Închide meniul

Mihai Stoica, anunţ devastator pentru FCSB: “Lipseşte 6 luni!”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 19 februarie 2024, 20:55

Comentarii
Mihai Stoica, anunţ devastator pentru FCSB: Lipseşte 6 luni!

Mihai Stoica / Profimedia Images

Mihai Stoica a făcut un anunţ devastator pentru FCSB. Oficialul roş-albaştrilor a spus că Alexandru Pantea va lipsi 6 luni de pe teren. Practiv, sezonul pentru Pantea este încheiat.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mibai Stoica a făcut anunţul despre situaţia lui Pantea chiar înaintea derbyului cu Universitatea Cluj. Pantea a suferit o ruptură a ligamentului încrucişat la unul dintre antrenamente.

Mihai Stoica, anunţ devastator pentru FCSB

„Îmi doresc doar ca toți jucătorii să fie sănătoși. Pantea are o ruptură a ligamentului încrucișat anterior și lipsește 6 luni“, a spus Mihai Stoica la primasport.ro.

Şi Elias Charalambous a vorbit despre situaţia lui Alexandru Pantea. Charalambous a spus că nimeni nu se aștepta ca accidentarea lui Alexandru Pantea să fie atât de gravă. Antrenorul de la FCSB a spus că se așteaptă ca fundașul să revină pe teren mult mai puternic și mai motivat.

„Pantea are o problemă gravă. O să fie out pentru o mult timp, dar știm că este un jucător puternic și mai veni și mai motivat. Nu părea să fie așa de serioasă, dar câteodată în fotbal primești și vești neașteptate”, a spus Elias Charalambous, la conferința de presă.

Reclamă
Reclamă

Titularul din apărarea roș-albaștrilor s-a accidentat la un antrenament și ratează tot finalul sezonului. Înainte să se accidenteze, Pantea se pregătea pentru partida cu U Cluj, din etapa cu numărul 26 a sezonului de Liga 1.

Mihai Stoica a spus că Pantea a resimțit o durere înfiorătoare în momentul în care s-a accidentat și că va fi operat în cel mai scurt timp.

”Pantea suferă în primul rând, nu noi, pentru că avem soluţii, dar asta nu înseamnă că nu îl respect pe Pantea. Va fi operat unde vrea el. Încă nu e confirmat (n.r. că are ruptură de ligamente).

Reclamă

A păţit-o la antrenament. În momentul în care eşti cu piciorul în pământ, nu te atinge nimeni, ghetele astea cu lame… Acum, când terenul este mai greu, se poate întâmpla şi asta. E clar că i-a pocnit un ligament. I-a trosnit şi durerea a fost înfiorătoare. Este copilul nostru şi va fi operat.

Vom avea grijă de el şi va reveni mult mai puternic. Florin Tănase era un băţ, a terminat recuperarea şi zici că era Gareth Bale”, a spus Mihai Stoica, la orangesport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ar trebui păstrat Dennis Politic la FCSB?
Loading ... Loading ...
Citește și:
21:33
LIVE TEXTFCSB – FC Botoşani 1-0. Meci crucial pentru campioana României. Dominare totală a roș-albaștrilor
21:33
Coelho, deja cu gândul la Dinamo: “Nu este deloc ușor în fotbal”
21:24
Marius Șumudică, eșec devastator în campionat! Karim Benzema a călcat în picioare echipa românului
21:15
Oţelul e în afara play-off-ului. Laszlo Balint: “Nu ai cum să emiți pretenții”
20:52
Costel Gâlcă, declarații cumpătate înaintea meciului cu Petrolul: „Abia apoi să vorbim despre titlu”
20:51
Sorana Cîrstea a învins-o pe deţinătoarea trofeului şi s-a calificat în semifinale Transylvania Open
1 Dennis Politic pleacă de la FCSB, dar rămâne în Liga 1! Echipa cu care va semna 2 Incredibil! Jucătorul lui Dinamo a refuzat 9 oferte și a decis să rămână sub comanda lui Zeljko Kopic 3 Gigi Becali a primit răspunsul, după ce a anunţat că plăteşte 3 milioane de euro pentru transferul la FCSB: “Suntem mândri” 4 “Gata, s-a rezolvat!” Gigi Becali, anunţ despre ultimul transfer la FCSB 5 Momente copleșitoare: Cristi Manea a izbucnit în plâns și a fost consolat de coechipieri, după Hermannstadt – Rapid 0-3 6 A decis să plece de la FCSB. Vrea să se transfere tot în Liga 1!
Citește și