Închide meniul

Mircea Rednic vrea să o ducă pe UTA în play-off, după victoria cu Poli Iaşi! A anunţat noi transferuri: „Suferim”

Viviana Moraru Publicat: 6 februarie 2025, 19:25

Reclamă
Mircea Rednic vrea să o ducă pe UTA în play-off, după victoria cu Poli Iaşi! A anunţat noi transferuri: „Suferim

Mircea Rednic, în timpul unei conferinţe de presă

Mircea Rednic vrea să o califice pe UTA în play-off, după victoria cu Poli Iaşi, scor 1-0, din etapa a 25-a din Liga 1. Antrenorul arădenilor a transmis că se gândeşte la o clasare pe primele şase poziţii din Liga 1, la finalul sezonului regular.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

UTA a învins-o la limită pe Poli Iaşi, scor 1-0, unicul gol al partidei fiind marcat de Zsori. Graţie succesului din Copou, arădenii au acumulat 30 de puncte, fiind la o distanţă de opt puncte faţă de Rapid, echipa de pe locul şase.

Mircea Rednic vrea să o ducă pe UTA în play-off, după victoria cu Poli Iaşi

Cu cinci etape înainte de finalul sezonului regular, Mircea Rednic a transmis că se gândeşte la play-off. Acesta a transmis însă că va fi greu ca echipa sa să reuşească să se califice, însă speră ca măcar să încheie stagiunea pe locul şapte, loc care duce la barajul pentru preliminariile Conference League.

De asemenea, Mircea Rednic a transmis că aceaştă noi transferuri la UTA, înainte de finalul perioadei de mercato. Antrenorul arădenilor a declarat că îşi mai doreşte doi jucători.

„Puncte mari, muncite, pe un teren greu. Mă bucur că Zsori a înscris un gol frumos, îl felicit pentru că săptămâna asta nu s-a antrenat. Deci l-am forțat și a intrat forate bine. Și ceilalți au intrat foarte bine. Trebuie să amintim și de adversarii noștri care au avut o posesie bună și o ocazie mare. Am avut și puțin noroc, chiar mă bucur pentru că trecem printr-o perioadă grea.

Reclamă
Reclamă

Ăsta e el, două călcâie, o foarfecă, o umbrelă, mă bucur pentru el. Asta a fost șansa lui, urmează meciul cu CFR și ne gândim la play-off. Nu ajungem, dar măcar să avem liniște în play-out. Ne gândim să terminăm pe primul loc în play-out, mai ales că acum avem drept de joc în Europa.

Sper să mai vină unul sau doi, cam două locuri la mijloc aș vrea pentru că suferim. Mi-aș dori, dar mai vedem”, a declarat Mircea Rednic, conform digisport.ro, după Poli Iaşi – UTA 0-1.

Mircea Rednic vrea să transfere de la Dinamo

Dinamo e aproape să se despartă de un nou jucător, în această iarnă. Mircea Rednic insistă pentru semnătura lui Răzvan Paşcalău, internaţionalul U20 la care renunţă Zeljko Kopic.

Reclamă

Răzvan Paşcalău ar urma să fie împrumutat de Dinamo la UTA, până la finalul sezonului, notează digisport.ro. Echipa lui Mircea Rednic va avea, în vară, şi opţiunea unui transfer definitiv.

Răzvan Paşcalău a fost transferat de Dinamo în vară, de la Lecce U20. Fundaşul central nu s-a impus la formaţia din Ştefan cel Mare, şi va fi cedat după doar jumătate de sezon.

Paşcalău a bifat un singur meci sub comanda lui Zeljko Kopic. Acesta a evoluat timp de 14 minute în duelul din Cupa României cu Petrolul, din ultima etapă a grupelor.

Răzvan Paşcalău a început negocierile cu UTA încă de luna trecută, însă mutarea nu s-a putut concretiza deoarece arădenii aveau interdicţie la transferuri. Situaţia de la formaţia lui Mircea Rednic s-a rezolvat, însă, iar fundaşul urmează să semneze.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va reuşi Real Madrid încă o "remontada" în Liga Campionilor, după 0-3 cu Arsenal?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
22:27

Hermannstadt – Petrolul 1-1! Ianis Stoica a dat lovitura în prelungiri. Gloria Buzău – Poli Iași 0-1

22:04

EXCLUSIV„Să mergem la Mondiale!” Dezvăluiri din interiorul echipei! Mircea Lucescu, talismanul naţionalei

21:57

EXCLUSIV„Se va bate la titlu!” Foștii jucători de la Rapid au încredere în echipa lui Marius Șumudică!

21:23

Lionel Messi, aproape să semneze! Anunțul momentului despre viitorul superstarului

21:10

VideoJurnal AntenaSport | Dănuț Lupu și Giani Kiriță s-au întrecut cu fetele de la fitness

21:06

VideoJurnal AntenaSport | Vechii rapidişti vor titlul în Giuleşti

1 I-a spulberat visul lui Istvan Kovacs, după Rangers – Bilbao: „Sunt şanse foarte mici ca el să mai arbitreze” 2 Istvan Kovacs, protagonist în Rangers-Bilbao! După eliminare, a acordat şi un penalty. Totul, după consultarea VAR 3 EXCLUSIVLovitură pentru Mirel Rădoi! Ştefan Baiaram forţează transferul de la Universitatea Craiova 4 Cehii au dat verdictul despre Albion Rrahmani, după aproape un sezon la Sparta Praga: „E blocat pe bancă!” 5 Valentin Creţu şi Mihai Popescu, la un pas de bătaie în vestiarul FCSB 6 Raphinha, făcut praf în Spania, după Barcelona – Dortmund 4-0! „Nu-i faci asta unui copil”
Citește și