Închide meniul

Marius Șumudică a vrut să semneze cu Petrolul, dar totul a picat pe ultima sută de metri: „Îmi e jenă! Am aflat în ultima clipă”

Alex Ioniță Publicat: 20 martie 2024, 18:05

Reclamă
Marius Șumudică a vrut să semneze cu Petrolul, dar totul a picat pe ultima sută de metri: Îmi e jenă! Am aflat în ultima clipă”

Marius Șumudică / Profimedia

Marius Șumudică a vrut să semneze cu Petrolul, dar totul a picat pe ultima sută de metri. Tehnicianul român a dezvăluit de ce nu a preluat echipa din Ploiești, chiar dacă era aproape de o înțelegere cu „lupii galbeni”.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Marius Șumudică este în prezent liber de contract, după despărțirea de Gaziantep. În ultima perioadă s-a vehiculat faptul că oficialii de la Petrolul, conduși de Marian Copilu, un prieten al antrenorului, doresc să îl aducă pe „Șumi” pe banca clubului.

Marius Șumudică a vrut să semneze cu Petrolul, dar totul a picat pe ultima sută de metri

Acest lucru a fost confirmat de Marius Șumudică, dar acesta a explicat că nu va prelua nicio formație până în vară. Totodată, fostul antrenor de la Gaziantep a mai spus că un alt motiv pentru care nu va ajunge la Ploiești este faptul că „lupii” nu au obținut licența pentru a putea participa în Cupele Europene.

„Și azi dimineață m-au sunat. De la Petrolul, nu stau să mă ascund… Au venit suporterii la mine acasă… Au venit în fața casei, am vorbit cu liderii, m-au sunat și suporterii. Au început să-mi scandeze numele.

În fine… Lucruri frumoase, care te mișcă. Dar în momentul ăsta nu sunt pregătit să preiau nicio echipă până la vară.

Reclamă
Reclamă

Mi-e un pic jenă de Marian Copilu. Am colaborat bine la CFR, dar nu sunt pregătit și nu pot să mă duc să antrenez o echipă o lună și jumătate. Neștiind ce se va întâmpla acolo. Nu sunt antrenorul care să mă duc și să antrenez o lună și jumătate Petrolul. Cu tot respectul, este un brand.

Vă spun ceva! Eu mă duceam la Petrolul acum. Mă duceam! Dar aflând în ultima clipă că ei nu au licența pentru cupele europene… Eu voiam să joc barajul!”, a spus Marius Șumudică, potrivit gsp.ro.

Marius Şumudică, anunţ „bombă” despre revenirea în Liga 1!

Marius Şumudică a făcut un anunţ „bombă” despre revenirea în Liga 1. Antrenorul român a dezvăluit că a avut o discuţie cu patronul Universităţii Craiova, Mihai Rotaru.

Reclamă

Şumudică a susţinut că Mihai Rotaru i-a promis că el va fi următorul antrenor al Universităţii Craiova, dacă va fi liber.

„(n.r: Era o posibilitate să te vedem antrenând în România?) Domnul Rotaru m-a sunat şi mi-a spus că următorul antrenor al Universităţii Craiova va fi Marius Şumudică. Dacă voi fi liber. Eu cu Mihai am o relaţie specială, este prietenul meu.

(n.r: despre rapoartele pe care le cere Mihai Rotaru) Depinde de antrenor. Eu n-am mai scris de la Bacalaureat. Fac secunzii mei raport. Cu mine poate sta de vorbă. Zi de zi putem sta de vorbă. Dacă avem interes să crească un jucător, fac tot ce ţine de mine să îl creştem şi să îl vindem.

Cu 24 de ore s-a închis telefonul”, a declarat Marius Şumudică la fanatik.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce echipă va reuşi tripla istorică în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:55

Nicolae Stanciu, în formă maximă! Căpitanul României a înscris, din nou, în Arabia Saudită

23:41

„FCSB e Steaua şi cu asta basta!” Intervenţie în forţă în scandalul dintre campioană şi echipa Armatei

22:48

„Dorinel nu a fost la prima repriză!” Mircea Rednic, ironii la adresa adversarului după UTA-Sepsi 1-1

22:30

Sporting – Moreirense 3-1. Viktor Gyokeres a reuşit o dublă de senzaţie pentru echipa sa

22:26

„Să ne trezim la realitate!” Dorinel Munteanu sună adunarea după egalul cu UTA. Ce obiectiv are la Sepsi

21:29

VideoNicolae Stanciu şi Andrei Burcă petrec Paştele departe de familie! Nu ratează însă bucatele tradiţionale

1 „Nu pot să cred” Ianis Hagi i-a șocat pe scoțieni în Bilbao – Rangers 2-0: „De ce?” 2 FotoCând a prevestit Valentin Ceaușescu că Steaua va câștiga Cupa Campionilor: „Jucătorii au început să râdă!” 3 Farul Constanţa nu a primit licenţa pentru Europa dintr-un motiv incredibil! Gică Popescu: „Exces de zel” 4 UPDATEBilbao – Rangers 2-0. Ianis Hagi, OUT din Europa League. Manchester United – Lyon 5-4! Rezultatele 5 Manchester United – Lyon 5-4! Echipa lui Amorim e în semifinale după un meci absolut „nebun”! 6 Marius Șumudică a plâns în hohote la stadion! Antrenorul s-a prăbușit după moartea lui Aaron Boupendza
Citește și