“Moment reușit” Sorin Cârțu a reacționat după ce Universitatea Craiova a ajuns pe primul loc în Liga 1. A vorbit și despre Safira

Alex Ioniță Publicat: 14 februarie 2025, 23:19

Comentarii
Moment reușit Sorin Cârțu a reacționat după ce Universitatea Craiova a ajuns pe primul loc în Liga 1. A vorbit și despre Safira

Sorin Cârțu este președintele Universității Craiova / - Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Sorin Cârțu a oferit prima reacție după Universitatea Craiova – Oțelul 2-1. Oficialul din Bănie a vorbit despre jocul elevilor lui Mirel Rădoi, după ce oltenii au ajuns pe primul loc în Liga 1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Universitatea Craiova s-a impus în meciul cu echipa lui Ovidiu Burcă grație golurilor marcate de Baiaram și Maldonado. Singurul gol al celor de la Oțelul a fost marcat de Ahmed Bani.

Cum a reacționat Sorin Cârțu, după ce Universitatea Craiova a ajuns pe primul loc în Liga 1

Președintele Universității Craiova a declarat că se bucură pentru jucătorii echipei, dar și pentru Mirel Rădoi, după performanța reușită.

De asemenea, Sorin Cârțu a vorbit și despre jocul echipei și a transmis un mesaj despre atacantul oltenilor, Safira. În opinia oficialului, jucătorul transferat în această perioadă de mercato nu a evoluat la capacitate maximă, în partida cu Oțelul.

“Mă bucur pentru momentul pe care-l trăiește echipa, pentru momentul trăit de Rădoi ca antrenor. E un moment reușit! E o stare de confort pe care vrem s-o ținem cât mai mult. Suntem pe primul loc, dar nu vrem să fim doar o noapte.

Reclamă
Reclamă

Mi se pare că echipa e mult mai agresivă, deși prima repriză nu prea a arătat astăzi lucrul acesta. Rădoi a mers pe un triunghi combinativ la mijlocul terenului, e o echipă mult mai combinativă în acest moment.

Plus venirea lui Safira ca atacant. A deschis mai mult jocul. Mie îmi place Safira. L-am văzut și eu în niște bucăți de meciuri (n.r. înainte de a ajunge în Bănie), e un jucător de combinație. Astăzi n-a fost în plenitudinea forțelor, n-a bifat toată perioada de pregătire. Mi s-a părut puțin obosit, defazat.

Dar îl consider jucător de combinație, de calitate. Cu Houri, cu Mitriță, cu Baiaram, Safira poate naște acțiuni spectaculoase”, a spus Sorin Cârțu, la digisport.ro.

Reclamă

Sorin Cârțu a fost sancționat de FRF

Sorin Cârțu a primit o sancțiune din partea FRF pentru incidentele de la finalul meciului Universitatea Craiova – U Cluj, scor 1-0, din SuperLiga României.

Președintele în vârstă de 69 de ani al oltenilor a avut o reacție fulger după decizia luată miercuri, în urma ședinței de la Casa Fotbalului.

„Da, am aflat și eu. Așa s-a decis, nu prea aș vrea să comentez foarte mult pentru că se va interpreta. Dacă asta s-a stabilit, e ok. Ne gândim dacă vom face apel”, a declarat Sorin Cârțu, potrivit Fanatik.

Mai exact, Comisia de Disciplină a decis acordarea unui avertisment și o amendă de 6.800 lei, după ce președintele de onoare al oltenilor a avut un conflict cu mai mulți jucători și cu directorul sportiv al echipei din Ardeal, iar arbitrajul i-a fost reproșat centralului.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga finala Ligii Campionilor în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
10:18

Tandemul Laurenţiu Reghecampf-Toni Petrea, propus la FCSB: “Se vedea ce personalitate puternică are”

9:57

FotoAndrei Raţiu a făcut show după ce s-a calificat în finala Conference League! Imagini de senzaţie

9:27

OFICIAL | Ana Bărbosu a fost suspendată provizoriu! Prima reacţie a gimnastei: “Pentru a fi clar”

9:10

Coşmar înainte de Cupa Mondială! Naţionala calificată la turneul final a rămas fără portari

9:03

Bănel Nicoliţă ştie jucătorul de la FCSB care poate face faţă la Interul lui Cristi Chivu: “Sunt sigur că poate ajunge acolo”

8:53

Reacţia FRF după ce Andrei Raţiu s-a calificat în finala Conference League!

1 FotoCel mai crunt destin al unui câştigător al Cupei Campionilor cu Steaua! S-a sinucis, după un şir întreg de drame 2 Vlad Chiricheş, aşteptat să semneze! Echipa unde e dorit fostul jucător al FCSB-ului 3 Făcut KO de Tchouameni, Valverde a plecat din vestiar în scaun cu rotile. Dezvăluie halucinantă făcută de presa din Spania 4 Dramatism total! Andrei Raţiu şi Rayo au “salvat” Spania în minutul 90+4. Performanţa are impact asupra Champions League 5 Mbappe îi enervează din nou pe fanii Realului! Cum a fost surprins astăzi, după bătaia Valverde – Tchouameni 6 O nouă bătaie între titularii lui Real Madrid! Unul dintre jucători a ajuns la spital, iar clubul a intervenit!
Citește și