Închide meniul

Mihai Rotaru, detalii despre plecarea lui Jovan Markovic! Ce echipă l-a mai ofertat: “Vrea să demonstreze că e cel mai bun!”

Viviana Moraru Publicat: 17 iulie 2024, 22:52

Comentarii
Mihai Rotaru, detalii despre plecarea lui Jovan Markovic! Ce echipă l-a mai ofertat: Vrea să demonstreze că e cel mai bun!

Mihai Rotaru şi Jovan Markovic/ Colaj AntenaSport, Profimedia

Mihai Rotaru a oferit detalii despre plecarea lui Jovan Markovic, de la Universitatea Craiova. Atacantul a fost împrumutat de către Hermannstadt, pentru un sezon.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mihai Rotaru a mărturisit că ceea ce i-a lipsit lui Jovan Markovic a fost continuitate. Patronul Universităţii Craiova s-a declarat convins de faptul că atacantul a făcut alegerea bună, semnând cu formaţia lui Marius Măldărăşanu, mărturisind că şi o echipă de play-off l-a avut pe listă.

Mihai Rotaru, detalii despre plecarea lui Jovan Markovic

De asemenea, Rotaru a mai dezvăluit că Hermannstadt nu va avea opţiunea de a-l transfera definitiv pe Jovan Markovic. Acesta va reveni la Universitatea Craiova, în sezonul viitor, iar patronul oltenilor speră ca stagiunea petrecută la Sibiu îl va ajuta pe atacant.

Fiecare tânăr jucător de perspectivă reală când ajunge în top are facilităţi, e un proiect în sine, cu analize, conduită, comportament, limba engeleză, să-l dezvoltăm ca personalitate, nu doar ca jucător de fotbal.

Markovic şi-a dorit foarte mult. Am avut două oferte pe masă, una a venit cam târziu, nu pot spune de unde, dar a fost tot din campionatul românesc. Şi-a dorit să meargă mult la Sibiu ca să joace, că Markovic nu a avut vreodată continuitate.

Reclamă
Reclamă

A jucat la naţională, a fost golgheterul campionatului, dacă scoatem golurile din penalty, iar poziţia lui trebuia să fie alta. Nu a avut continuitate. Şi-a dorit să joace, a insistat, a zis că vrea să demonstreze că e cel mai bun din România ca atacant, la Sibiu a fost dorit şi să fie o carte câştigătoare, win-win. Da, un club de play-off l-a mai ofertat.

Cred că a făcut o alegere foarte bună la Sibiu, e împrumutat pe un an de zile. Nu există clauză de cumpărara, există avantaje pentru Sibiu, la un număr de minute jucate, dar noi vrem să depăşească stadiul actual şi să joace. Sibiul i-a oferit un salariu bun, iar totul depinde de evoluţia lui din acest an. E un aranjamant economic cu procente pentru Sibiu la o posibilă revânzare, dacă va juca un anumit număr de minute“, a declarat Mihai Rotaru, conform primasport.ro.

Jovan Markovic a plecat de la Universitatea Craiova

Jovan Markovic a plecat de la Universitatea Craiova! Anunţ bombă făcut de olteni, după o singură etapă din acest sezon.

Reclamă

Universitatea Craiova a anunţat despărţirea de Jovan Markovic, una din piesele grele ale echipei în sezoanele trecute. Markovic va evolua sub formă de împrumut la Hermannstadt.

OFICIAL. Jovan Markovic va evolua timp de un an la FC Hermannstadt, sub formă de împrumut. Mult succes, Jovan”, a anunţat Universitatea Craiova pe reţelele de socializare.

În sezonul 2020-2021, Universitatea Craiova l-a împrumutat pe Markovic la Academica Clinceni. Acolo, atacantul a evoluat în 27 de partide, marcând 5 goluri. Pentru Universitatea Craiova, Jovan Markovic a evoluat în 146 de meciuri, marcând 28 de goluri şi reuşind 14 pase decisive.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce pronostic dai pentru România - Canada?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
21:20
VideoTricolorii naţionalei U16 au mereu grijă la ce mănâncă. Selecţionerul îi îndrumă
20:54
Jessica Pegula a învins-o pe Barbora Krejcikova şi este prima semifinalistă la US Open
20:40
Kurt Zouma a semnat cu CFR Cluj! Ce contract are câștigătorul de Champions League
20:31
VideoJurnal Antena Sport | Rapidista cerută în căsătorie în deşertul Spaniei e gata de nuntă
20:31
VideoJurnal Antena Sport | Fotbal ca la carte
20:28
VideoJurnal Antena Sport | O viață la înălțime
1 Răzvan Burleanu îl felicită pe Ianis Hagi: “Dacă se confirmă, mă bucur mult. Nu a avut o misiune uşoară” 2 Gigi Becali a găsit fundaș central pentru FCSB. Transfer de ultim moment anunțat: „Îi dau bani să vină gratis” 3 Florinel Coman a revenit! Românul, pasă de gol la primul meci ca titular al sezonului 4 Mihai Rotaru a reacționat după transferul lui Adrian Rus la Craiova. Replică pentru Gigi Becali 5 Ianis Hagi, făcut praf de fani, după ultima postare pe Instagram: “Ruşine pentru numele Hagi” 6 “Am vorbit cu Gigi Becali!” FCSB vrea să dea lovitura pe final de mercato: “Aşteptăm răspunsul lui Benfica”
Citește și