Mihai Popescu a dat cărţile pe faţă despre prima întâlnire cu Gigi Becali! Ce s-a întâmplat la Palat: “E presiune!”

Viviana Moraru Publicat: 15 ianuarie 2025, 13:00

Comentarii
Mihai Popescu a dat cărţile pe faţă despre prima întâlnire cu Gigi Becali! Ce s-a întâmplat la Palat: E presiune!

Gigi Becali şi Mihai Popescu/ Colaj Profimedia

Mihai Popescu a făcut dezvăluiri despre prima întâlnire cu Gigi Becali. Fundaşul transferat de FCSB de la Farul, la începutul sezonului, a declarat că a avut emoţii atunci când l-a întâlnit pe patronul campioanei.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mihai Popescu a transmis, de asemenea, că presiunea de la FCSB este una uriaşă, fiind un club la care trebuie să se ridice la nivelul aşteptărilor.

Mihai Popescu a dat cărţile pe faţă despre prima întâlnire cu Gigi Becali

Fundaşul central a mai dezvăluit şi ce i-a spus Gigi Becali, în momentul în care s-au întâlnit la Palat. Mihai Popescu a transmis că patronul FCSB-ului l-a sfătuit să nu pună la suflet mereu ceea ce declară el, după meciuri.

“Într-adevăr, aici este presiune! E un club mare și trebuie să se ridice la un nivel, nu de România, ci european, unde ne aflăm și unde încercăm să concurăm cu echipele mari ale continentului. Dar presiune e peste tot. La Farul am trăit doi ani cu foarte multă presiune și eram obișnuit cu acest lucru. E adevărat că atunci când m-am întâlnit cu domnul Gigi Becali față în față am avut emoții. Dânsul e un om care știe ce vrea, care spune lucrurilor pe nume. Cumva asta mă motivează pentru că știu ce-și dorește și încerc să mă apropii cât mai mult de ce își dorește.

Știam unde am venit și știam ce se cere. Atunci a fost o discuție foarte frumoasă și mă bucur că am avut această șansă.

Reclamă
Reclamă

(Ce ţi-a spus Gigi Becali) Să-mi fac treaba cum o făcusem până la acel moment, că sunt un jucător bun și din acest motiv am ajuns la această echipă. Dânsul mi-a spus că nu trebuie să pun la suflet ceea ce spune tot timpul, să nu-mi fac gânduri rele. I-am răspuns că sunt pregătit pentru orice, că am ales să vin aici pentru că nu mă sperie nimic”, a declarat Mihai Popescu, conform iamsport.ro.

Daniel Bîrligea a făcut şi el dezvăluiri despre relaţia cu Gigi Becali

Daniel Bîrligea a fost întrebat dacă i-a fost teamă de Gigi Becali, în vreun moment de la transferul la FCSB, și a dat răspunsul pe loc. Atacantul campioanei a vorbit deschis despre presiunea de la echipă.

„(n.r. Ți-a fost teamă de schimbările dictate de Gigi Becali?) La FCSB îți dai și tu seama când joci bine și când nu. Mi-am dat și eu seama câteodată când n-am jucat bine și când am făcut-o mai prost. Știam și eu că trebuia să fiu schimbat, nu neapărat la pauză sau când face el schimbările.

Reclamă

Trebuia să fiu schimbat pentru că un jucător nu poate fi sută la sută mereu. Totuși, la chestia asta te ajută mult colegii. Cu Midtjylland, mă gândeam că n-am făcut foarte multe în prima repriză. Am intrat 8 secunde în a doua repriză și ați văzut ce a ieșit (n.r. – a marcat).

Dacă faci sau nu schimbarea aceea, acum că te gândești, nu mai venea golul ăla”, a spus Daniel Bîrligea, citat de golazo.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga titlul în Premier League, în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
18:27

“Lucrurile sunt clare”. Scandalul suspendării Anei Bărbosu, comentat de președintele COSR

18:26

Veste proastă pentru Zeljko Kopic! Nu va fi pe teren la meciul cu Universitatea Craiova

18:11

Iftime l-a dat de gol pe Gigi Becali. Ei sunt cei doi antrenori pe care îi vrea la FCSB: “M-a întrebat”

17:57

VideoAntenaSport Update. Cele mai tari știri ale zilei de 29 aprilie

17:53

Suspendare-record! Câte meciuri stă pe bară portarul care a lovit cu pumnul în față un adversar

17:39

Cât de gravă este accidentarea lui Marian Aioani? Anunţul oficial făcut de Rapid

1 Antrenorul care i-a spus “Da” lui Gigi Becali şi e gata să semneze cu FCSB: “E deja la Bucureşti” 2 Gigi Becali, ultimele detalii despre noul antrenor de la FCSB: “El e norocosul” 3 „Nu a făcut ca alții, e inteligent!” Cuvinte de aur de la Mourinho pentru Chivu! Ce mesaj i-a transmis: „Voi fi acolo!” 4 Florin Tănase a numit antrenorul pe care îl vrea la FCSB: “A avut rezultate incredibile” 5 Radu Drăguşin pleacă în Germania. Şi-a dat acordul pentru un transfer de 20 de milioane de euro! 6 Vestea pe care o așteptau toți fanii Interului! Decizia luată de Procuratură, în scandalul cu arbitraje
Citește și