Închide meniul

Mircea Rednic a răbufnit după transferurile ratate de UTA: “Rotaru ne-a cam folosit”

Alex Masgras Publicat: 11 februarie 2025, 10:43

Comentarii
Mircea Rednic a răbufnit după transferurile ratate de UTA: Rotaru ne-a cam folosit

Colaj Mircea Rednic şi Mihai Rotaru / Profimedia

Mircea Rednic, antrenorul celor de la UTA Arad, şi-a manifestat nemulţumirile la finalul perioadei de mercato din această iarnă. Antrenorul de 62 de ani şi-ar fi dorit să aducă întăriri în atac din România, dar nu a reuşit să facă acest lucru.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Rednic a dezvăluit că a încercat să îi aducă pe Elvir Koljic, Jovan Markovic şi Daniel Popa, dar toţi trei au semnat cu alte echipe.

Mircea Rednic, dezamăgit după ce UTA nu a adus atacanţi din Liga 1: “Aducem din Nigeria”

Elvir Koljic a semnat cu Rapid, Jovan Markovic a fost împrumutat de Universitatea Craiova la Oţelul Galaţi, în timp ce Daniel Popa va ajunge în Turcia.

Mai mult, antrenorul “Bătrânei Doamne” a avut şi un mesaj dur pentru Mihai Rotaru, pe care l-a acuzat că i-a folosit pe cei de la UTA Arad:

“Eu am mers pe Koljic, dar nu a ieșit. A fost la limită, s-a licitat, a fost propus în mai multe părți, în timp ce noi îl așteptam aici. L-am vrut și pe Markovic, dar acum a plecat la Oțelul.

Reclamă
Reclamă

Cred că Rotaru ne-a cam folosit pe noi, nouă ne-a cerut bani să vină, la Oțelul nu cred că le-a cerut bani. Am vorbit și cu Popa, dar ați văzut unde e. Noi căutăm atacant, dar aducem din Nigeria.

Doar pe ăsta (n.r. Nsungusi Effion) l-am găsit, care va veni peste două săptămâni în cel mai bun caz și nu știu cât e de pregătit. El are calitate față de ce am avut noi până acum”, a declarat Mircea Rednic, potrivit sportarad.ro.

Mircea Rednic, după UTA Arad – CFR Cluj 1-4: “E greu să faci faţă”

Mircea Rednic a venit cu o reacție după ce CFR Cluj s-a impus categoric în fața echipei pe care o antrenează. Tehnicianul de la UTA Arad este convins că victoria clujenilor a fost bine meritată.

Reclamă

De asemenea, antrenorul s-a plâns de problemele de lot pe care le are. Mai mult, acesta a mărturisit că trebuie să fie realist, iar obiectivul principal e să nu ajungă la retrogradare.

“Ei l-au băgat pe Postolachi, eu l-am băgat pe Cristea de la Zalău. E greu să faci față. Noi vorbim de la începutul sezonului și aducem un jucător din Nigeria, care vine peste o lună. N-are viză, e greu. O să improvizez, o să mă descurc cum m-am descurcat până acum.

Ei cumpără cu 700.000, Șumudică a adus 16 jucători. Noi luăm gratis și facem față, că obiectivul nostru este să nu retrogradăm.

Avem ceva pe tun (n.r. pentru transferuri), plus fundașul central-mijlocaș, cu care n-am vrut să risc, că puteam să-l țin rezervă”, a declarat Mircea Rednic, la digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ar trebui păstrat Dennis Politic la FCSB?
Loading ... Loading ...
Citește și:
15:22
Ce clauză i-a pus Gigi Becali în contract lui Joao Paulo, după transferul la FCSB
15:21
FotoSe face investiția de peste 50 de mil. de euro într-un oraș istoric din România. Stadionul va fi gata în doi ani
14:40
Mesajul lui Mircea Lucescu, din spital, după informaţiile îngrijorătoare apărute
14:24
“U” Cluj – FC Argeș LIVE SCORE (18:00). Luptă aprigă pentru play-off în Ardeal
14:22
Panathinaikos – PAOK Salonic LIVE VIDEO (miercuri, 20:30). Răzvan Lucescu luptă pentru finala Cupei Greciei LIVE în AntenaPLAY
13:47
Hermannstadt – Rapid LIVE TEXT (20:30). Giuleştenii continuă lupta pentru locul 1, cu Craiova şi Dinamo
1 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Karim Benzema a semnat! 2 A trecut vizita medicală și a semnat cu FCSB! Toate detaliile despre transfer 3 Jucătorul care face vizita medicală şi semnează azi cu FCSB. Suma de transfer 4 Pe cine ameninţă PAOK cu judecata, după moartea celor șapte suporteri greci în România 5 Gigi Becali pregăteşte cea mai tare lovitură din ultimii ani, la FCSB: “Aş da pe el 3 milioane de euro” 6 Mircea Lucescu, internat de urgenţă la Spitalul Universitar! Ce se întâmplă cu selecţionerul României
Citește și