:48 VIDEOCăpitanul lui PAOK, discurs motivaţional în jurul unei icoane! Imagini superbe din vestiarul jucătorilor lui Răzvan Lucescu 23:25 Hakan Calhanoglu a pus mâna pe telefon şi l-a sunat pe Elias Charalambous, după a petrecut pe manele titlul câştigat cu Inter 23:13 „Bani? Nu primesc foarte mulţi bani aici” Siyabonga Ngezana a vorbit în Africa de Sud despre salariul de la FCSB 22:18 Românii atacă tabloul principal la Saudi Smash 2024! Trei români joacă vineri, LIVE în AntenaPLAY 22:15 „Nu l-am sunat pe Gigi Becali că nu am fost în halul ăla de beat!” Tamaş, dezvăluiri colosale: „Aoleu, iar s-a îmbătat Găbiță!” 22:08 Coreea de Sud – România LIVE VIDEO (vineri, ora 13:30). „Tricolorii” vor o nouă victorie la CM de Hochei, LIVE în AntenaPLAY 21:50 România s-a calificat în finală la Campionatul European de gimnastică de la Rimini. Alte trei finale pe aparate pentru tricolore 21:40 Claudiu Keşeru, categoric după ce FCSB a cucerit titlul: „E momentul să plece”. Ce şanse le dă roş-albaştrilor în Europa Vezi toate știrile