Marius Ştefănescu, răspuns după criticile lui Gigi Becali: “Nu îmi fac probleme! Îmi văd de antrenamentele mele”

Publicat: 2 decembrie 2024, 22:57

Comentarii
Marius Ştefănescu, răspuns după criticile lui Gigi Becali: Nu îmi fac probleme! Îmi văd de antrenamentele mele

Marius Ştefănescu, a reacţionat după criticile lui Gigi Becali / Hepta

Marius Ştefănescu a avut un răspuns pentru criticile lui Gigi Becali. Jucătorul a spus că este pe un drum bun şi că e dreptul oricui să vorbească.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Marius Ştefănescu a dezvăluit şi ce dialog a avut cu Daniel Bîrligea pe teren şi a spus că îşi doreşte ca FCSB să fie pe primul loc până la iarnă. FCSB s-a apropiat la un singur punct de liderul CFR Cluj.

Marius Ştefănescu, a reacţionat după criticile lui Gigi Becali

“A fost un meci foarte greu de la început. Mă bucur că am reuşit să câştigăpm acest meci, ştiam că Oţelul începe tare şi ne-am adaptat cel mai bine. Încerc să fac cât mai bine şi să îmi ajut echipa. Mă bucur că l-am ajutat pe Musi să înscrie. Cum ştiti, toată lumea are dreptul să vorbească. Nu îmi fac probleme, îmi văd de antrenamentele mele şi când vine meciul încerc să îmi fac treaba cât mai bine. Chiar i-am zis în teren că nu a lăsat-o, dar nu a auzit. Se întâmplă.

Este o tragedie foarte mare, condoleanţe familiei şi Dumnezeu să îl Odihnească. Este devreme să vorbim dacă este o luptă în 2, suntem cu motoarele turate. Noi din 3 în 3 zile am reuşit să câştigăm meciuri. Ne dorim până în iarnbă să trecem pe primul loc. Suntem acolo aproape şi ne dorim să trecem pe primul loc“, a spusMarius Ştefănescu la digisport.ro.

Oţelul – FCSB 1-4. Campioana României s-a impus categoric şi este la un singur punct în spatele liderului CFR Cluj

Oaspeţii au deschis scorul la Galaţi, în minutul 9, prin Bîrligea, care a reluat în plasă centrarea din corner a lui Marius Ştefănescu. Maciel a trimis pe lângă poartă în minutul 11, dar cei care au marcat au fost tot oaspeţii. Alexandru Musi a făcut 2-0 în minutul 40 şi bucureştenii au intrat cu avantaj la pauză.

Reclamă
Reclamă
Bîrligea a reuşit dubla în minutul 48, când a şutat din careu şi FCSB se distanţa la trei goluri. După numai patru minute Juric a fost faultat în careul oaspeţilor de Florin Tănase şi s-a dictat penalti, transformat de Alexandru Pop, în minutul 54. Bîrligea a avut şansa încă unui gol în minutul 65, însă cel care a înscris a fost Olaru, în minutul 81. El a executat un penalti, Dur-Bozoancă a respins balonul însă mijlocaşul bucureştenilor a ajuns primul la minge şi a trimis-o în poartă. FCSB s-a impus la Galaţi cu 4-1 şi a urcat pe locul 3 în clasament, cu 30 de puncte. Oţelul a rămas cu 23 de puncte, pe locul 9.
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga titlul în Premier League, în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
19:40

Reacţia avocatului Anei Bărbosu în scandalul suspendării: “E acuzată!”

19:21

Alex Dobre, urmărit de două cluburi din străinătate la Dinamo – Rapid. Suma solicitată de giuleșteni

19:02

Un club din Premier League vrea să construiască primul stadion din lume dedicat fotbalului feminin

19:01

Continuă veștile proaste la Rapid! Titularul lui Costel Gâlcă nu va mai juca în acest sezon

18:58

“Prima opţiune pentru mine este FSCB!” Reacţia lui Charalambous la oferta făcută de Gigi Becali

18:47

Corvinul se pregătește de Liga 1! Primul transfer rezolvat de gruparea antrenată de Florin Maxim

1 Antrenorul care i-a spus “Da” lui Gigi Becali şi e gata să semneze cu FCSB: “E deja la Bucureşti” 2 Anunţul UEFA după ce s-a cerut retrogradarea clubului Inter 3 Gigi Becali, ultimele detalii despre noul antrenor de la FCSB: “El e norocosul” 4 Florin Tănase a numit antrenorul pe care îl vrea la FCSB: “A avut rezultate incredibile” 5 Răzvan Lucescu a făcut anunţul, după ce Mihai Stoica a spus că îl vrea la FCSB: “Am avut oameni puternici ca patroni” 6 Radu Drăguşin pleacă în Germania. Şi-a dat acordul pentru un transfer de 20 de milioane de euro!
Citește și