Închide meniul
Video

Motivul incredibil pentru care Gigi Becali a scos un jucător din prima echipă: “Dacă dormi pe teren până vine baba cu colacii…”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 29 ianuarie 2024, 19:34

Comentarii

Gigi Becali, într-o conferinţă de presă / Hepta

Motivul incredibil pentru care Gigi Becali a scos un jucător din prima echipă. Este vorba de David Miculescu, cel care a marcat un gol de senzaţie în derby-ul câştigat de FCSB cu scorul de 3-0.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali a spus că David Miculescu nu va fi titular la FCSB pentru că a pierdut uşor o minge în derby-ul cu Universitatea Craiova.

Motivul incredibil pentru care Gigi Becali a scos un jucător din prima echipă

A intrat David Miculescu și a pierdut o minge în tușă. L-a costat, nu mai joacă titular acum. La mine poți să pasezi greșit, dar cum face Olaru, să pasezi repede. Dacă stai şi dormi cu mingea la picior și ți-o fură adversarul, atunci eu gata….

La mine trebuie să ai viteză de joc. Dacă joci în viteză îmi ești prieten. Dacă dormi pe teren până vine baba cu colaci şi îi ia vârcolacii, gata, la revedere, la mine nu mai joci. Bagă baba colacii şi îi coace şi îi şi mănâncă. Poți să dai pasă la adversar, dar joacă în viteză! Dacă stai cu mingea la picior, să te întorci, nu merge așa. Cum făcea și Compagno“, a spus Gigi Becali.

Gigi Becali a dezvăluit primul 11 al FCSB-ului pentru meciul cu Farul

Gigi Becali a dezvăluit primul 11 al FCSB-ului pentru meciul cu Farul. După victoria la scor cu Universitatea Craiova, în care FCSB s-a impus cu 3-0, patronul roş-albaştrilor a fost extrem de fericit.

Reclamă
Reclamă

Liderul din Liga 1 se pregăteşte pentru duelul cu Farul din etapa cu numărul 24. Cu o săptămână înaintea meciului contra campioanei en-titre, Gigi Becali nu s-a ferit să anunţe echipa de start.

Aşa cum a obişnuit, patronul celor de la FCSB a anunţat din nou echipa de start pentru următorul meci al roş-albaştrilor, chiar dacă duelul cu Farul se va disputa la începutul săptămânii viitoare.

„Anunţ iar echipa, ca să o ştie şi Gică Hagi. Mi-e un pic frică să o anunţ, că ăla e specialist. Dar o spun şi aşa. Este aceeaşi echipă, doar că, din repriza a doua… Adică nu mai intră Pantea, joacă Creţu.

Reclamă

Joacă Tavi Popescu, Luis Phelipe şi Florinel Coman. În locul lui Olaru o să joace Băluţă. Şi gata! O ştie şi Gică echipa, cu o săptămână înainte. Băluţă în locul lui Olaru. Şi Tavi Popescu intră titular”, a declarat Gigi Becali, la fanatik.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Pe ce loc va termina România Grupa H a preliminariilor pentru World Cup 2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
22:01
Lando Norris, prima reacție după ce a obținut pole-ul în cursa de sprint din Brazilia: „Mai dificil față de cât mi-am dorit”
21:42
Agentul lui Lamine Yamal a sărit în apărarea starului Barcelonei: “Nu înţelege agitaţia din jurul lui”
21:37
Sold-out la meciul cu Mainz? Câte bilete a vândut Universitatea Craiova, după victoria cu Rapid Viena
21:22
Ionuț Vînă, gol de senzație în Farul – Botoșani. L-a făcut și pe Gică Hagi să aplaude în lojă
21:20
LIVE TEXTFarul – FC Botoșani 2-0. Constănțenii se desprind înaintea pauzei. Liderul Ligii 1, în 10 oameni
21:15
VIDEOLando Norris va pleca din pole în cursa de sprint a Marelui Premiu al Braziliei (sâmbătă, 16:00, Antena 3 CNN şi AntenaPLAY)
1 Anunţul făcut de UEFA la miezul nopţii după golul de 4-3 anulat lui Brugge cu Barcelona, în prelungiri 2 Alimentele interzise în dieta lui Mircea Lucescu. Care este secretul longevităţii pentru selecţionerul României 3 Pe ce loc se află Universitatea Craiova, după victoria cu Rapid Viena! Clasamentul din Conference League după 3 etape 4 Gigi Becali a luat decizia finală în privința lui Ștefan Târnovanu, după gafa incredibilă din Basel – FCSB 3-1 5 Mesajul direct al lui Mirel Rădoi pentru Ştefan Baiaram, după Rapid Viena – Craiova 0-1 6 Gigi Becali a „distrus” doi titulari de la FCSB după înfrângerea cu Basel: „Cum să faci așa ceva? / E aerian”
Citește și