Mihai Stoica a răbufnit la adresa stadionului Rapid. Managerul general de la FCSB s-a plâns de condiţiile din Giuleşti, unde vestiarele l-au scos din sărite.
14.050 de locuri are Stadionul Giuleşti, care a costat 39 de milioane de euro şi care este noua „bijuterie” a rapidiştilor.
Mihai Stoica a răbufnit la adresa stadionului Rapid
„Să vă spun ceva important ce am văzut la Dunajska Streda. Un stadion de 12.500 de locuri, care semăna cu cel al Petrolului. Nişte finisaje de cinci stele.
Noi am făcut nişte stadioane şi ţi-e şi silă… Stadioanele recente. În Giuleşti, vestiarele sunt buncăre, nu ai lumină naturală, nu ai aerisire. Nu ai aerisire, vă daţi seama să nu ai aerisire? Te duci în Giuleşti şi nu ai aerisire. Echipa aia care se duce acolo are o oră jumătate de stat înaintea meciului, are pauza de stat fără aerisire, pentru că facem lucruri fără cap.
Cel de la Sepsi nu arată strălucit pe afară, dar arată foarte bine înăuntru. Acolo am vrut să ajung. Giuleştiul nu arată bine. E mic, dar nu arată bine. Are nişte chestii pe la tribuna II, ăla de la Dunajska Streda e excepţional şi e 2019, pentru că oamenii ştiu să facă”, a declarat Mihai Stoica pentru orangesport.ro.
Stadionul Rapid
Cost 33,5 milioane de euro
14.000 de locuri
Nivel de clasificare UEFA 4
Complexul va fi prevăzut cu săli de sport pentru diverse discipline
Spaţii de cazare pentru sportivi
Spaţii de alimentaţie publică
Spaţii administrative
Mihai Stoica, discurs incredibil după Rapid – FCSB 2-0: „E un adversar foarte modest!”
Mihai Stoica a avut un discurs incredibil după Rapid – FCSB 2-0. Roş-albaştrii au fost învinşi în derby de elevii lui Adrian Mutu, dar managerul general al vicecampioanei nu a fost impresionat de giuleşteni.
În prima repriză din derby, FCSB a avut un singur şut pe spaţiul porţii. Marko Dugandzic a deschis scorul, iar căpitanul Cristi Săpunaru a majorat avantajul giuleştenilor şi a stabilit scorul final.