Mihai Stoica a postat un mesaj din 5 cuvinte după petrecerea de titlu a FCSB-ului. Roş-albaştrii au sărbătorit, sâmbătă, un nou titlu de campioană a României, al doilea la rând.
Arena Naţională a fost plină la partida de sărbătoare a FCSB-ului cu Universitatea Craiova, meciul disputându-se cu casa închisă.
Mesajul postat de Mihai Stoica după petrecerea FCSB-ului
„Doamne, cât de buni suntem…”, a scris Mihai Stoica, pe Facebook, duminică dimineaţa, după petrecerea FCSB-ului.
Roş-albaştrii au primit trofeul Ligii 1 şi medaliile de campioni după partida cu Universitatea Craiova. FCSB a obţinut o nouă victorie, cu 1-0, în partida cu Universitatea Craiova. Singurul gol al meciului a fost marcat de Daniel Bîrligea.
După 9 etape disputate în play-off, FCSB a ajuns la 7 victorii şi două rezultate de egalitate. Este singura echipă neînvinsă în play-off. Roş-albaştrii au ajuns la 51 de puncte, având cu 12 puncte peste ocupanta locului 2, CFR Cluj.
Roş-albaştrii s-au plimbat într-un autocar deschis, sărbătorind titlul şi pe străzile Capitalei, după ce au petrecut la stadion. A urmat sărbătoarea din club, unde jucătorii şi staff-ul au petrecut, au dansat şi au cântat până dimineaţa.
FCSB mai are de disputat o singură partidă în acest sezon, contra celor de la CFR Cluj, în deplasare. Meciul are miză doar pentru CFR, care se luptă pentru locul 2. Totuşi, Gigi Becali anunţa că jucătorii săi nu intră încă în vacanţă, el dorind ca roş-albaştrii să utilizeze cel mai bun 11 în toate meciuri. Becali explica faptul că vrea să dea un exemplu pentru celelalte echipe, ca toate să folosească cei mai buni jucători chiar dacă nu mai au nicio miză în competiţie.
- Cornel Dinu, previziune sumbră pentru Dinamo, înainte de startul noului sezon: „Măsuri tot mai deprimante”
- “Asta e diferenţa dintre Universitatea Craiova şi celelalte”. Ilie Dumitrescu ştie care e marele plus al oltenilor
- Un nou transfer la CFR Cluj. Jucătorul cu 50 de meciuri la Porto s-a înţeles cu clujenii
- Dinamo s-a înţeles cu Benfica pentru un nou transfer. Suma importantă oferită de “câini”
- “E cel mai bun din România”. Lovitura dată de Gigi Becali la FCSB, pentru noul sezon




































