Închide meniul
EXCLUSIV

Luis Phelipe a dat cărţile pe faţă despre relaţia cu Gigi Becali, după plecarea de la FCSB: “Spune doar ce vrea el!”

Viviana Moraru Publicat: 21 ianuarie 2025, 20:26

Comentarii
Luis Phelipe a dat cărţile pe faţă despre relaţia cu Gigi Becali, după plecarea de la FCSB: Spune doar ce vrea el!

Luis Phelipe, în timpul unui interviu pentru AntenaSport

Luis Phelipe a dat cărţile pe faţă despre relaţia cu Gigi Becali, după plecarea de la FCSB. Brazilianul a transmis că l-a întâlnit pe patronul campioanei de câteva ori, în anul petrecut la formaţia roş-albastră.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Luis Phelipe a plecat în Brazilia, la finalul lui 2024, şi nu a mai revenit în lotul FCSB-ului. Brazilianul a dezvăluit că fiul său s-a confruntat cu probleme medicale şi şi-a dorit să rămână alături de familie, deşi roş-albaştrii i-au transmis faptul că îl vor amenda.

Luis Phelipe a dat cărţile pe faţă despre relaţia cu Gigi Becali, după plecarea de la FCSB

Luis Phelipe a declarat, în exclusivitate pentru AntenaSport, că nu-l consideră pe Gigi Becali o persoană “rea”, deşi patronul de la FCSB l-a criticat în mai multe rânduri. Brazilianul a transmis că este recunoscător pentru perioada petrecută la formaţia campioană, dat fiind faptul că a reuşit să cucerească titlul în vară şi să joace în grupa de Europa League.

“L-am întâlnit o dată sau de două ori. L-am sunat şi mi-am cerut scuze că n-am ajuns la timp, i-am explicat faptul că a fost foarte bolnav copilul. Cred că am avut o relaţie bună, n-am nimic împotriva lui. Şi nu cred nici că el are ceva împotriva mea. Nu cred că e o persoană rea. Ok, are momentele lui rele când vorbeşte, spune numai ce vrea el. Pentru mine a fost greu pentru că am jucat cu UTA şi am jucat pe un alt post, ca număr 9, am pierdut nişte mingi, mi-am pierdut încrederea.

(Cea mai bună amintire de la FCSB) Când am câştigat titlul a fost cel mai bun moment. Clubul ăsta mi-a deschis uşile, am jucat în Europa League pentru prima oară în viaţa mea şi sunt recunoscător pentru tot ce au făcut pentru mine”, a spus Luis Phelipe despre Gigi Becali, pentru AntenaSport.

Reclamă
Reclamă

Luis Phelipe, după ce Gigi Becali a renunţat la el: “Eu mă simt curat!”

Totodată, Luis Phelipe a oferit mai multe detalii şi despre perioada dificilă prin care a trecut, atunci când a decis să nu mai revină în lotul FCSB-ului, pentru cantonamentul de iarnă.

“Pe 3 ianuarie, băieţelul meu s-a îmbolnăvit. La mine în Brazilia, de sărbători toată lumea merge în Santos, acolo este plaja. Şi a fost un val de viroză, toată lumea a luat-o, mama, toţi. Iar copilul meu, care are 2 ani şi jumătate, sigur că nu are sistemul imunitar bun, şi s-a îmbolnăvit. Iar pe 3 ianuarie am început să mergem la spital. În fiecare zi, în fiecare zi. Iar el pierdea kilograme, vomita, soţia mea a stat internată cu el în spital. Iar eu am stat cu ei, sunt tată, am sentimente, îmi pasă de copilul meu.

(Când trebuia să te întorci în România) Pe 4 ianuarie. Atunci aveam avionul. Iar pe 3 s-a îmbolnăvit copilul. Atunci am trimis mesaje către trei oameni din club, dar n-am primit niciun răspuns. Dar am trimis mesaje, le-am scris. Iar apoi, când m-am trezit a doua zi lângă copilul meu, am aflat că numele meu apare pe lista celor excluşi din cantonament. Atunci am zis ‘Ok, asta e, rămân lângă copilul meu şi mă întorc apoi’.

Reclamă

Asta a fost. Am decis să rămân cu el, să nu îl las aşa şi să nu merg în cantonament cu echipa. Da, (Meme) mi-a spus că trebuie să plătesc o amendă. (zambeste) Acum nu ştiu dacă mai trebuie să plătesc sau nu. Eu ştiu doar că mă simt curat, totul e curat din punctul meu de vedere. Nu ştiu ce se va întâmpla, daca va trebui să plătesc sau nu”, a mai spus Luis Phelipe.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Se va califica FCSB în turul doi preliminar din Champions League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
14:09
VIDEOMoment istoric pentru România, în AntenaPLAY! Petru Umbrărescu a câştigat cursa de 6 ore de la Sao Paulo
13:34
Ultimele detalii despre accidentarea lui Daniel Bîrligea. Când revine pe teren la FCSB
13:09
Câţi bani va primi Christian Horner, după ce a fost demis de Red Bull. Anunţul spaniolilor
12:59
Marele dezavantaj al lui David Popovici în lupta cu Pan Zhanle şi cu istoria, la Campionatele Mondiale de nataţie
12:48
Csikszereda – Dinamo LIVE TEXT (21:30). “Câinii” debutează în noul sezon contra unei nou-promovate
12:26
Darren Cahill, reacţie superbă după succesul lui Jannik Sinner de la Wimbledon: “Avea nevoie de această victorie”
1 Cele mai tari transferuri din vara din 2025 | Florian Wirtz, transferat de Liverpool. Trent Alexander-Arnold, la Real Madrid 2 Sorin Cârțu s-a dezlănţuit! A desfiinţat arbitrajul din meciul cu UTA: “Ai băgat în joc o echipă” 3 “Te mai întorci la Rapid?” Marius Șumudică a dat răspunsul pe loc! Ce a spus despre relația cu Dan Șucu 4 Au retrogradat în liga a doua, dar fanii au rămas lângă echipă: peste 18.000 de abonamente vândute! 5 Neluțu Varga i-a dat replica lui Gigi Becali! Ce oferte uriașe a refuzat CFR Cluj pentru Louis Munteanu: “Să stea liniștit” 6 Scandal uriaş după finala Mondialului Cluburilor. Luis Enrique a sărit la gâtul unui adversar: “Intenţia a fost alta”
Citește și