Marius Şumudică a spus motivul pentru care nu a văzut victoria FCSB-ului cu PAOK! Mesajul pe care l-a transmis echipei lui Becali

Bogdan Stănescu Publicat: 4 octombrie 2024, 19:24

Comentarii
Marius Şumudică a spus motivul pentru care nu a văzut victoria FCSB-ului cu PAOK! Mesajul pe care l-a transmis echipei lui Becali

Marius Şumudică, la conferinţa de presă / AntenaSport

Marius Şumudică a spus motivul pentru care nu a văzut victoria FCSB-ului cu PAOK! “Şumi” a precizat că pregăteşte partida cu Botoşani.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FC Botoşani – Rapid se va juca duminică, de la ora 18:15. Partida va fi în format LIVE TEXT pe AS.ro.

Marius Şumudică a spus motivul pentru care nu a văzut victoria FCSB-ului cu PAOK! Mesajul pe care l-a transmis echipei lui Becali

”E un subiect care nu mă interesează, eu nu m-am uitat la meci, pregăteam meciul cu Botoșani, era mai important pentru mine.

Le transmit felicitări, bravo lor, sperăm să mergem și noi curând în cupele europene”, a spus Marius Şumudică în conferinţa de presă organizată înainte de meciul cu FC Botoşani.

Rapid e pe locul 11 în Liga 1. Giuleştenii au 13 puncte după 11 partide şi încă nu au obţinut nicio victorie acasă. Şumudică a spus că obiectivul este accederea în play-off. Antrenorul Rapidului transmitea că în play-off e un alt campionat. Lupta pentru accederea în play-off este una extrem de disputată, diferenţele de puncte între echipele angrenate în lupta pentru play-off fiind mici.

Reclamă
Reclamă

Gigi Becali a spus cine sunt patronii din Liga 1 care l-au felicitat pentru victoria cu PAOK: „N-a mai putut să doarmă”

Gigi Becali a spus cine sunt patronii din Liga 1 care l-au felicitat pentru victoria cu PAOK. Patronul roş-albaştrilor crede că cele mai sincere felicitări i le-a transmis Gică Hagi.

Becali a mărturisit, totodată, pe aeroportul Otopeni, că nu îl crede pe Marius Şumudică atunci când antrenorul giuleştenilor susţine că nu s-a uitat la meci.

Care m-a felicitat cel mai mult a fost Gică (n.r. Hagi), cu bucurii. M-a sunat și Nelu Varga. Mihai Rotaru vorbea cu Hrebenciuc. A zis că după 5 minute a dormit și la ora 03:00 s-a trezit să vadă rezultatul și, când a văzut 1-0, n-a mai putut să doarmă.

Reclamă

“Pe Şumudică nu-l cred, el le visează noaptea pe toate”

Pe Mihai îl cred, dar pe Șumudică nu-l cred (n.r. că nu a văzut meciul), Șumudică le visează noaptea pe toate. Șucu e prietenul meu, mă mir, poate a uitat, că e om de calitate. La Gică mi s-au părut felicitări foarte sincere, cu multe semne de exclamare. De la ceilalți, nu știu. Eu îi apreciez”, a spus Gigi Becali, la revenirea în ţară, pe aeroportul Otopeni.

După victoria din deplasare cu PAOK, FCSB se află pe locul 4 în grupa principală din Europa League. Campioana României are maximum de puncte după 2 etape disputate în grupa competiţiei europene. FCSB se află la egalitate perfectă cu Tottenham, echipa lui Radu Drăguşin. Roş-albaştrii urmează să joace următoarea partidă europeană la Glasgow, împotriva lui Rangers, echipa lui Ianis Hagi. Ianis Hagi nu va evolua împotriva campioanei României, nefiind pe lista lui Rangers pentru Europa. Fiul lui Gică Hagi a revenit, recent, la antrenamentele primei echipe a lui Rangers.

Becali a vorbit, recent, şi despre un posibil transfer al lui Ianis Hagi la FCSB, în condiţiile în care presa scoţiană a scris despre această ipoteză. Becali e de părere că, cel mai bine, în cazul în care Ianis ar decide să se întoarcă în România, ar fi ca el să meargă la echipa tatălui său, Farul.

 

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga titlul în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
21:45

LIVE SCOREAnglia – Uruguay și alte 4 meciuri tari se joacă ACUM. Amicale de lux în pauza internațională

21:37

Lovitură cumplită pentru Barcelona! S-a accidentat Raphinha. Cât va absenta starul catalanilor și ce meciuri va rata

21:26

VideoJurnal Antena Sport | Punct și de la capăt

21:25

Decizia luată de FRF după ce România a ratat World Cup 2026

21:21

VideoJurnal Antena Sport | Agonie și extaz

21:07

Turcia – România, în topul celor mai mari asistențe de la baraj. Câți spectatori au fost prezenți

1 Patru jucători, în afara lotului pentru duelul cu Turcia de la Istanbul. Pe cine a trimis Lucescu în tribune 2 VideoMircea Lucescu, anunţ despre viitorul său după Turcia – România 1-0. Ce jucător a criticat “Il Luce” 3 Turcia – România 1-0. Tricolorii ratează și ultima șansă de calificare la World Cup 2026 4 Mircea Lucescu a decis echipa de start pentru meciul cu Turcia! Revenire importantă în primul 11 5 Mulţumim, Mircea Lucescu! Bine ai venit, Gică Hagi! Viitorul României e în Universul Antena 6 Mihai Stoica anunță o mutare de răsunet la FCSB: „Dacă reușim să îl aducem, va fi un mare transfer pentru noi”
Citește și