Mihai Stoica a răbufnit şi a cerut ca o echipă din Liga 1 să piardă la “masa verde”: “Nu e normal aşa ceva!”

Viviana Moraru Publicat: 9 decembrie 2024, 20:36 / Actualizat: 9 decembrie 2024, 21:51

Comentarii
Mihai Stoica a răbufnit şi a cerut ca o echipă din Liga 1 să piardă la masa verde: Nu e normal aşa ceva!

Mihai Stoica/ Profimedia Images

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Mihai Stoica a răbufnit şi a cerut ca o echipă din Liga 1 să piardă la “masa verde”. MM a declarat că Petrolul ar fi trebuit să fie învinsă cu 3-0 de Universitatea Craiova, dată fiind condiţia dezastruoasă în care s-a prezentat gazonul de pe “Ilie Oană”.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Petrolul şi Universitatea Craiova au remizat, scor 1-1, în etapa a 19-a din Liga 1. Calitatea jocului a fost afectată şi de starea deplorabilă a gazonului.

Mihai Stoica a cerut ca o echipă din Liga 1 să piardă la “masa verde”

Mihai Stoica i-a lăudat pe cei de la Hermannstadt, pentru condiţia gazonului pe care au disputat meciul cu Oţelul. În acest context, MM a amintit de suprafaţa de joc de pe “Ilie Oană” şi a transmis ferm faptul că Petrolul ar fi trebuit să piardă la scor de neprezentare duelul cu Universitatea Craiova.

Nu e normal ca unele echipe să ofere adversarilor astfel de condiții, ca la Sibiu, unde e gazon impecabil, ca pe Arenă, ca la Arad, ca la Sepsi, iar altele nu. Alții ar trebui să piardă meciurile cu 3-0, la masa verde. Ei trebuie să-și facă gazoanele, nu primăriile.

FCSB plătește pentru gazon pe Arenă, nu primăria. Nu îți bate joc de cei care vin să joace. Să fi fost în locul Craiovei… Păi la Iași nu a putut să joace și a pierdut.

Reclamă
Reclamă

La Ploiești a făcut egal. Ăsta nu e fotbal. La Sibiu a fost un meci excelent, uite aici condiții pentru decembrie”, a declarat Mihai Stoica, conform primasport.ro.

Costel Gâlcă s-a plâns de gazonul de la Ploiești, după Petrolul – Universitatea Craiova 1-1

Costel Gâlcă a ieșit la atac după Petrolul – Universitatea Craiova 1-1 și s-a plâns de gazonul de la Ploiești. De asemenea, acesta a avut un mesaj și pentru brigada de arbitri de la această partidă.

După meci, Gâlcă a transmis că jocul de la Ploiești nu poate fi considerat fotbal, având în vedere starea în care s-a aflat gazonul.

Reclamă

„Ăsta nu e fotbal pentru mine! Putea să câștige oricine, a fost greu. Până la urmă am reușit să marcăm. La golul lor mi s-a părut offside, dar asta e. Doar minge lungă, minge în spațiu și cam atât pe acest teren.

Le-am spus fundașilor că Tudorie caută spațiu, nu s-au controlat bine. De pe margine s-a văzut offside, dar nu mai contează.

(n.r. despre intrarea lui Baiaram) Oricine poate schimba soarta meciului. A mai avut o ocazie înainte, putea să marcheze, dar nu a fost să fie. Am pierdut ocazia de a câștiga 3 puncte. Pe acest teren se poate întâmpla orice.

Toate punctele sunt importante, dar trebuie să adunăm din 3 în 3!”, a spus Costel Gâlcă, la digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga Cupa României?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:20

„Trebuie să salvăm sezonul”. Florin Tănase, cu gândul la barajul de Conference League, după FCSB – Unirea Slobozia 0-0

0:08

Andrei Raţiu, unul din cei mai buni jucători în Rayo Vallecano – Girona 1-1! Ce notă a primit

0:06

Neymar, convocat de Carlo Ancelotti în lotul lărgit al Braziliei pentru Campionatul Mondial

0:00

Decizia luată de Gigi Becali la FCSB pentru barajul de Conference League, după remiza cu Unirea Slobozia

23:57 11 mai

VIDEOBenfica – Braga 2-2 și Rio Ave – Sporting 1-4. Jose Mourinho, în pericol să rateze Champions League!

23:48 11 mai

“Noi vom merge la baraj” Nu au primit licenţa, dar preşedintele e convins că vor avea câştig de cauză la TAS!

1 Chivu, fără milă după titlul câștigat cu Inter! Jucătorul pe care „românul nu vrea să-l mai vadă” 2 Siyabonga Ngezana, mutarea carierei. Gigi Becali încasează banii 3 Marius Şumudică o dă de gol pe Dinamo! Transferurile pregătite de “câini”: “Peste nivelul celor de acum” 4 Surpriză uriaşă la FCSB! Cine poate sta pe bancă la barajul din Conference League 5 „Nebunie” curată: au luat titlul cu un gol în minutul 90+16 chiar în fața marii rivale! 6 Matei Popa a început să plângă în FCSB – Unirea Slobozia. Fază de cascadorii râsului în apărarea roș-albaștrilor
Citește și