Lovitura dată de Rapid pe piaţa transferurilor! Anunţul oficial va fi făcut în următoarele ore. “Ne-am înţeles”

Dan Roșu Publicat: 21 ianuarie 2025, 13:00

Comentarii
Lovitura dată de Rapid pe piaţa transferurilor! Anunţul oficial va fi făcut în următoarele ore. Ne-am înţeles

Marius Şumudică, la finalul unui meci - Profimedia Images

Rapid a reuşit transferul cel mai dorit de către conducere pentru această perioadă de mercato. Denis Ciobotariu (26 de ani), fundaşul care semnase deja cu giuleştenii pentru un contract valabil din vară, va ajunge în zilele următoare sub conducerea lui Marius Şumudică.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Conform gsp.ro, cele două cluburi au ajuns la un numitor comun şi fiul lui Liviu Ciobotariu va semna azi cu echipa lui Dan Şucu. Înţelegerea a venit după ce Omar El Sawy (20 de ani) a fost lăsat sub formă de împrumut la Sepsi şi pentru stagiunea viitoare.

Denis Ciobotariu semnează cu Rapid încă din această iarnă

„Ne-am înțeles, probabil azi vom semna actele”, a fost reacţia lui Attila Hadnagy, directorul general al covesnenilor pentru sursa citată.

Astfel, în mod normal, Denis Ciobotariu ar putea debuta în tricoul Rapidului încă de la următorul duel, derby-ul important cu Universitatea Craiova, de pe Giuleşti, ce se va disputa sâmbătă, de la ora 20:00, în cadrul etapei a 23-a.

Denis Ciobotariu a fost singurul jucător pe care Marius Şumudică l-a cerut în acest mercato. Şumudică a lucrat cu Denis Ciobotariu şi la CFR Cluj. Denis Ciobotariu e cotat de către site-ul de specialitate transfermarkt.com la 1.2 milioane de euro.

Reclamă
Reclamă

Ciobotariu era unul dintre jucătorii de bază ai lui Sepsi. A jucat în toate partidele disputate de echipa covăsneană în campionat în acest sezon. În cele 21 de meciuri disputate în campionat, Denis Ciobotariu a reuşit şi două goluri pentru echipa covăsneană.

Denis Ciobotariu: “Este un pic ciudat pentru toată lumea”

„E o situaţie destul de complicată, vom vedea ce se va întampla, ce se va rezolva, eu sper să se rezolve. Înţeleg situaţia, sunt de acord şi cu clubul, cu cluburile de fapt, dar cum am zis, îmi doresc să plec. Am contract, îmi fac treaba, însă e clar că o să fiu şi cu gândul acolo. Este un pic ciudat pentru toată lumea, bănuiesc.

Cluburile nu se înţeleg între ele şi cred că asta este singura problemă. Nu prea am de ales, nu este după mine, este o situaţie în care orice jucător s-ar afla, n-ar avea ce să facă.

Reclamă

Totul este semnat, totul este rezolvat, mă bucur foarte mult că am semnat cu Rapid. Cred că este un pas în faţă în cariera mea, pe lângă cel financiar, mă refer şi la cel sportiv”, a declarat Denis Ciobotariu, la începutul lunii, pentru AntenaSport.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga titlul în Premier League, în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
18:52

Răzvan Lucescu a dezvăluit numele echipei pe care nu o va mai antrena niciodată: „Nu vreau să discutăm despre acest subiect”

18:51

Tondela – Sporting (LIVE VIDEO, AntenaPLAY, 22:15). “Leii”, duel-restanță cu penultimul loc din Portugalia

18:27

“Lucrurile sunt clare”. Scandalul suspendării Anei Bărbosu, comentat de președintele COSR

18:26

Veste proastă pentru Zeljko Kopic! Nu va fi pe teren la meciul cu Universitatea Craiova

18:11

Iftime l-a dat de gol pe Gigi Becali. Ei sunt cei doi antrenori pe care îi vrea la FCSB: “M-a întrebat”

17:57

VideoAntenaSport Update. Cele mai tari știri ale zilei de 29 aprilie

1 Antrenorul care i-a spus “Da” lui Gigi Becali şi e gata să semneze cu FCSB: “E deja la Bucureşti” 2 Gigi Becali, ultimele detalii despre noul antrenor de la FCSB: “El e norocosul” 3 „Nu a făcut ca alții, e inteligent!” Cuvinte de aur de la Mourinho pentru Chivu! Ce mesaj i-a transmis: „Voi fi acolo!” 4 Florin Tănase a numit antrenorul pe care îl vrea la FCSB: “A avut rezultate incredibile” 5 Radu Drăguşin pleacă în Germania. Şi-a dat acordul pentru un transfer de 20 de milioane de euro! 6 Vestea pe care o așteptau toți fanii Interului! Decizia luată de Procuratură, în scandalul cu arbitraje
Citește și