Închide meniul

Mihai Stoica a spus numele primului jucător care pleacă de la FCSB în iarnă! Are peste 100 de meciuri la prima echipă

Alex Ioniță Publicat: 8 decembrie 2024, 10:19

Comentarii
Mihai Stoica a spus numele primului jucător care pleacă de la FCSB în iarnă! Are peste 100 de meciuri la prima echipă

Mihai Stoica, în timpul meciului dintre FCSB şi Midtjylland, 7 noiembrie 2024 - Profimedia

Președintele consiliului de administrație de la FCSB, Mihai Stoica, a dezvăluit numele primului jucător care va pleca de la echipă în perioada de mercato din iarnă. Oficialul campioanei a vorbit deschis despre situația acestuia.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Este vorba despre Andrei Vlad, portar care nu a mai apărat din luna iulie pentru FCSB. Gigi Becali a decis să nu îi mai prelungească contractul acestuia, care expiră în perioada de mercato din iarnă.

Mihai Stoica a dezvăluit că Andrei Vlad pleacă de la FCSB în iarnă

Mihai Stoica a transmis că Andrei Vlad ar fi trebuit să se afle în poarta campioanei la meciul cu Agricola Borcea, din Cupa României, însă acesta a avut o durere de umăr și nu a mai putut juca. În locul său s-a aflat Răzvan Udrea.

Oficialul campioanei a spus că Vlad are șanse mici să apere la următorul meci de Cupă, cu Universitatea Craiova, astfel că acesta ar putea pleca fără să mai adune vreun meci la FCSB.

“Pe Vlad l-a durut umărul şi a zis că nu poate să apere. Mai avea două meciuri de apărat înainte de a termina contractul, la ăsta şi la meciul cu Craiova. Cu Craiova s-ar putea să apere Târnovanu, e posibil, că ai ajuns în faza asta şi un rezultat de egalitate îţi garantează prezenţa în sferturi şi semifinale, două meciuri şi e simplu de ajuns în finală, că sunt puţine meciuri. (n.r. – Vlad pleacă, nu?) Exact”, a spus Mihai Stoica, la primasport.ro.

Reclamă
Reclamă

Andrei Vlad a ajuns la FCSB în 2017, de la Universitatea Craiova, în schimbul sumei de 400.000 de euro. A adunat 121 de meciuri în tricoul echipei patronate de Gigi Becali.

În perioada petrecută la FCSB a câștigat un titlu, o Cupă și o Supercupă. În momentul de față este cotat la suma de 300.000 de euro, potrivit site-ului de specialitate Transfermarkt.

Gigi Becali a făcut anunţul: încă un jucător e ca şi plecat de la FCSB

Gigi Becali a mai adăugat un jucător pe lista neagră de la FCSB, acolo unde se aflau deja Andrei Vlad, Vlad Chiricheş, Ionuţ Panţiru şi William Baeten. Este vorba de Daniel Popa, fostul atacant al lui Dinamo, despre care patronul campioanei susţine că „şi-a făcut deja datoria”.

Reclamă

Gigi Becali caută deja un nou atacant, fiind nemulţumit de evoluţiile avute de fotbalistul pentru care a plătit 300.000 de euro pentru a-l aduce de la U Cluj. Jucătorul de 24 de ani şi-a trecut în cont două goluri şi patru pase decisive în 24 de apariţii.

„Și-a făcut datoria, a dat golul de calificare (n.r.- pasă de gol pentru William Baeten, în meciul cu Maccabi Tel Aviv) și gata!

Popa nu e jucătorul pe care l-am luat eu, era altfel, avea altă calitate. E mai slab”, a spus Becali, citat de fanatik.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va câştiga Max Verstappen titlul de campion mondial în 2025?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:54 25 nov.
Reacţia lui Jose Mourinho după prima victorie în 6 ani în Liga Campionilor!
23:54 25 nov.
Chelsea a umilit-o pe Barcelona, Manchester City, învinsă de Leverkusen! Rezultatele serii din Liga Campionilor
23:37 25 nov.
Concurenţă pentru Gigi Becali! O rivală a FCSB-ului, în cursa pentru transferul jucătorului naţionalei
22:57 25 nov.
VIDEOMusafir surpriză pe Stamford Bridge, înainte de Chelsea – Barcelona. Cine și-a făcut apariția pe stadion
22:53 25 nov.
Asaltat de oferte pentru Louis Munteanu, Neluţu Varga i-a stabilit preţul atacantului: “Nu discut sub suma asta”
22:31 25 nov.
OFICIAL | Jucătorul român cu două titluri în Liga 1 a semnat în Kosovo: “O forţă importantă”
1 Afacerea care i-a adus lui Mihai Rotaru averea de “300 de milioane de euro”. Patronul Universităţii Craiova e putred de bogat 2 Marea companie din România a fost scoasă la vânzare de Gigi Becali. “Vreau să vând o fabrică…” 3 Mihai Rotaru face un dublu transfer la Universitatea Craiova! Vinde pe 10 milioane de euro, aduce un fost atacant al României 4 Louis Munteanu, ca şi transferat de la CFR Cluj. Cu Rapid „a fost chiar antrenorul” să-l vadă jucând 5 Afacerea care l-a făcut bogat pe Ilie Dumitrescu: “Cu banii pe care i-am câștigat în carieră am făcut investiții bune” 6 Federaţia Română de Fotbal, anunţ oficial. A fost dat afară!
Citește și