Marius Croitoru şi-a făcut praf jucătorii, după CS Mioveni – FC U Craiova 2-2: “Unii atât pot! Mi-e greu să accept! În fotbal plăteşte unul singur!”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 1 octombrie 2022, 23:36

Comentarii
Marius Croitoru şi-a făcut praf jucătorii, după CS Mioveni – FC U Craiova 2-2: Unii atât pot! Mi-e greu să accept! În fotbal plăteşte unul singur!

Marius Croitoru, într-un meci | Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Marius Croitoru şi-a făcut praf jucătorii, după CS Mioveni – FC U Craiova 2-2. Antrenorul celor de la FC U craiova 1948 a spus că echipa sa a pierdut două puncte.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Marius Croitoru nu a avut milă de jucătorii săi după remiza de la Mioveni. Croitoru a criticat greşelile făcute în apărare. De asemenea, antrenorul oltenilor a făcut referire şi la o posibilă demitere.

Marius Croitoru şi-a făcut praf jucătorii, după CS Mioveni – FC U Craiova 2-2

Am pierdut două puncte, le-am făcut două goluri cadou. E incredibil cum putem să facem niște greșeli. Asta este, se pare că unii atât pot. Sunt foarte supărat.

Până acum i-am înțeles, dar acum nu-i mai înțeleg. Când nu joci, ești supărat că nu joci. Când intri, ești supărat că intri. Să se hotărască. Nu poți… Când lipsesc unul-doi jucători, deja avem probleme. Cei care nu joacă, sunt supărați că nu joacă, dar trebuie dublată dorința cu evoluțiile.

Nu mi-e teamă de nimic în viață. Cei din galerie au strigat după fiecare meci, cred că văd și ei cât suflet pun și ce am făcut aici, dar nu ține numai de mine. Am vorbit cu domnul Mititelu, știe ce simt, ce gândesc. Oricând hotărăște, nu e niciun fel de problemă. 

Reclamă
Reclamă

Cu echipele mai bune decât noi am arătat bine, cu echipele astea ține de atitudine, de concentrare, pentru că aici nu ține de valoare, că dacă nu ar fi valoare nu am fi arătat bine cu echipele mai bune. Noi am avut probleme cu echipele mai mici. Performanța nu se face din gură, se face din fapte.

Eu nu pot să fiu de acord cu ce s-a întâmplat în prima repriză. Nu e posibil să n-ai reacție, să faci două greșeli. A fost același jucător, cam același tip de greșeală. Când ai alte așteptări, de la altcineva…

Trebuie să ai așteptări de la tine, să arăți când ți se oferă șansa, altfel rămâi cu părerea ta despre tine. Sunt greșeli, dar mi-e greu să accept, pentru că trec meciurile, puncte nu adunăm și cineva va trebui să plătească, iar la fotbal plătește de obicei unul singur”. a spus Marius Croitoru, conform digisport.ro.

Reclamă

CS Mioveni – FC U Craiova 1948 2-2. Remiză spectaculoasă la Mioveni

CS Mioveni – FC U Craiova 1948 2-2. Confruntarea de la Mioveni s-a încheiat la egalitate, iar oltenii au ratat şansa de a urca pe loc de play-off.

Alexandru Buziuc a reuşit o „dublă” de senzaţie pentru gazde. Vlad Achim şi George Ganea au marcat pentru echipa lui Marius Croitoru. În urma acestui rezultat, oltenii urcă pe locul 8 în Liga 1, cu 15 puncte, în timp ce CS Mioveni rămâne pe locul 15, cu 7 puncte.

Meciul a început cu o întârziere de 30 de minute, din cauza unor probleme la nocturnă.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Este Capul Verde cea mai frumoasă poveste de la Cupa Mondială?
Loading ... Loading ...
Citește și:
20:43

VideoLovitură pentru Maroc, în meciul cu Canada! Noua vedetă a lui Bayern Munchen s-a accidentat după 20 de minute

20:39

Manchester City, investiție uriașă pentru un puști de doar 16 ani! Ce sumă a plătit echipa lui Enzo Maresca

20:36

LIVE VIDEOCanada – Maroc 0-0, pe Antena 1 şi AntenaPLAY. Gazdele Mondialului, misiune infernală în optimi

20:22

Gigi Becali, anunţ despre transferurile de la FCSB direct din vacanţă. Unde se relaxează înainte de startul sezonului

20:20

VIDEOKimi Antonelli, performanţă uriaşă după pole-ul din Marele Premiu al Marii Britanii! De 73 de ani nu s-a mai întâmplat

20:19

Sorana Cîrstea a cedat nervos în disputa cu Linda Noskova de la Wimbledon: „Toți sunteți inutili”

1 Comunicatul FIFA după scandalul golului anulat în minutul 90+13 la Portugalia – Croaţia 2-1 2 Rică Răducanu, în stare gravă la spital: are două coaste rupte, umărul dislocat şi lovituri la cap! 3 Răzvan Lucescu a semnat contractul carierei! Salariu „faraonic” pentru antrenorul român 4 VIDEOCe le-a spus arbitrul croaţilor după cea mai controversată fază de la Mondial, din minutul 90+13 al partidei cu Portugalia 5 “De ce l-ați scos pe Ronaldo?”. Răspunsul tranșant al lui Roberto Martinez după “thriller-ul” Portugalia – Croația 6 “FIFA, faceți ceva”. Henry, contrariat după ce Messi a fost “jucătorul meciului” în Argentina – Capul Verde
Citește și