Închide meniul

Marius Croitoru, reacţie nervoasă după Universitatea Craiova – FC Botoşani 2-0: “Se fac greșeli în favoarea echipelor mari!” Ce a spus despre viitorul său

Valentin Pîrcălabu Publicat: 27 mai 2022, 22:51

Marius Croitoru, reacţie nervoasă după Universitatea Craiova – FC Botoşani 2-0: Se fac greșeli în favoarea echipelor mari! Ce a spus despre viitorul său

Marius Croitoru este antrenorul celor de la FC Botoşani | Hepta

Marius Croitoru, reacţie nervoasă după Universitatea Craiova – FC Botoşani 2-0. Marius Croitoru a acuzat arbitrajul după Universitatea Craiova – FC Botoşani 2-0. Antrenorul moldovenilor a avut un comentariu savuros şi când a fost întrebat despre viitorul său.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Antrenorul celor de la FC Botoşani a spus că, âîn acest moment, se gândeşte la vacanţă. Mai mult, Croitoru a lăsat să se înţeleagă că este dispus să continue pe banca celor de la Botoşani.

Marius Croitoru, reacţie nervoasă după Universitatea Craiova – FC Botoşani 2-0: “Suntem singura echipă din România dezavantajată”

Un meci pe contre, frumos, cu ocazii, un meci cu șanse de a participa într-o cupă europeană. Nu am putut să facem mai mult. Dacă aș fi avut un meci ca ăsta cu VAR, îl jucam la Botoșani. Deciziile au fost într-o singură direcție. Mi-ar fi greu să spun ceva acum. Mi-a spus că l-a tras (n.r. eliminare Mihai Roman II). Vlădoiu face două faulturi și nu îI dă al doilea galben. În momentul acesta nu mă gândesc decât la a mă duce în vacanță. În cele mai negre vise ale mele nu mă gândeam că nu prind play-off-ul.

Eu nu ştiu în momentul acesta. O să discut cu domnul Valeriu Iftime. Cu 5 transferuri, putem avea un lot bun. Deja sunt 10-11 echipe care vor să intre în play-off.

În momentul asta, mă gândesc doar la vacanță. Închid telefonul, o să discut doar cu domnul Valeriu Iftime.  Mă macină. Suntem prima echipă din România dezavantajată. Dacă aveam VAR-ul, eram în play-off, jucam barajul acasă. Se fac greșeli în favoarea echipelor mari””, a Marius Croitoru la digisport.ro.

Reclamă
Reclamă

Şi Mihai Roman a vorbit despre viitorul antrenorului său. despre care spune că este “senzaţional”.

“Ar fi o pierdere imensă pentru acest club, Marius este un antrenor senzaţional, eu cred că va fi o pierdere foarte mare dacă va pleca“, a spus şi Mihai Roman.

Universitatea Craiova – FC Botoșani 2-0 | Oltenii, în preliminariile Conference League!

Universitatea Craiova – FC Botoșani 2-0. Echipa lui Universitatea Craiova a obţinut biletele pentru Conference League, după victoria cu moldovenii. Alb-albaştrii au marcat prin Elvir Koljic şi Andrei Ivan. Astfel, echipa lui Laurenţiu Reghecampf va evolua în preliminariile Conference League. Echipa din Bănie va juca primul meci în turul doi preliminar. În aceeaşi competiţie vor evolua FCSB şi Sepsi.

Reclamă

Echipele româneşti care vor juca în cupele europene

CFR Cluj, campioana României, va juca în preliminariile UEFA Champions League, unde va ataca grupele cele mai importante competiţii intercluburi. FCSB, Universitatea Craiova şi Sepsi se vor mulţumi cu UEFA Conference League, a treia competiţie europeană.

CFR Cluj va începe aventura europeană chiar în primul tur. Doar şase locuri au rămas valabile pentru grupele UEFA Champions League. De partea cealaltă, FCSB va juca direct în turul al doilea preliminar în Conference League. La fel vor evolua şi Sepsi, câştigătoarea Cupei României, dar şi Universitatea Craiova.

Programul meciurilor în preliminariile Conference League:

  • turul 2: 21 iulie (turul) / 28 iulie (returul)
  • turul 3: 4 august (turul) / 11 august (returul)
  • play-off: 18 august (turul) / 25 august (returul)
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

În ce competiție europeană se va califica FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
10:23
Chivu poate pierde un om de bază de la Inter. Barcelona e interesată de jucătorul care a “îngropat-o” în UCL
10:05
Ghencea, mai scumpă decât Arena Națională. Cât plătește FCSB pentru a juca pe stadionul rivalei CSA Steaua
9:58
Veşti bune pentru Universitatea Craiova! Alexandru Cicâldău, aproape de revenire după cinci luni
9:32
Marius Ștefănescu visează la un duel cu Barcelona, în Champions League. Anunț înainte de startul sezonului
9:30
Reacţia lui Carlos Alcaraz, după ce Zverev a spus că are probleme mintale: “M-am simţit de multe ori la pământ”
9:00
Ce jucător vrea să transfere Cristi Chivu la Inter, în locul lui Calhanoglu. Alegere surprinzătoare a antrenorului român
1 Cele mai tari transferuri din vara din 2025 | Florian Wirtz, transferat de Liverpool. Trent Alexander-Arnold, la Real Madrid 2 Viktor Gyokeres a bătut palma cu Arsenal! “Tunarii”, tot mai aproape de a da lovitura verii 3 Mihai Leu a murit! Fostul campion mondial avea 56 de ani 4 EXCLUSIVNu mai e cale de întors! Mircea Lucescu a anunţat Federaţia când pleacă de la naţională. Surpriză uriaşă pentru înlocuirea lui 5 “Adrian Mititelu m-a avertizat!” Laszlo Dioszegi anunță „revoluția” la Sepsi: “Voi tăia în carne vie!” 6 “Cea mai de succes echipă”. Noul jucător transferat de Dinamo, promisiune uriaşă pentru fani: “Să se ridice de pe scaune”
Citește și