Închide meniul

Mircea Rednic a trăit la intensitate maximă FC U Craiova – UTA 2-3: “Mă doare capul, sper să nu mi se facă rău”

Alex Masgras Publicat: 29 octombrie 2023, 16:57

Comentarii
Mircea Rednic a trăit la intensitate maximă FC U Craiova – UTA 2-3: Mă doare capul, sper să nu mi se facă rău

Mircea Rednic, în timpul unui meci / Profimedia

Mircea Rednic a trăit la intensitate maximă FC U Craiova – UTA 2-3. Arădenii au obţinut prima victorie în deplasare din acest sezon şi au încheiat seria de cinci rezultate de egalitate la rând în Liga 1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

La finalul partidei de pe stadionul Ion Oblemenco, Mircea Rednic a recunoscut că a trăit la intensitate maximă partida contra oltenilor.

Mircea Rednic a trăit la intensitate maximă FC U Craiova – UTA 2-3

Rednic, cel care a suferit un infarct după victoria celor de la UTA în faţa lui FCSB, a glumit după meciul de la Craiova, declarând că speră să nu i se facă rău după acest meci.

Încântat de succes, antrenorul celor de la UTA a recunoscut că echipa sa nu a fost de 10 în duelul cu FC U Craiova, dar că jucătorii încep să înţeleagă exerciţiile lucrate la antrenamente:

“A fost greu, noi l-am făcut greu. Mă doare capul, sper să nu mi se facă rău. Glumesc. A fost o victorie așteptată de staff, de jucători. Au început să se integreze. Nu stăm rău. Avem ocazii. Le-am spus că e importantă echipa în momentul de față.

Reclamă
Reclamă

Sunt exigent pentru că am pățit-o în ultimele meciuri. Am pierdut puncte. Victoria asta sigur o să ne dea încredere. Încep meciurile de Cupă acum. Ne interesează. Echipa a fost de nota 7 azi, nu de 10.

Ne-am precipitat. Au mai făcut un dribilng. Au fost și egoiști pentru că au avut ocazii clare. Kevin a avut două ocazii și putea să dea pase. Noi am pierdut puncte pe mâna noastră. (n.r. discută cu un jucător) Ce, ți-ai uitat banii?. E prima victorie în deplasare.

Toate meciurile sunt speciale. Ne luptăm pentru un loc mai bun în clasament. Sunt exerciții care se fac la antrenamente. Ei încep să se înțeleagă. Mai am mult de muncă. Nu am de ce să mă plâng. Lotul e bun, am concurență. E greu pentru că jucăm din trei în trei zile. Cei care au rămas acasă trebuie să fie pregătiți în Cupă”, a declarat Mircea Rednic, potrivit digisport.ro.

Reclamă

Echipele de start pentru duelul dintre FCU Craiova și UTA Arad

FCU Craiova: Gurău – Negru, Compagnucci, Henriques, Padula – Buta, V. Achim – Bahassa, J. Ibrahim, Van Durmen – Chițu

Rezerve: R. Popa – Mascarenhas, S. Sidibe, D. Albu, Asamoah, V. Pop, Blidar, Blănuță, A. Iordache

Antrenor: Giovanni Costantino

UTA Arad: Iacob – Căpușă, Conte, Stolnik, Abeid – Fabry, M. Costa, C. Mihai – Ofosu, Luckassen, Micovschi

Rezerve: Kucher – Benga, D. Rodrigues, D. Dumitrașcu, R. Stanciu, Stahl, R. Pop, G. Cooper, Marku

Antrenor: Mircea Rednic

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ar trebui păstrat Dennis Politic la FCSB?
Loading ... Loading ...
Citește și:
18:40
Gabriela Ruse, eliminată în primul tur de la Transylvania Open. Eșec în trei seturi pentru româncă
18:31
Transfer la Dinamo. Contractul jucătorului a fost înregistrat la FRF
18:30
Când va fi gata noul San Siro. Anunț uriaș pentru Interul lui Cristi Chivu
18:08
Petrolul Ploieşti învinge pe Unirea Slobozia în prelungiri
18:01
Mihai Rotaru aduce un atacant la Universitata Craiova
18:00
LIVE SCORE“U” Cluj – FC Argeș 1-0. Macalou a marcat. Duel tare pentru play-off în Ardeal
1 A trecut vizita medicală și a semnat cu FCSB! Toate detaliile despre transfer 2 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Karim Benzema a semnat! 3 Jucătorul care face vizita medicală şi semnează azi cu FCSB. Suma de transfer 4 Pe cine ameninţă PAOK cu judecata, după moartea celor șapte suporteri greci în România 5 Gigi Becali pregăteşte cea mai tare lovitură din ultimii ani, la FCSB: “Aş da pe el 3 milioane de euro” 6 Mircea Lucescu, internat de urgenţă la Spitalul Universitar! Ce se întâmplă cu selecţionerul României
Citește și