Mesajul lui Dan Petrescu pentru FCSB, după ce echipa lui Gigi Becali a câştigat titlul. “Bursucul”, şocat de rapidişti

Valentin Pîrcălabu Publicat: 3 mai 2024, 17:44

Comentarii
Mesajul lui Dan Petrescu pentru FCSB, după ce echipa lui Gigi Becali a câştigat titlul. Bursucul, şocat de rapidişti

Dan Petrescu, în timpul unui meci / Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Mesajul lui Dan Petrescu pentru FCSB, după ce echipa lui Gigi Becali a câştigat titlul. Noul antrenor al celor de la CFR Cluj a spus că FCSB a meritat să câştige titlul şi a lăudat sezonul fabulos pe care l-a avut echipa lui Elias Charalambous.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dan Petrescu i-a felicitat pe cei de la FCSB pentru primul titlu câştigat după o pauză de 9 ani.

Mesajul lui Dan Petrescu pentru FCSB, după ce echipa lui Gigi Becali a câştigat titlul

FCSB au avut un sezon fantastic, le-a ieşit tot, dacă sunt vreo 30 de puncte, fără înjumătăţire, înseamnă că au meritat. Vreau să-i felicit, după atâta timp au câştigat”, a spus Dan Petrescu în prima conferinţă de presă de la revenirea la CFR Cluj.

Dan Petrescu a vorbit şi despre meciul cu Rapid. Noul antrenor al celor de la CFR Cluj s-a arătat şocat de faptul că rapidiştii nu au câştigat niciun meci în primele 7 etape din playoff.

“(N.r. Despre meciul cu Rapid) Am văzut ultimele meciuri de la toate echipele. Sunt convins că Rapid a început campionatul cu obiectivul de a merge în Europa. După victoria cu FCSB, s-a schimbat obiectvul în câştigarea campionatului. În acest moment, nu cred că mai au şanse, este dezamăgire. Sunt şocat şi surprins că nu au câştigat şapte meciuri. Antrenorul, Bergodi, a făcut treabă pe unde a fost, jucătorii sunt foarte buni, au fani, au bani. Chiar nu înţeleg ce s-a întâmplat acolo. Sigur va veni foarte motivată, e ultima lor şansă, din partea patronului“, a mai spus Petrescu. Chiar dacă Neluţu Varga anunţase iniţial că „Bursucul” va sta pe bancă în noua ediţie de campionat, a reuşit în cele din urmă să îi grăbească revenirea. Campion de cinci ori cu gruparea din Gruia, Petrescu a dezvăluit că a fost nevoit să îşi încheie brusc vacanţa. CFR Cluj era obligată să numească un antrenor cu licenţă PRO în ultimele trei etape din play-off. CFR Cluj se luptă cu Universitatea Craiova şi Farul pentru clasarea pe locul secund în Liga 1. Ardelenii sunt la egalitate de puncte cu trupa lui Costel Gâlcă şi au două puncte avans faţă de Gică Hagi.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va reuși Marius Baciu să ducă FCSB în preliminariile Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
14:10

Naţionala Republicii Democrate Congo îşi anulează cantonamentul local, din cauza epidemiei de Ebola

13:18

AUR cere indemnizaţii de merit pentru componenţii Steaua 86

13:04

Egipt și-a anunțat lotul pentru Cupa Mondială. Mohamed Salah e vedeta “faraonilor”

12:37

Ce surpriză! Noul puști minune al Barcelonei, convocat la Campionatul Mondial

12:28

Rafa Nadal a dat verdictul după ce Carlos Alcaraz s-a retras și de la Wimbledon: “Și eu m-am accidentat așa”

11:47

Clauza uriaşă pe care Daniel Pancu o are în contractul cu CFR. Se va îmbogăţi dacă Varga îl dă afară

1 Transfer de Liga Campionilor pentru Al-Hamlawi. Suma oferită pentru jucătorul Universității Craiova 2 Dinamo a făcut un transfer de la FC Argeș. Mutare surpriză 3 Presa din Rusia anunță cine îl înlocuiește pe Răzvan Lucescu la PAOK 4 LPF a decis când se joacă Dinamo – FCSB / Botoșani, finala barajului pentru Conference League 5 Decizia luată de Florinel Coman în privinţa întoarcerii la FCSB! 6 Universitatea Craiova a ofertat un jucător de la U Cluj înainte de finala pentru campionat
Citește și