Închide meniul

Mihai Stoica, ultimatum pentru jucătorul făcut praf de Gigi Becali: „Dacă nu duce, să vină să-şi rezilieze contractul”

Publicat: 3 februarie 2025, 21:27

Reclamă
Mihai Stoica, ultimatum pentru jucătorul făcut praf de Gigi Becali: „Dacă nu duce, să vină să-şi rezilieze contractul

Mihai Stoica şi Gigi Becali, la o conferinţă de presă / Hepta

Mihai Stoica a avut o reacţie dură despre jucătorul făcut praf de Gigi Becali. Preşedintele Consiliului de Administraţie de la FCSB nu l-a iertat pe fotbalistul care a intrat în ultimul sfert de oră al derby-ului cu CFR Cluj, scor 1-1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali l-a „distrus” pe Baba Alhassan la finalul partidei de pe Arena Naţională. L-a criticat pe mijlocaşul ghanez şi l-a avertizat că are zilele numărate la campioana României.

Mihai Stoica, ultimatum pentru Baba Alhassan

Nu faci treabă cu Baba Alhassan, ca o babă joacă. O să vedeți la vară. Curățenie! Nu am timp acum, dar la vară fac curățenie„, a spus Gigi Becali după remiza cu CFR Cluj.

Nici Mihai Stoica nu l-a iertat pe Baba Alhassan şi a tras un semnal de alarmă. L-a avertizat că, dacă nu acceptă criticile patronului, poate cere rezilierea contractului.

(n.r. – criticile lui Gigi Becali la adresa jucătorilor) E ultima mea problemă. Cine nu poate să ducă la aşa ceva, să vină să-şi rezilieze contractul. Nu toţi sunt Adrian Şut, dar pot deveni dacă sunt serioşi. Baba arăta foarte bine, marca, şuturi de la distanţă. A venit la noi… Aşteptăm să vină Baba de la Sibiu„, a declarat Mihai Stoica la primasport.ro.

Reclamă
Reclamă

Gigi Becali l-a transferat pe Baba Alhassan în urmă cu un an. A plătit 600.000 de euro pentru a-l cumpăra de la Hermannstadt.

În acest sezon, ghanezul a jucat în 35 de meciuri pentru FCSB. Nu a marcat niciun gol şi nici nu a oferit vreo pasă decisivă.

Daniel Popa a plecat de la FCSB

Gigi Becali s-a decis și i-a reziliat contractul lui Daniel Popa. Acesta a plecat astfel de la FCSB, după o jumătate de sezon petrecută în tricoul roș-albastru.

Reclamă

Angajamentul inițial dintre Daniel Popa și FCSB urma să expire în vara anului 2026. În cele 7 luni petrecute la echipa lui Gigi Becali, atacantul a încasat suma de 100.000 de euro, sub formă de salarii, dar și o primă de instalare în valoare de 100.000 de euro.

Gigi Becali plătea suma de 300.000 de euro pentru a-l transfera pe Daniel Popa de la U Cluj, în vara anului trecut. În tricoul campioanei a adunat 30 de meciuri, în care a marcat de 2 ori și a oferit 4 pase decisive.

În momentul de față, Daniel Popa este cotat la suma de 650.000 de euro, potrivit site-ului de specialitate Transfermarkt. În cariera sa a mai jucat pentru Atletic Fieni, FCM Târgoviște, Chindia, Dinamo, Botoșani, Daejeon Hana și U Cluj.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va ajunge Cristiano Ronaldo la borna 1.000 de goluri marcate în carieră?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
1:28

VIDEOLos Angeles Clippers – Golden State Warriors 124-119, după un meci dramatic, cu prelungiri

23:58 13 apr.

Mirel Rădoi, reacţie furibundă după egalul cu FCSB: „Îmi iau sacoul şi mă duc în lojă. Nu aştept un punct”

23:55 13 apr.

Lazio – Roma 1-1. Fiorentina – Parma 0-0. Ianis Hagi a marcat cu Aberdeen. Rezultatele zilei

23:49 13 apr.

Gigi Becali l-a făcut praf pe Horaţiu Feşnic: „Nu se poate aşa ceva. Nu cred că se va îndrepta”

23:37 13 apr.

„Arbitrajul a fost de partea lor, 100%” Ștefan Târnovanu, acuzații grave după 0-0 cu Universitatea Craiova

23:25 13 apr.

„Când? La încălzire?” Florin Tănase a făcut show după 0-0 cu Universitatea Craiova. A făcut praf arbitrajul

1 Gigi Becali a „distrus” doi jucători, după Universitatea Craiova – FCSB 0-0: „N-a contat / N-a câştigat niciun duel” 2 Final „de infarct” în Universitatea Craiova – FCSB! Mora a lovit bara în prelungiri! Oltenii și-au pus mâinile în cap 3 Motivul pentru care Mihaela Cambei ţine nemişcată în parcare maşina primită cadou de la Ion Ţiriac: „O văd în fiecare dimineaţă” 4 Decizia luată la FCSB, înainte de meciul crucial cu Universitatea Craiova. Cum va arăta primul 11 5 Ce spune Patrick Vieira despre plecarea de la Genoa lui Dan Şucu. E dorit de echipe importante 6 Mircea Rednic, în conflict cu Adrian Mihalcea după Slobozia – UTA 2-1: „M-a tratat cu aroganţă”
Citește și